Phoenix, Mars yüzeyinden ilk toprak örneğini aldı

tuqqce

Daimi Üye
Üye
Phoenix, Mars yüzeyinden ilk toprak örneğini aldı
Uzay aracı Phoenix, Mars yüzeyinden ilk toprak örneğini aldı. Beyaz bir toprak kümesi alan Phoenix’in yapacağı inceleme sonunda bunun buz mu yoksa, geçmişte var olduğu düşünülen su kütlesinden arta kalmış tuz mu olduğu anlaşılacak. Aracın robot kolu, yüzeyden aldığı toprak kümesini "Termal Genleşmiş Gaz Analizcisi" adlı bölüme yerleştirecek. Bu bölümdeki analiz gelecek hafta boyunca, hatta daha sonraki hafta içerisinde de sürecek.
Phoenix’in başaraştırmacısı Peter Smith, ne oranda su bulunduğunu, bu toprağı hangi minerallerin oluşturduğunu öğrenmeye çok yakın olduklarını, tuz varsa bunun ne tür bir tuz olduğunu öğrenmenin de çok ilginç olacağını ifade etti.

kaynAK:hüriiyet.com

Phoenix SUNS hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Galatasaray Marşları Tezahüratları Sözleri Galatasaray Marşları Tezahüratları Sözleri
galatasaray marşları galatasaray marşları sözleri galatasaray tezarürat sözleri Türkiye birinci ligde oynayan ve 2013 yılının şampiyonu olan Galatasaray'a destek vermek ve takımınızın maçların da söylemek için Galatasaray marşları ve...
Güzel Sözler & Mesajlar 0
portekiz milli marşını yazarmısınız portekiz milli marşını yazarmısınız
Arkadaşlar merhaba. Ben portekiz milli marşının sözlerini arıyorum.Şimdi sebebini uzun uzun anlatmak istemiyorum ama acil lazım..
Soru-Cevap 1
İstiklal Marşımız Neden Yazılmıştır ? İstiklal Marşımız Neden Yazılmıştır ?
İstiklal marşımız neden yazılmıştır, İstiklala marşımızın yazılış amacı nedir ?
Soru-Cevap 1
İstiklal Marşında Ki Kafiyeler ve Rediflerle İlgili Bilgiler İstiklal Marşında Ki Kafiyeler ve Rediflerle İlgili Bilgiler
İstiklal Marşının Redifleri Nelerdir İstiklal Marşının Redifleri ve Kafiyeleri Sevgili melekler, İstiklal Marşını daha güzel söylemek adına daha önce açtığımız...
Bunları Biliyor musunuz ? 0
Phoenix SUNS Phoenix SUNS
Kuruluş Yılı:1968 Takım İsmi Değişiklikleri:Phoenix Suns 1968'den günümüze Nba Katıldığı Sezon:1968-69 Maçlarını Oynadığı Salon:US Airways Center Şampiyonluklar:Yok Emekliye Ayrılan Formalar: 5 (dick van arsdale), 6 (walter davis),7 (kevin...
basketbol 3