Pizza Tarifi Çok güzel ve resimli

*LavinyA*

Yeni Üye
Üye
Pizza Tarifi Çok güzel ve resimli
oktay usta pizza tarifi pizza tarifi resimli oktay usta tarifleri

pizzanın hamuru için

yaklaşık 3 su bardağı un
yarım çay bardağı sıvıyağ
yarım paket yaşmaya
tuz
üstü için malzemeler:resimden bakabilirsiniz yada istediğiniz malzemeyi kullanabilirsiniz

yapılışı:
unu bir kaba alırız ortasını havuz yapıp mayamızı ılık su ile eritiriz daha sonra sıvıyağ koyarız tuzu unun üstüne serperiz hepsini karıştırıp biraz da su ilave edip çok yumuşak bir hamur elde ederiz pizzanın hamurunun çok yumuşak olması lazım yağlanmış tepsiye yayarız üstünü önce salçalı yağ ile yağlarız daha sonra istediğimiz malzemeleri koyup fırına veririz 170-180 dercede önceden ısıtılmış fırında pişiririz en son fırından almaya yakın çıkarıp kaşar peynirini serperiz eriyince fırından çıkarıp afiyetle yeriz.bu oktay usta nın bir tarifiydi gerçekten çok güzel oluyo afiyet olsun

(alıntı)

aslında daha once hıc evde yapılmıs pızza yememıstım ama bu tarıften kopya cekerek bılakıs kendım yapıp kendım yıyecem.tesekurler

benim nerdeyse haftadaki bir menum pizzadır çok yaparıum çokkk harika oluyor ev pizzası deneyin bayılacaksınız gerçekten :D

Ben aynen bu tariften yapıyorum çok lezzetli oluyo..tabi malzemelerde değişiklik yapıyorum.eşim bayılıyor.Denemyen arkadaşlar hiç tereddüt etmeden deneyebilirsiniz:ehi:

benimde pizzalarım nefis olur her hafta sonu mutlaka yaparım oğluşum çok sever iyi olsam hiç üşenmem kalkar yapardım emme migrenim yat sakın kalkma diyor :a026:

Geri