1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.443
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Patates, ölümcül karaciğer hastalığı Hepatit B’nin ilacı

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  hepatit b yeni ilaç patates ilaçları Bilim adamlarının yapmış olduğu bir açıklamaya göre hepatit hastalığına karşı patatesin iyi geldiği yolunda...

  Vücuda bağışıklık sistemindeki gücüne katkıda bulunan patatesi bol bol tüketmemiz gerektiği konusunda uyaran bilim adamlarının yapmış olduğu açıklamanın devamı şöyle:

  [​IMG]
  Amerikalı bilimadamları, genetik yapısı değiştirilmiş patatesin, ölümcül karaciğer hastalığı Hepatit B’ye karşı, vücuda bağışıklık kazandırabileceğini ortaya çıkardı. Buffalo’daki Amerikalı bilimadamları, 42 deneğe, ağızdan patates aşısı uyguladılar. Sonuçta deneklerden yüzde 60′ının Hepatit B’ye karşı bağışıklık gösterdiği görülmüş.

  Hepatit B aşısı aslında iğne formunda mevcut. Ancak bu, yoksul ülkelerin hem satın alması, hem de uygun koşullarda saklaması için çok pahalı bir yöntem.

  Buffalo’daki Roswell Park Center Institute’daki bilimadamları, ağızdan alınabilen Hepatit B aşısının, ucuzluğu ve uygulamasının kolay olması nedeniyle, küresel aşılama programlarında son derece başarılı olacağı inancında.

  Kullanılan yöntem ise şu. Bilimadamları, sıradan patatesleri alarak, genetik yapısını, Hepatit B virüsündeki bir proteini içerecek şekilde değiştirmişler.

  Söz konusu proteinin, vücudun bağışıklık sistemini tetikleyeceği, böylece vücudun, tekrar karşılaşması durumunda virüs ile mücadele edebileceği vurgulanıyor.

  Bu yöntemin ileride, ülkeleri kendi aşıya uygun patateslerini üretmeye ve kendi nüfuslarını kendileri aşılamaya iteceği umuluyor. Ancak bunun için daha uzun bir araştırma sürecine ihtiyaç duyulduğu belirtiliyor.

   
Patates, ölümcül karaciğer hastalığı Hepatit B’nin ilacı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ölümcül Hastalıkları Önleyen 10 Gıda

  Ölümcül Hastalıkları Önleyen 10 Gıda

  Yaşam koşulları bizi hergeçen gün ölümcül hastalıklarla karşı karşıya getiriyor. Hava kirliliği, gelişen teknolojinin çevreye yaymış olduğu elektromanyetik dalgalar, beslenme ihtiyacımızı karşıladığımız kansolojen madde içeren ürünler... Bizi her an risk altında bırakıyor. Bunlara karşı savaş açmak bizim elimizde nasıl mı? İşte bu besinleri tüketerek: Balık: Kalp krizine karşı iyi geliyor....
 2. Sinsi hastalık Hepatit B

  Sinsi hastalık Hepatit B

  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Zeki Karasu, Hepatit-B'nin birçok hastada önemli belirtiler göstermediğini, bu nedenle de "sinsi" bir hastalık olduğunu belirterek, "Hastalık ilerleyince, zamanla hastalarda birtakım yakınmalar ortaya çıkmaya başlıyor. Yüzde sararmalar başlıyor, kanamaya meyilleri artıyor, ciltleri morarıyor"...
 3. Yeni ölümcül hastalık

  Yeni ölümcül hastalık

  Aralarında 1 Türkün de bulunduğu 9 çocukta görülen yeni ölümcül hastalık hastalık teşhis edildi. Çocuklardan 3’ü enfeksiyondan kurtarılamadı Fransa’nın başkenti Paris’teki Necker hastanesinin liderliğinde yürütülen bir araştırmada, aralarında 1 Türkün de bulunduğu 9 çocukta görülen yeni bir hastalığın belirlendiği kaydedildi. Söz konusu yeni hastalığın dünyada 5 İspanyol, 2 Portekiz, 1...
 4. hepatit B hastalığı (sarılık)

  hepatit B hastalığı (sarılık)

  hepatit B hastalığı halk dilinde sarılık olarak bilinir. benim ailemde de hapatit hastalarımız var. annemin babası yani dedemde bu hastalıktan vefat etmiş. dayılarımda var, abilerimde var rahmetli annemde de varmış bu hastalık ama benim bu hastalığa karşı bağışıklığım var. işte hepatit hastalığının belirtileri, tedavisi ,ve hepatit hastalığı hakkında bilgiler. Hepatit B,karaciğer...
 5. Karaciğer Hastalıklarına Bitkisel Çözüm

  Karaciğer Hastalıklarına Bitkisel Çözüm

  tıpta ki bir çok ilaç zaten bitkilerden yapılıyor doğa bize ilaç oluyor ama kabnser için bir bitkisel ilaç önerisi istiyorum. acaba Karaciğer Hastalıklarına Bitkisel Çözüm nelerdir önerileriniz var mı? şimdiden tşkler.

Sayfayı Paylaş