1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  PKK'ya bir darbede İrandan

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  TSK'nın operasyonlarında büyük darbe yiyen terör örgütü, İran'ın gerçekleştirdiği operasyonlarda da ağır kayıplar veriyor İran güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarda örgütün yöneticilerinden iki kişinin de aralarında bulunduğu 11 kişi ölü ele geçirilirken, 17 terörist de silahlarıyla birlikte sağ yakalandı.

  İran güvenlik güçleri, Salmas, Merivan, Hoy-Kotur bölgelerinde terör örgütü PKK/PJAK'a yönelik koordineli bir operasyon gerçekleştirdi. Operasyonlar sonucu aralarında PKK/PJAK İran sorumlularından “Harun” kod adlı Faruk Savaşlı ile “Şaho Civanro” kod adlı Celil Kerima'nın da bulunduğu 11 terörist öldürüldü. Operasyonda 17 terörist de silahlarıyla birlikte yakalandı.

  Terör örgütü PKK'nın İran'daki örgütlenmesi PJAK'a yönelik aralıksız operasyonlarını sürdüren İran güvenlik güçlerinin, önceki akşam, PJAK tarafından kullanılan Kandil'in Hınere, Berkim, Kelmar, Sinin, Loran ve Seroke alanlarını top atışına tuttuğu bildirildi. İran topçusunun top ateşinde çok sayıda örgüt mensubunun öldüğü belirtildi.

  Terör örgütü PKK/PJAK sorumlusu 3 kişi geçen ay Tebriz kentinde idam edilerek cezalandırılmıştı. Bir süre önce yakalanan, örgütünün İran sorumlularından Reşit Ehkendi'nin ise “Terör örgütü adına silahlı eylem yapmak, cinayet, silahlı gasp ve teröre başvurmak, adam kaçırmak, bölge halkını tehdit etmek ve İran'daki karşı devrimci gruplarla işbirliği yaparak, İran'ın toprak bütünlüğünü hedef alan terörist eylemlerde bulunmak” suçlamalarıyla idamla cezalandırılabileceği kaydedildi.

  Önümüzdeki hafta Türkiye'ye gelmesi beklenen İran'ın Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, geçtiğimiz ay Irak'a yaptığı bir ziyarette, bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör örgütü PKK ve İran'daki uzantısı PJAK ile mücadele etmek için Türkiye, İran, Suriye ve Irak hükümetleri arasında işbirliği yapılması gerektiğini belirtmişti.

  Terörizmle mücadelede işbirliğinin önemine dikkat çeken Ahmedinejad, açıklamasında, terör örgütü PKK'nın sadece bölge ülkelerini değil, herkesi etkilediğini vurgulayarak, “PKK teröründen herkes zarar görüyor. Bölge ülkelerinin eşgüdüm halinde terörle mücadele etmeleri gerekir” demişti. Terörle mücadelede iki noktaya dikkat çeken Ahmedinejad, “Birincisi, devletlerin egemenliğine zarar verilmemeli. İkinci nokta ise, terörle mücadelede sivil halk zarar görmemeli. Herkes teröristlere karşı savaşmalı. PKK terör örgütünün bölge ülkeleri arasındaki dostane ilişkileri etkilemesine izin verilmemeli” diye konuşmuştu.

  internethaber.com
   
PKK'ya bir darbede İrandan konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Darbe

  Darbe

  Rüyada darbe indirmek, vurmak kişinin iyilik yapacağına işaret eder.
 2. İrade

  İrade

  İrade İrade eyleminde belli bir biçimde hareket etmek ve bir eylemi başlatmak için bilinçli ve kasıtlı bir karar söz konusudur. Karar verme, değişik eylemler arasında seçim yapma ve bu eylemlerin yöneldiği hedefleri bilme anlamına gelir. Bu nitelikteki önemli kararlarda, benlikteki hâkim değerler rol oynar. Böylece iradeli eylem ile impülsif eylem çelişir; bunların ikisi de konatif (bkz.)...
 3. Şırnak'ta PKK'ya ağır darbe: 22 ölü

  Şırnak'ta PKK'ya ağır darbe: 22 ölü

  Genelkurmay, 11 Temmuz'da başlayan operasyonda aralarında üst düzey sorumluların da bulunduğu 22 PKK'lının öldürüldüğü açıkladı .. Kuzey Irak'tan sızmak isteyen terörist gruba karşı F-16'ların da desteğiyle İncebel dağlarında başlatılan operasyonda, aralarında üst düzey bir sorumlunun da bulunduğu 22 PKK'lı öldürüldü. Genelkurmay Başkanlığı, sınırda 4 gündür süren operasyonla ilgili bir...
 4. İvana Sert'e Kocasından Sert Bir Darbe!

  İvana Sert'e Kocasından Sert Bir Darbe!

  yurdal sert kimdir ıvana sert kimle evli yurdal evlendi ivana kocası kim ivana kiminle evli ivana sert, yurdal sert, eşi, bir kadınla görüntülendi, ivananın tepkisi, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, En güzel kadınlar bile aldatılıyor,bunun güzellikle çirkinlikle ,alımla,parayla ilgisi yok.İnsanoğlu beşer,şaşar.Tabi yanlış anlaşılmasın ben Yurdal bey İvana hanımı...
 5. Nihat Doğan'a bir darbe daha

  Nihat Doğan'a bir darbe daha

  Nihat Doganla ilgili konumuzu meleklerim burdanda okuyabilirsiniz http://www.meleklermekani.com/magazin/201641-internette-dolasan-nihat-dogan-izzet-yildizhan-geyikleri.html Mahkeme, yaptığı değerlendirme sonrasında Nihat Doğan'ın hakkında yapılan haberlerin durdurulması yönündeki talebini reddetti. Ankara'da İzzet Yıldızhan'la birlikte fuhuş olayına adı karışan şarkıcı Nihat Doğan,...

Sayfayı Paylaş