1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Paso Doble

  Konu, 'Dans' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Paso Doble" terimi dansın kültürünü pek de çağrıştırmayarak "iki adım" anlamına gelir. Tıpkı İspanyolların boğa güreşlerindeki gibi erkeğin bir matadoru ve kadının da pelerinini temsil ettiği bu dans sadece anayurdu İspanya ve Fransa da değil, tüm dünya çapında etkisi yok olmayacak bir tutku silsilesi yaratmıştır.
  İspanya'yla daha çok bağdaştırılmasına rağmen, Paso Doble Fransız'ların standart danslarından biri olduğu için bir çok popüler figürün Fransızca ismi vardır. Tıpkı Viyana Valtz'i gibi, Paso Doble de yüksek seviyede teknik kabiliyet gerektiriyormuş gibi bir imaj yaratır. Bunun en büyük nedeni, insanların bu her iki dansı daha çok televizyonda yayınlanan dans yarışmalarından takip ediyor olmalarıdır. Buna karşın Paso Doble'nin kolaylaştırılmış sosyal versiyonu, yaş veya kabiliyet sınırı tanımaksızın dünyadaki dans klüplerinde ve İspanya, Fransa, Latin-Amerika ülkelerinde daha yaygındır.


  Müzik ve Ritim

  Paso Doble'nin müziği ilk defa dans eden birinin kolayca takip edebileceği 1-2-1-2 marş ritmindedir. Adımlar arasında çok az ritim değişiklikleri vardır ve herkes bu danstan zevk alabilir. Dansın temposu biraz hızlı olmasına rağmen zor değildir ve dakikada 60 barı geçmez.


  Paso Doble Notları

  Karakter: Gurur ve Ağırbaşlılık, İspanya ve Flamenko esintileri, Marş ritmi

  Hareketler: Vucut gergin, Pelerin hareketleri, Yuvarlak hareketler, Sert yürüyüşler.

  Bar/dakika:27 bar.

  Zamanlama: 2/4

  Yükselip alçalma: Bazı figürlerde
   
Paso Doble konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Paso

  Paso

  Kişinin işlerini kolaylaştıracak birisi olarak yorumlanır.Rüyada bir otobüs veya tren pasosu kullandiginizi görmeniz, bir çok islerinizin bilmediginiz sebeplerden dolayi sürüncemede kaldigina, bunun da sizi bir takim kimselere karsi mahcup durumda biraktirma isarettir

Sayfayı Paylaş