Parosphromenus deissneri (Meyankökü Gurami)

E

EspanOL

Forum Okuru
#1
Parosphromenus deissneri (Meyankökü Gurami)
< Konu Resmi..> Boy:Ortalama 5 cm ye kadar büyür genellikle ama benim meyanköküm en son 7 cm ye kadar büyüdü.
Sıcaklık:Uygun sıcaklık 26 derecedir.Üreme belirtilerinde 1-2 derece arttırmakta fayda var.

Ph:5.0-5.7 arasında olmalıdır. Üreme:Ben dişi meyankökümden hiç yavru alamadım.Erkek su üst taraflarına köpükten yuva yapar.Suyun yüzeyine çıkar ve içine oksijen alır bu şekilde oluşturur.Genelde yumurta sayısı 70 i geçemez.Erkeği ayırmanıza gerek yoktur.Yumurtaları çift beraber korur.
Yavrularının Büyümesi:Yavrular özellikle ani su değişimlerine veya ani sıcaklık düşüşlerine aşırı hassastır.Hemen hastalanıp ölebilirler.Bu yüzden yavruları büyütmesi biraz zordur.Ama uygun şartlar sağlandığında yavru alıadabilir.
Davranış Biçimi:Davranış biçimi inci ve üç noktalı guramilere karşı biraz agrasif ama kendi türüne aşırı agrasif davranır.Erkek dişiyi gördümü hemen onu kovalar kavgaya girer.Agrasif bir balık diyebiliriz.
Akvaryum şartları:Tüm labirentlerdede bahsettiğim gibi akvaryumda akıntı bulunmamalıdır.Nedeni havadan direk oksijeni almaktır ve akıntı bunu büyük derecede engeller.Balık strese girer.
Beslenmesi:Boyları fazla büyümediğinden artemia veya tubifex sivrisinek lavrası yada beyaz kurtçuklardan verilebilir ancak tubifex verdiğimde meyanköklerimde anormal bir renk değişimi oldu.Saf renklerini hemen aldılar.Size tubifex i kesinlikle öneririm.
 
  meyankökü hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Meyankökü Şerbeti Tarifi Meyankökü Şerbeti Tarifi
meyankökü şerbeti, nedir, tarifi, yapılışı, malzemeleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Malzemeler: Meyan Kökü Limon Nane Hazırlanışı: Bir...
İçki - İçecekler 0
Meyankökü Meyankökü
(Süssholz / Réglisse / Licorice/ Piyan / Boyan / Glycyrrhiza ...
KLMN Melek Sözlük 0
meyankökü meyankökü
( (Süssholz / Réglisse / Licorice / Piyan / Boyan / Glycyrrhiza / Licorice) Haziran-temmuz aylari arasinda sari-mavi veya kahverengi çiçekler açan, 0,4-2 m yüksekliginde, çok yillik çalimsi bitkilere “meyan” denir. Yapraklari parçali...
Alternatif Tıp 0

Benzer Konular