Pullu havlu kenarı modelleri yapılışı

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Yönetici
Pullu havlu kenarı modelleri yapılışı
Pullu havlu kenarı modelleri pullu havlu kenarı örnekleri pullu havlu kenarı örnekleri yapılışı ve daha fazlası Melekler FORUM'da.

ÇEYİZLERİN VAZGEÇİLMEZİ HAVLU KENARLARI


Genç kızların çeyizlerini yıllardır süsleyen havlu kenarları son yıllarda oldukça gelişen ve değişen modelleri ile dikkat çekiyor. Aslında sadece çeyizler için değil örgü dantel sever tüm hanımlar için havlu kenarı örnekleri bir tutkudur. Evimizde banyo lavabo yanlarını süsleyen havluların süslenmesi bir adet. Sade bir havlu kenarı yerine boncuklarla pullar çiçek motifleri ile süslenen işlenen havlular daha bir ilgi görüyor hanımlar. Pullarla işlenen havlu kenarları daha göze hoş görünmekle birlikte çeyiz sandıklarının bohçalarının da bir numarası. Eğer bu şekil cıvıl cıvıl işlemeli örgüleri beğeniyorsanız mutlaka örnekleri incelemelisiniz. Valla hanımlar benden söylemesi bu ışıl ışıl özenle işlenmiş havluları kullanamazsınız bile. Bence dolap kapı üstülerine serip sergileyerek hoş görünüm elde edebilirsiniz. Çünkü bunlar birer sanat eseri. İster pullarla model oluşturun havlu kenarınızı örün isterseniz havlu kenarını ayrı şekilde pullarla süsleyin harika yakışacaktır.

ceyizlik pullu havlu kenari.jpg


PULLU HAVLU KENARI MODELLERİ ŞAHANELER

Örgüde dantelde yeni fikirler üretmeyi seven hanımlar pullu havlu kenarı hiç denemediyseniz mutlaka deneyin derim. Aslında örgü örmek bu işle uğraşmak başlı başına bir terapi. Gerçekten örgü ördüğüm zamanlar çok mutlu hissediyorum ben de kendimi. Eğer dantel çeyizlik örgülerle ilgileniyorsanız gelişen farklılaşan tekniklere de ayak uyduracaksınız. Dediğim gibi dilerseniz pulları iple birlikte örerek modelin içine yerleştirin dilerseniz de havlunuzu dantelden bağımsız şekilde süsleyebilirsiniz. Havlu kenarlarında dantel yanında en çok süsleme yapılan malzeme boncuklar ve pullar olmakta. Pullarla yapacağınız havlu kenarlarında yazı yazarak da işleme yapabilirsiniz. Maaşallah gibi aşkım ya da love gibi nişanlı ya da evli çiftin isimleri, isimlerinin baş harfleri gibi görsellere rastlıyoruz.

pullu havlu kenari modeli arapca.jpg


PULLU HAVLU KENARI NASIL YAPILIR?

Size oya ile örmek zor geliyor ise aşağıda linkini verdiğim videoyu izleyerek dikiş iğnesi ile de havlunuzu pul ve boncuklarla süsleyebilirsiniz. Pulları iğne yardımıyla dikerek havlunun kenarlarında olacak şekilde motifler çiçekler oluşturabilirsiniz. Videoyu izlediğinizde daha iyi anlayacaksınız. Videoda çiçek motifleri boncuklarla ve çiçek şeklindeki pullarla yapılmış. Çeyiz ürünleri ya da ip satan mağazalarda çeşitli zevkinize uygun modellerde pul boncuklar bulabilirsiniz. Kanaviçe sever misiniz hanımlar? Lavanta kanaviçe örneklerini beğeneceksiniz umuyorum.

simli pullu havlu kenari.jpg


 
Üst