Polisi vurdu vuruldu

Polisi vurdu vuruldu
Polisi vurdu vuruldu

Çeşitli suçlardan aranan zanlı, kelepçe takmak isteyen polisin silanıhı kapınca ortalık kan gölüne döndü
ADANA'nın Ceyhan İlçesi'nde, cinayet, hırsızlık ve gasp suçlarının faili olarak aranan 27 yaşındaki Sezer Atıcı'nın izini bulan polis, zanlıyı çalıştığı bir ekmek fırınında köşeye sıkıştırdı. Asayiş ekiplerinin de desteğiyle etrafı sarılan fırından çıkmamakta direnen Atıcı, daha sonra teslim olacağını söyledi.
BEYLİK SİLAHINI KAPTI
AtIcI, kelepçe vurmak için içeri giren Ceyhan Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Ahmet Güler'in beylik tabancasını aldı ve 3 el ateş ederek yaraladı. Bütün ekipler bir anda olayın şokunu yaşarken, Atıcı, Akıncılar Mahallesi, 4010 sayılı sokağa doğru kaçmaya başladı.
SİLAHLI KOVALAMACA...
Kaçarken polislere ateş etmeye devam eden zanlı, aynı şekilde karşılık görünce kurşunlara hedef olarak hayatını kaybetti. Boynundan ve çenesinden yaralanan polis memuru, ambulansla Ç.Ü. Balcalı Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, olayla ilgili araştırmanın sürdürüldüğü bildirildi.
Yener EKİNCİGözaltılara protesto
Ergenekon kapsamındaki son gözaltılar vatandaşlardan da tepki gördü. Cumhuriyet Gazetesi Ankara temsilciliğinin aranması, ADD Genel Merkezi'nin ve Türkiye Gençlik Birliği binasının basılmasına tepki gösterenler ellerindeki bayraklar ve Atatürk posterleriyle sokağa çıktı. Cumhuriyet Gazetesi önünde toplanan vatandaşlar, 'Ergenekon tertibi, Amerikan oyunu', 'Hükümet istifa, Tayyip Yüce Divana' sloganları attı. Bir kadın protestocunun elindeki, 'Beni de gözaltına alın elimde Atatürk posteri var' yazılı döviz dikkat çekti.Dünyada flaş haber
AP, Reuters, AFP gibi önde gelen haber ajansları Ergenekon gözaltılarını 'acil' koduyla dünyaya duyurdu.
Associated Press (AP): Sabaha karşı gerçekleştirilen 'çete tutuklamaları', iktidardaki dindar Müslümanlar ve arkasına ordunun desteğini alan laikler arasında siyasi tansiyonun üst düzeye çıktığı bir dönemde gerçekleşti. Gözaltına alınanların bir çoğu, hakkında kapatma davası açılan iktidar partisi AKP'nin ateşli muhalifleri olarak biliniyor. Haziran 2007'de başlatılan soruşturmanın hedef aldığı ve hükümeti devirmek isteyen aşırı milliyetçilerin oluşturduğu iddia edilen 'Ergenekon' örgütünün cinayet listesinin başında Nobel Ödüllü yazar Orhan Pamuk'un olduğu ileri sürülüyor.
Reuters: Hükümete karşı bir darbe düzenlemek isteyen, karanlık aşırı milliyetçi ve laiklerden oluşan örgüt Ergenekon'a karşı açılan soruşturma kapsamında gerçekleştirilen gözaltılar, AKP hakkında açılan kapatma davasının ilk oturumunun görülmesine sadece saatler kala gerçekleşti.
ZAMANLAMA!
Fransız Haber Ajansı (AFP): Türk polisi, 'hükümete karşı karanlık bir örgüte' karşı yürütülen soruşturma kapsamında 24 kişiyi tutukladı. AKP'nin kapatma davasının ilk oturumundan bir kaç saat öncesine gelen tutuklamaların, siyasi cinayetler tasarlayan aşırı milliyetçi bir örgüt aleyhine sürdürülen bir soruşturmanın parçası olduğu kaydedildi.24 saat görüş yasağı
ERGENEKON operasyonlarının son halkasında gözaltına alınan çoğu tanınmış 21 kişi için, avukatları ve yakınlarına 24 saat görüş yasağı kondu. Bu kararı, gözaltına alındıktan sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Tercüman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Büyükçelebi ile görüşmek isteyen avukatları Deniz Ketenci ile Volga Gökçe açıkladı. Avukat Ketenci, emniyetten ayrılırken, '24 saat kısıtlama kararı alınmış. Kimseyi görüştürmeyecekler. Gözaltına alınma saatinden 24 saat geçtikten sonra görüşme imkanımız olacak. Bunun dışında başka bir bilgimiz yok' diye konuştu.AKP'liler:Yargıya saygılı olalım!
AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Ergenekon soruşturması kapsamındaki son gözaltıları, ''Yargı kararlarına herkesin saygı göstermesi gerekir'' diye değerlendirdi. Fırat, 'Başsavcının haberi yokmuş' diyen gazeteciye, 'Öyle şey olur mu? Talimat vardır. Polis kendi başına yapmaz' diye karşılık verdi. TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, Gizli takibat yürüyor. Olağandışı bir olay, olağan olduğunu söyleyemem. Şuanda durum net değil. Net olmadığı için de bir değerlendirme yapamam' dedi. TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Zafer Üskül ise, 'Ben yargıçlara güveniyorum. Yargının bağımsızlığı olduğuna güveniyorum' dedi.
güneş.com
 
Üst