1. renesme

  renesme Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  22 Nisan 2010
  Mesajlar:
  391
  Beğenilen Mesajlar:
  69
  Ödül Puanları:
  28
  Şehir:
  hatay iskenderun

  Pargalı İbrahim'in Ömrü Azaldı!

  Konu, 'Magazin' kısmında renesme tarafından paylaşıldı.

  Sabah Gazatesi yazarı Yüksel Aytuğ Türk Televizyonlarında izlenme oranı en yüksek olan dizilerden biri olan Muhşem Yüzyıl'ın kısa zaman sonra nelerle izleyiciyi buluşturacağının özetledi.


  Türk izleyicisinin oyunculuk ve oyundaki karakteri canlandırmasındaki başarısı nedeni ile beğeni ile izlediğiniz Pargalı İbrahim ve geleceği ile ilgili yorumları Yüksel Aytuğ şöyle açıklıyor

  ''Dizi izleyen ama tarih bilgisi yeterli olmayan seyircileri hemen uyarayım: Pargalı İbrahim'e fazla bağlanmayın, zira çok sevdiği padişahı tarafından boğdurulacak. Sebebi de yıldızının hiç barışmadığı Hürrem Sultan olacak.

  Şöhret ve para, zayıf karakterleri kurt gibi kemirir. Eğer iskeletinizi oluşturan ahşap direkler zayıfsa, kurt istilasına dayanamaz ve çöker. Pargalı'nın malzemesi de eksik çıkacak. Aldığı ünvanlar ve devlet içinde giderek artan gücü onu fena halde şımartacak.

  Bir de sanat sevgisi başına iş açacak. Geçen bölümde yeni sarayının duvarlarına resim yaptırmaya karar vermişti ya, onunla yetinmeyecek.

  Çıktığı Avrupa seferlerinden aldığı heykelleri saray bahçesine ve At Meydanı'na dikecek. Bu da başta Hürrem olmak üzere ona muhalif olanlara 'malzeme' verecek. Bu tutkusu, "İbrahim aslında Hristiyan. Asıl amacı tahtı ele geçirmek" diyenlerin ekmeğine yağ sürecek. Son olarak Kanuni'nin verdiği 3 milyon altını beğenmeyip "Fatih, sadrazamına 4 milyon altın vermişti" deyince, aralarına kara kedi girecek.

  Hürrem'in, Kanuni'nin kulağına "Pargalı, kardeşiniz Hatice Sultan'ı ihmal ediyor" diye fısıldaması da bardağı taşıran son damla olacak.

  1536 yılında bir iftar daveti için saraya çağrılan Pargalı Damat İbrahim Paşa, daha sonra Şehzade Mustafa'nın boğdurulmasında da kullanılan sağır ve dilsiz 4 cellat tarafından yağlı iple boğulacak.

  Diyeceğim o ki, Okan Yalabık'ın muhteşem oyunculuğunun keyfini çıkarmaya bakın. Bir süre sonra onsuz kalabilirsiniz..."
   
  CeMoŞ bunu beğendi.
Pargalı İbrahim'in Ömrü Azaldı! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Saçın ömrü

  Saçın ömrü

  Saç Yapısı ve Ömrü Saçlarımızın cinsi bir başkasından ne kadar değişik olursa olsun, saçın yapısı her zaman aynıdır. "Kütikül" denilen saçın dış yapısı, balık pulları gibi küçük pullardan oluşur ve iç tabakaları korur. Korteks adı verilen orta tabaka ince hücrelerden oluşarak, saça esnekliliğini, dayanıklılığını verir. Bu yüzden de en önemli tabaka budur. "Saç özü" denilen...
 2. Pargalı İbrahim'in Hatice Sultan'a Yazdığı Mektup

  Pargalı İbrahim'in Hatice Sultan'a Yazdığı Mektup

  pargalı ibrahim ve hatice sultan hatice sultan pargalı ibrahim ve aşkı sultana yazdığı mektup Muhteşem yüzyıl dizisinde pargalı İbrahim ve Hatice Sultan aşkı şu anda dilden dile dolaşıyor.Birbirlerine kara sevdayla vurulan İbrahim ve Hatice'nin aşkları bakalım ileri ki bölümlerde nereye kadar gidecek bilinmez ama şu anda deli gibi birbirlerine sevdalı iki aşık olarak izleyici tarafından...
 3. Pargalı İbrahim'in Hatice Sultan'a Hediye Ettiği Broş

  Pargalı İbrahim'in Hatice Sultan'a Hediye Ettiği Broş

  muhteşem yüzyıl kelebek broş hatice sultan broşu hatice sultanın takıları sultan ın broşu takıları Muhteşem yüzyıl dizisinin son bölümünde Pargalı İbrahım'in Hatice Sultan'a hediye ettiği kelebek şeklinde ki broş izleyici ekrana kitledi.Çok zarif ve taşlı olan broşun modelini sizlerle paylaşıyorum.
 4. Pargalı Sevgilisiyle

  Pargalı Sevgilisiyle

  muhteşem yüzyıl, pargalı ibrahim, sevgilisiyle görüntüleri, zircirli haber, okan yalabık, hande soral hakkında haberimiz burada hanımlar FERMAN BU KEZ PARGALI’DAN! ‘Muhteşem Yüzyıl’ın Pargalı’sı Okan Yalabık, sevgilisi Hande Soral’la oturduğu mekana gazetecilerin sızmasını önlemek için kapıları zincirletti - Sezon finalini önceki akşam yapan ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisinin İbrahim Paşa’sı...
 5. pargalı ölüyor mu ?

  pargalı ölüyor mu ?

  Muhteşem Yüzyıl acayiğ heyecanlı olmaya başladı. Söylenen o ki pargalı yakında ölecek, doğru mu ? Okan Yalabık çok ta güzel oynuyordu :(

Sayfayı Paylaş