1. EspanOL

  EspanOL Forum Okuru

  Pseudotropheus Acei (Iceman)

  Konu, 'Akvaryum' kısmında EspanOL tarafından paylaşıldı.

  beyaz kuyruk iceman iceman kusturma beyaz kuyruk acei bakımı siyah < Konu Resmi..>


  Malawi gölünün kumluk bölgelerinde yaşarlar.Otçul ağırlıklı yemlerle beslenirler.Yalnız etçil proteinli yemler verilirse,canlı renklerinde matlaşma görülür.Boyları 15-16 cm kadar büyüyebilir.Acei lerde diğer mbuna türlerinin çoğunda görülen dikine çizgiler yoktur.Erkek ve dişileri aynı renktedir.Erkekler dişilere göre biraz daha büyük olur.Klasik olarak bunlarda ağızda kuluçka yapar.Ortalama kuluçka süresi 20 gündür.Acei lerin ağız yapıları dar ve sert olduğundan kusturma yöntemi ile alınan yavrularda iskelet bozuklukları görülebilir.Genelde mavi üzerine sarımtırak yüzgeçleri vardır.Siyah üzerine beyaz yüzgeçleri(beyaz kuyruk-white tail) olan türleride bulunmaktadır.Ortama alıştılarmı şık aralıklarla yavru vermeye başlarlar.Orta derecede agresif bir balıktır,karma akvaryumlarda bakılabilir.


   
Pseudotropheus Acei (Iceman) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Pseudotropheus Socolofi Albino (Snow Prenses)

  Pseudotropheus Socolofi Albino (Snow Prenses)

  snow prenses cinsiyet ayrımı beyaz prenses cinsiyet ayrımı beyaz bakımı Malawi gölünün agresif sert balıklarıdır.Beyazın üstüne uçlara doğru sararan yüzgeçleri vardır.Otçul ağırlıklı yemlerle beslenmelidir.Dişi erkek ayrımı güçtür.Cinsel olgunluğa ulaşan dişiler,yumurta toplamaya başladığında karnı şişer.O zaman cinsiyet ayrımı daha rahat yapılır.1/4-5 oranında...
 2. Pseudotropheus Tropheops

  Pseudotropheus Tropheops

  Bilimsel adı: Pseudotropheus Tropheops Yöresel Ad: Kırmızı yanak, kırmızı Pseudotropheus büyük göz, Macropthalmus kırmızı yanak. Boy:15-16 cm ,dişiler daha ufak. besin: karışık kabuklular. akvaryum:300 lt üzeri akvaryumlar. çoğalması:tipik mbunadır, erkek 2 m çapında bir alanı sahiplenir ve üreme dönemi çok saldırganlaşır.

Sayfayı Paylaş