Pratik LCD Ekran Temizliği Nasıl Yapılır?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Pratik LCD Ekran Temizliği Nasıl Yapılır?
lcd ekran temizliği nasıl yapılır, lcd ekran nasıl temizlenir, lcd ekran temizliği


Sevgili melekler, teknolojinin alıp başını gitmesiyle birlikte eski tüplü tv ve monitörlerin yerini lcd ekranlar aldı. Son derece hassas bir yüzeye sahip olan bu ekranların temizliğinde de ayrı bir özen göstermek gerekiyor. Nasıl mı?


lcd-ekran-temizliği.jpeg
LCD ekranların temizliğinde kullanılacak özel sıvı temizleyiciler, mikrofiber olarak adlandırılan hassas yüzey temizliğinde kullanılan bezler her zaman elimizin altında olmalıdır. Televizyon yada bilgisayar ekranınızın çizilmeden temizlenmesi için çok hassas davranmanız gerekmektedir. Aksi halde ekranlar çok kolay çizilecek ve sizi rahatsız eden bir görüntü oluşacaktır.

LCD ekran temizliğinde kullanılan özel temizlik maddelerini marketlerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Eğer ürünün yanında size özel temizlik bezi verilmemişse, mikrofiber dediğimiz bezi yine marketlerde bulabilirsiniz.

LCD ekranların temizliği oldukça pratiktir. Öncelikle televizyonunuzun mutlaka kapalı olmasına dikkat edin. Ekran temizleyiciyi mikro fiber bezinizin üzerine sıkın ama çok az uygulamanız gerekmektedir. Beziniz sadece nemlensin, mümkünse ıslanmasın.

Eğer evinizde temizleyici sıvınız yoksa ellerinizi yıkayın ve mikrofiber bezle elinizi kurulayın. Nemlenen bezle ekranlarınızı temizleyebilirsiniz. Bunun haricinde ekran ve monitörlerin temizliğinde kesinlikle kimyasal bir temizleyici kullanmayın. Temizleyici sıvıyı kesinlikle direk olarak ekrana püskürtmeyin
 
Üst