Plastik ve Cam Atıklardan Para Kazanacağız!

Plastik ve Cam Atıklardan Para Kazanacağız!
plastik atık
cam atık
kağıt atıkSevgili melekler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yeni uygulamasıyla artık plastik, kağıt ve cam atıklarından vatandaş para kazanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, çevre kirliliğinin önlenmesi için bir dizi karar aldıklarını söyledi. Bayraktar, pil, kağıt, plastik ve şişelerin geri dönüşümünü sağlamak için teşvik getirdiklerini, bu yönde hazırlanan projede yerli ve yabancı şirketler ile birlikte çalışacaklarını kaydetti.

Nüfusun yoğun olduğu bölgelerden başlamak üzere geri dönüşüm kumbaraları kurulacağını ifade eden Bayraktar, şöyle devam etti: "Önce AVM'lere bu kumbaralardan kurulacak. Vatandaş bu malzemeleri geri atarsa şişe başına para alacak. 25, 50 kuruş ile 1 lira arasında geri ödeme yapılacak. Böylece vatandaşların çöpleri ayırmasını teşvik edeceğiz. Bunu daha sonra Türkiye geneline yaymak istiyoruz. Bunu yaygınlaştırabilirsek ekonomiye kazancı çok fazla."
 
Ö

ÖzGüL

Daimi Üye
Üye
anaaa paramı verıyolarmış :D:D ben hep ayırıyodum burda bı komşunun eşi ondan geçınıyolar ona verıyom.bırıktırdıklerımı tutaydım zengın olurdum hahaha şaka bi yana güzel iş bızım burda beledıye geri dönüşüm poşeti yapmış halka dağııtıyo her çarşamba dolanları alıyo ama ben o komşu ondan geçındığınden ona vermeyi tercıh edıyom beledıye her şekıl kalkınır nasılsa hahaha
 
Üst