1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.472
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  REBIRTHING Nefes Tekniği

  Konu, 'Feng Shui' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  rebirthing nedir rebirthing "Zihin ve nefes insan bilincinin kral ve kraliçesidir ” Leonard Orr
  Düşüncelerinizi değiştirmeniz, bilincinizi genişletmeniz ve negatif duygularınızı iyileştirmeniz kendinizi gerçekten tanımanıza, huzurlu ve sakin olmanıza kendinize çok daha mutlu, yaratıcı, sevgi dolu ve bereketli bir hayat yaratmanıza yardımcı olur.
  Nefes alma dünyamızla aramızdaki en hayati ve mahrem bağımızdır. İnsanların büyük çoğunluğu azami sağlık için yeterli ve verimli bir şekilde nefes almamaktadır. Bu nedenle, hayatta yaşadığımız üzüntüleri, korkuları, sıkıntıları ve hatta sevinçleri bile doyasıya yaşayamadan bastırmaktayız. Bilinçli veya bilinçsiz içimize attığımız her türlü duygu ve tepki, çeşitli sağlık sorunları yaşamamıza neden olup, her insanda doğuştan varolan yaşam enerjisini kullanmamızı sınırlamaktadır. Rebirthing Nefes Tekniği bedensel, zihinsel, duygusal ve ruhsal yararlar sağlayan, doğal ve içgüdüsel nefes alma kapasitenizi yeniden kazanmanıza yarayacaktır.  Rebirthing'in ve Bilinçli Nefes Almanın Faydaları:


  Rebirthing Nefes Tekniği ve Bilinçli nefes almanın pek çok olumlu etkisi var.
  • Rebirthing düzenli yapıldığında zihninizde ve vücudunuzda hayatınız boyunca oluşan olumsuz düşünce kalıplarını yok eden bir nefes tekniğidir. Olumsuz düşünceler seanslarda fiziken karıncalanma, ısınma şeklinde ve düşünce olarak vücuttan atılır.
  • Rebirthing nefes alma tekniği ile beyine normalden çok daha fazla oksijen gittiği için yaşlanmayı da geciktiren bir tekniktir.
  • Seanslarda nefes ile kan dolaşımı artar ve düzenli yapıldığında bir diyet programı ile beraber yapılırsa aşırı kiloları vermek için yardımcı olur.
  • Rebirthing hayatınızda yapmak istediklerinizden sizi alikoyan tüm engelleri aşmanız için destekleyici bir tekniktir.
  • Rebirthing ile yaşam enerjinizi daha etkili kullanabilirsiniz. Nefesinizle yaratıcı benliğinize ulaşabilirsiniz.
  • Seanslarda kapanmış olan çakra merkezlerinizin açılmalarını yaşayabilirsiniz.
  • Rebirthing seanslarında nefesle duygularınızı kökünden değiştirmek mümkündür. Nefesler sevgiye, üzüntüler sevince, kızgınlıklar güce dönüşür. Böylece yaşam gücünüz kuvvetlenir ve her şeyin özü olan ‘sevgi’ enerjisini daha çok hissedersiniz.
  • Bunun dışında Rebirthing endişe, sıkıntı ve kısıtlayıcı düşünce kalıpları gibi birçok olumsuz etkilerin ortadan kaldırılmasında etkilidir. Olumsuz ve kısıtlayıcı düşünce ve duygulardan kurtulup hayata daha olumlu baktığınızda çok daha enerjik, canlı ve mutlu olursunuz. Rebirthing seanslarında birçok kişi kendilerini daha evvel hiçbir zaman hissetmedikleri kadar derin bir huzur içerisinde hissederler.
  • Alınan günlük toksinlerin yaklaşık %70’i nefes ile atılır
  Birçoğumuz nefes alırken farkında olmadan nefesimizin %80’ini kısıtlıyoruz. Mutlu bir çocuğa bakın nasıl kendini %100 ifade eder istediği yerde ağlar veya güler, bu maalesef hayatımızda ilerledikçe toplumun ve bizim kendimize koymuş olduğumuz kısıtlamaların sonucunda kendimizi istediğimiz şekilde hürce ifade edebilme yeteneğini, veya isteğini kaybediyoruz. Bağırmak istediğimiz yerde yanlış anlaşınılmaktan korkup susuyoruz veya kontrollü sesimizi yükseltiyoruz, ağlamak istediğimiz yerde içimize atıp susuyoruz. Nefesimizi kısıtlamak, hoşumuza gitmeyen bir duyguyu kabullenmekten kaçındığımızda nefesimizi tuttuğumuz zaman oluşuyor. Nefesimizi tutarak duygularımızı bastırıyoruz ve bilinçaltımıza atıyoruz. Bu duyguları bastırdığımızda ve buna sürekli devam ettiğimizde hepsini içimizde tutarak, bir volkan gibi her an patlama hazır olan korkunç bir enerji biriktiriyoruz-bu hem bedenimizdeki enerjinin rahatça akmasını engeleyip blokajlar yani hastalıklar yaratıyor, ayrıca da kronik gerginliğe yol açıyor. Bundan dolayı günden güne enerjimiz azalıyor, sabahları yataktan kalkmaya zorlanıyoruz, zaman içinde hastalanıyoruz ve hücrelerimiz ölünce yaşlanıyoruz.

  • İlişkilerinizde veya işinizde devamlı başarısız mı oluyorsunuz?

  • Sürekli üzücü durumlar ve hayal kırıklıkları mı yaşıyorsunuz?
  • Çocukluğunuzda veya ilişkilerinizde yaşadığınız olumsuz anılarınız siz hala rahatsız mı ediyor veya zaman zaman bunlar aklınıza mı geliyor?
  • Neden hayatınız ‘istediğiniz gibi’ değil ?
  Bunların sebebi sadece ‘kader’iniz değil, bilinçaltınızda şu ana kadar oluşturmuş olduğunuz çöplükteki blokajlar yani farkında olmadan bastırdığınız enerjiler..
  Hepimiz doğduğumuz andan itibaren (hatta rahime düştüğümüz andan itibaren) ve atalarımız tarafından bize DNA’lar ile aktarılmış olan olumlu olumsuz binlerce nesil boyu bastırılmış enerjiler. Aslında yaşamın bir parçası bu, daha küçük bir bebek iken, hatta rahimde bile bastırmaya başlıyoruz bazı duyguları, düşünceleri, bunu kendimizi korumak için yapıyoruz. Buna mecburuz… Bunu farklı ve kısıtlayıcı nefes alışkanlıkları geliştirerek yapıyoruz ve zaman içinde bu nefes alışkanlıkları da yaşamımızı kısıtlamaya başlıyor… Sonuç ne: üzüntü, mutsuzluk, hayal kırıklıkları.

  Artık kısıtlayıcı bir hayat yaşamak zorunda değiliz! Her şeyin azı ile yetinmeye ve bunu kabullenmeye mecbur değiliz! Kendimizi, enerjimizi değiştirebilir, yıllar boyunca kendimizi korumak için yarattığımız blokajları, olumsuz düşünce kalıplarımızı yaşamımızdan çıkartabilir yerine çok daha olumlu gerçekleşmesini istediğimiz kalıpları koyabiliriz!
  Olumsuz duygularımızı iyileştirebilir, daha pozitif, sevgi dolu, huzur ve anlayış dolu bir yaşama adım atabiliriz!


   
REBIRTHING Nefes Tekniği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. doğum esnasında nefes alma teknikleri kolay doğurmama neden olabilirmi

  doğum esnasında nefes alma teknikleri kolay doğurmama neden olabilirmi

  doğumda nefes teknikleri dogumda nefes alma teknikleri doğum sırasında alma doğumda normal Normal doğum esnasında “ıkınırken” güçlü bir nefese ve güçlü karın kaslarına ihtiyaç duyacaksınız. Aşağıdaki yazıda kasılmalar esnasında bebeğinize maksimum oksijen gitmesi için yapmanız gerekenleri bulacaksınız. Doğum...
 2. Nefes Alma Teknikleri

  Nefes Alma Teknikleri

  nefes teknikleri video nefes alma teknikleri video doğru alma oksijen verme yöntemleri doğumda Normal doğum esnasında "ıkınırken" güçlü bir nefese ve güçlü karın kaslarına ihtiyaç duyacaksınız. Aşağıdaki yazıda kasılmalar esnasında bebeğinize maksimum oksijen gitmesi için yapmanız gerekenleri bulacaksınız. Doğum eyleminde uygulayacağınız doğru nefes alma-verme tekniklerini gebelik...
 3. Nefes teknikleri ile zayıflama

  Nefes teknikleri ile zayıflama

  Haydi spora yogaya meditayona fixed olmaya :) http://www.youtube.com/watch?v=6ew4sHvioWM
 4. Doğumda Nefes Teknikleri ve Önemi Hakkında Bilgiler

  Doğumda Nefes Teknikleri ve Önemi Hakkında Bilgiler

  Bu konu; Doğumda Nefes Teknikleri ve Önemi Hakkında Bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, doğum olayı Allah'ın kadınlara bahşettiği çok özel bir olaydır. Doğum olayı ağrılı bir süreçtir, ancak bazı teknikler ve uygulamalar doğumu kolaylaştıracağından bu teknikler öğrenildiğinde ve uygulandığında doğum sancıları önemli ölçüde azalır. Biz de bu sayfamızda doğum nefes tekniklerinden sizlere...
 5. Doğumda Nefes Alma Teknikleri Hakkında Bilgiler

  Doğumda Nefes Alma Teknikleri Hakkında Bilgiler

  doğumda nefes alma teknikleri, nefes alma teknikleri, doğumda nasıl nefes alınıp verilmeli Normal doğum yapanların doğumunu daha da kolaylaştırıp bebeğin kısa sürede doğmasını sağlarken bebeğiniz için de yardım edebilirsiniz. Bunun için gerekli olan doğumda nefes alma teknikleri hakkın da bilgileri bilmeniz ve doğum esnasında bunları uygulamanız... Sizlere doğumda çok faydasını göreceğiniz...

Sayfayı Paylaş