Pinokyo: Yeni Macera (Welcome Back Pinocchio)

M

Misafir

Forum Okuru
Pinokyo: Yeni Macera (Welcome Back Pinocchio)
Orlando Corradi’nin yönettiği animasyon, yalan söyledikçe burnu uzayan kukla Pinokyo’nun insan olduktan sonra yaşadıklarını ilginç bir öykü eşliğinde çizgi filme aktarıyor. Animasyonun konusu şöyle...

Geppetto Usta’nın ellerinde bir kukladan gerçek bir çocuğa dönüşen Pinokyo hayatının en mutlu günlerini geçirmektedir. Arkadaşlarıyla beraber okula giden ve oyunlar oynayan Pinokyo’ya, Mavi Peri tarafından öğütler verilmiştir. Eğer herhangi bir kötülük yaparsa yeniden tahta bir kuklaya dönüşecektir.

Perinin öğütlerinden dışarı çıkmamaya çalışan zavallı Pinokyo günün birinde “Mutluluk Hırsızları” tarafından kandırılır. Büyük bir iyilik yaptığını sanarak okulun paralarını çalan Pinokyo eskisi gibi bir tahta kuklaya dönüştürülmekle cezalandırılır. Yaptığı kötülüğü tamir etmek isteyen zavallı Pinokyo, yanında en iyi dostu Cırcır Böceği ile Mavi Peri’yi bulmak ve yeniden gerçek bir çocuğa dönüşebilmek için yola çıkar. İyilik yolundaki zorlu yolculuğunda Pinokyo ve arkadaşlarını çetin maceralar beklemektedir.

Yönetmen: Orlando Corradi
Oyuncular: Animasyon karakterler, , ,
Senaryo: Clelia Castaldo, Loris Peota
Müzik: Micalizzi
Tür: Animasyon-Macera
Süre: 90 Dk.
Ülke: ABD
Dağıtımcı: Best Line Pictures
 
Üst