1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Para Politikası Kurulu yarın toplanacak

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, bu yılın onuncu toplantısını yarın yapacak. Para Politikası Kurulu toplantısına, Kurul Başkanı ve Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Başkan Yardımcıları Erdem Başçı, Burhan Göklemez, Mehmet Yörükoğlu ile kurul üyesi İbrahim Turhan’ın katılması bekleniyor.
  Para Politikası Kurulu toplantısı, yarın saat 13.00-17.00 arasında iki aşamalı olarak yapılacak.
  İlk aşamaya, Merkez Bankası yetkilileri ve uzmanları ile Hazine Müsteşarlığı yetkilileri katılacak.
  Aynı gün gerçekleşecek ikinci aşamada ise sadece Para Politikası Kurulu üyeleri toplanacak ve görünüme ilişkin son değerlendirmeler yapıldıktan sonra oylamaya geçilecek. Oylamadan sonra Para Politikası Kurulu üyeleri, gerekçeye temel teşkil edecek kısa metni oluşturacaklar. Karar, gerekçesiyle birlikte aynı gün saat 19.00’a kadar Merkez Bankası tarafından basın duyurusu ile açıklanacak.
  Para Politikası Kurulu toplantı Özeti, toplantıyı takip eden 8 iş günü içinde yayımlanacak.

  BEKLENTİ
  Bu arada Merkez Bankası’nın yarın yapacağı toplantısında kısa vadeli faiz oranlarında 0,25 veya 0,50 gibi küçük çapta indirime gitmesi beklenirken, ihracatçıların başını çektiği bazı çevreler, faizlerde büyük çaplı ’şok’ indirim istiyorlar.

  Halen gecelik borçlanma faiz oranı yüzde 17,25 , borç verme faiz oranı da yüzde 22,25 olarak uygulanıyor.
  FAİZ KARARLARI-
  Öte yandan 2006 yılının 20 Temmuz’daki toplantısında faiz oranlarını 0,25 puan artıran Kurul, geçen yıl 24 Ağustos, 26 Eylül, 19 Ekim, 23
  Kasım, 21 Aralık ve bu yıl 16 Ocak, 15 Şubat, 15 Mart, 18 Nisan ve 14 Mayıs, 13 Haziran ve 12 Temmuz’da yaptığı olağan toplantılarında kısa vadeli faiz oranlarını değiştirmedi.
  Kurul, en son 13 Eylül tarihinde yaptığı olağan toplantısında 14 ay aradan sonra kısa vadeli faiz oranlarında değişiklik yapmış ve kısa vadeli faiz oranlarını 0,25 puan indirmişti.


   
Para Politikası Kurulu yarın toplanacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Para Politikası Kurulu’na ’mortgage profesörü’ atandı

  Para Politikası Kurulu’na ’mortgage profesörü’ atandı

  Yedi aydır boş bulunan Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) üyeliğine "Mortgage Profesörü" olarak anılan ve dünyanın en iyi 500 ekonomisti arasında yer alan yedi Türk’ten biri olan Prof. Abdullah Yavaş atandı. Yavaş’ın atanmasına ilişkin karar dün Resmi Gazete’de yayımlandı. ABD’de başlayıp tüm dünyayı etkileyen konut kredileri krizi dikkate alındığında, bu alanda...
 2. Bakanlar kurulu

  Bakanlar kurulu

  Bakınız; Hükümet
 3. para!!!!!

  para!!!!!

  PARA PARA İLAÇTIR AMA SAĞLIK ALAMAZ... PARA YİYECEKLER ALIR AMA İŞTAH ALAMAZ... PARA YATAK ALIR AMA UYKU ALAMAZ... PARA BİR EV ALABİLİR AMA BİR YUVA ALAMAZ... PARA LÜKS ŞEYLER ALABİLİR AMA KÜLTÜR ALAMAZ... PARA EYLENCE ALIR AMA MUTLULUK ALAMAZ... HAYATTA EN İYİ ŞEYLER PARA İLE ALINAMAYANLARDIR... KEMAL UZUN (alıntı)
 4. Yardım Kuruluşlarına Para Vermek Kurban Yerine geçer mi?

  Yardım Kuruluşlarına Para Vermek Kurban Yerine geçer mi?

  Arkadaşlar, Yardım Kuruluşlarına verilen paralar kurban(udhiye) yerine geçer mi? Yani hiç etini ve kesilen hayvanı görmediğimiz kurban uygulaması veya bağışı "kurban kestim" yerine geçer mi? arzu edenlerin fikirlerini almak isterim.
 5. Pre-par ilacını kullananlar acil yardım

  Pre-par ilacını kullananlar acil yardım

  Bir süredir bu ilacı kullanıyorum şuan 15 hafta gebeyim. Acaba ne zamana kadar kullanacağım bu ilacı özellikle kullandıktan 1 saat sonra midem çok yanıyor. Acaba yanlış mı kullanıyorum bilemedim. Yemeklerden sonra alıyorum. Zaten eczacı da tok karnına sabah akşam almamı söyledi. Bu ilacı kullanan varsa ne zamana kadar kullandılar?

Sayfayı Paylaş