Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Ramazan’da mü’min-münafık ayrılır

  Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Ramazan’da mü’min-münafık ayrılır
  Ebu Hüreyre Radiyallâhu Anh, Resulullah Sallallâhu Aleyhi Vesellemin şöyle buyurduğunu rivayet etti:

  Bu ayınız sizi Resulullah Sallallâhu Aleyhi Vesellemin yemini ile gölgeledi. Müslümanlar için bu aydan daha hayırlı hiçbir ay geçmemiştir. Münafıklar için de bu aydan daha kötü hiçbir ay geçmemiştir.

  Şüphesiz ki, Allah mü’mini bu aya girdirmeden önce sevabını ve nafilelerini yazar, münafıkın da günahını ve şekavetini yazar. Çünkü mü’min, ibadeti (iyi eda edebilmek için) bu ayda yiyecek hazırlar.

  Münafık ise bu ayda mü’minlerin gafletlerini ve ayıplarını araştırır. Bu bir fırsattır, mü’min onu değerlendirir.
  ” (et-Tergîb ve’t-Terhîb, 2:432)
   
Ramazan’da mü’min-münafık ayrılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İşten Ayrılırken

  İşten Ayrılırken

  işten ayrılma yazısı veda yazısı örneği işten ayrılma veda mesajları iş konuşması örneği İş bulmanın zor olduğu, bulunan ilk işin kabul edildiği günümüzde, işten ayrılmaların da sıklaştığını ve firmalarda sürekli sirkülasyon yaşandığını hepimiz biliyoruz. Büyük hayaller ve umutlarla başlanan işler zamanla çalışanları tatmin edemiyor; belki çalışma koşullarından duyulan rahatsızlıklar, belki de...
 2. kuran ayetleriyle münafıkların anlatımı...

  kuran ayetleriyle münafıkların anlatımı...

  Münafıkların Kur’an ve sünnette bildirilen, bazı ayırt edici vasıfları ve alametleri vardır. İman sahipleri o alametleri tanırlar. Birinci alametleri: Riyadır. Riya insanın başına gelecek en kötü hallerden biridir. İkinci alamet ise: Allah’ın emirlerine karşı tembel olmalarıdır. NAMAZA kalktıkları zaman üşenerek kalkarlar, insanlara gösteriş yaparlar, Allah’ı da pek az hatıra getirirler (Nisa,...
 3. Suretıl Münafık

  Suretıl Münafık

  Rüyada Münafikün süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, kendi itikadindan olmayan kimselerle düsüp kalkmaya isarettir.
 4. Elementler kaça ayrılır

  Elementler kaça ayrılır

  Arkadaşlarım kaç çeşit element vardır çeşitleri ve fiziksel durumları hakkında bir yazı var mı

Sayfayı Paylaş