PTT'yi 231 bin YTL dolandıran 4 kişi yakalandı

F

fuhrer_albay

Forum Okuru
#1
PTT'yi 231 bin YTL dolandıran 4 kişi yakalandı
PTT'yi 231 bin YTL dolandıran 4 kişi yakalandı A.A
Sakarya'nın Ferizli ilçesi PTT şubesinden, yapılmış gibi gösterip İstanbul'daki çeşitli şubelere havale kabulü göndererek, kurumu 231 bin 500 YTL dolandıran şebekenin 4 üyesi yakalandı.

Ferizli ilçesindeki PTT şubesinde yapılan havale dolandırıcılığıyla ilgili polisin yürüttüğü çalışmada, suç örgütü kurarak nitelikli dolandırıcılık ve zimmete para geçirdikleri iddiasıyla Z.Ç, M.Ç.Ö, G.E ve Ş.S. yakalandı. PTT veznedarı G.B. ile E.K'nin arandığı belirtildi.

Sahte kimliklere kendi fotoğraflarını yapıştırdıkları ve bu yöntemle, gönderilen havaleleri 14-15 sahte kimlikle çektikleri belirtilen zanlılardan M.Ç.Ö ile G.E'nin İstanbul'daki PTT şubelerinden havale çekerken yakalandığı, zanlılarla birlikte havale olarak çekilen 29 bin 500 YTL ele geçirildiği bildirildi. Emniyet Müdürlüğündeki sorguları tamamlanan zanlılar adliyeye sevk edildi.
Ferizli PTT şube müdürlüğünde veznedar olarak çalışan G.B, geçen hafta sonu mesai saatleri dışında açtığı şubede, kendisine ait şifreyi kullanarak bilgi işlem sistemi üzerinden İstanbul'daki çeşitli PTT şubelerine, yapılmış gibi göstererek 1 milyon 20 bin YTL tutarında havale göndermiş, bunun 231 bin YTL'lik bölümü sahte kimlikler kullanılarak çekilmişti.
G.B'nin mesai saati dışında PTT şubesini açtığı güvenlik kameralarında görüntülenmişti.


</B>