1. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.147
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0

  Reflü için ciddi uyarı!

  Konu, 'Dahiliye' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

  günter hafız reflü için prof dr günter hafız reflü görüntüleri görüntüsü Prof. Dr. Günter Hafız, bir bölgede kanser oluşabilmesi için o bölgede hızla değişen ve yeniden yapılanan bazı hücrelere ihtiyaç duyulduğunu belirterek hücrelerin yeniden yapılanması sırasında bazen hataların oluşabildiğini ve kanserin de bu sırada ortaya çıktığını açıkladı.

  Hafız, mide muhtevasının gırtlak ve yutağa çıkmasıyla oluşan reflü hastalığı nedeniyle bu bölgelerde sürekli bir 'kendini yenileme' yaşandığına dikkat çekti.

  Prof. Dr. Hafız, yemek borusunun mideye yakın olan kısımlarının kendini koruyacak şekilde değiştiğini ve az az olan çıkışlardan etkilenmeyecek bir yapıya kavuştuğunu da anlattı:

  "Bizi ilgilendiren kısmı, mide muhtevasının gırtlağa ve yutağa çıkması. Gün içinde birçok kere mide muhtevası yemek borusunun alt kısımlarına kadar yükseliyor ama yukarıya doğru olan kaçak çok kısa süreli bile olsa yutak ve gırtlakta sorun yaratıyor. Çünkü bu bölgeler kendini korumak üzere gelişmiş değil.


  Temel sorun da burada. Reflüde midenin proteinleri eritmede kullandığı pepsin denen maddenin etkisinin mide asidinden daha çok olduğu düşünülüyor. Herhangi bir anda asit mukozayı bozuyor, bozulan yere de pepsin denen madde kalıcı hasar vermeye başlıyor.
  Oradaki o hasar boğazı temizleme, gıcık, ses kısıklığı gibi bazı sorunlar yaratıyor. Vücudun gelen asidi nötralize edecek alt yapısı olmayan ses telleri gibi bölgelerinde yıpranma oluşarak bu bölgeler dışarıdan gelecek kanserojen maddelere karşı açık hale geliyor."

  Prof. Dr. Günter Hafız, kanserojen madde konusunda Türkiye'de kişilerin etkiye çok açık olduğunu da söyledi.

  Özellikle sigara kullanımının başta geldiğini vurgulayan Hafız, "Sigara içmesek de yanımızda içen başka kişiler nedeniyle içmiş kadar oluruz. Burada üzerinde ısrarla durmamız gereken şey, sadece bizim içmememiz değil içmeyen insanların da aslında zararın kendilerine olduğunu bilip, içen kişileri uyarması" dedi.

  Reflü, sigara kullanımı ve kanser arasında bir bağ olduğuna işaret eden Prof. Dr. Hafız, "Sigara ile kanser arasında bir ilişki vardır, sigara kanser yapar, doğrudur ama reflü de bunu kolaylaştırır. Çünkü orada kanserojen maddelere ortamı hazır hale getirir" diye konuştu.
  haber.turkmania.com


   
 2. DarkAngeL

  DarkAngeL *MaWinin kankası Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  385
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Cehennem den
  Cevap: Reflü için ciddi uyarı!
  benim babamda reflü hastası canım.bunu onada okutacağım tşklerrr..
   
Reflü için ciddi uyarı! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ReflÜ

  ReflÜ

  reflü ilaç isimleri mide ilaçları isimleri mide ilacı safra reflüsü belirtileri ilaçları REFLÜ TEDAVİSİ Reflü tedavisinde 4 yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler Reflü’nün şiddetine ve ilerlemesine göre doktorunuz tarafından belirlenmelidir. Yaşam tarzı değişiklikleri, ilaç tedavisi ve cerrahi tedavi ve endoskopik tedavi tip ve evrelerine göre hastalığın iyileştirilmesini sağlayan yöntemlerdir....
 2. Reflü için önlem alınız...

  Reflü için önlem alınız...

  reflü önlemleri Gece beni uykumdan uyandıran öksürüklerden, nefes tıkanıklığından ve mide ekşimesinden şikayetçiyim. Astımla mide arasında bir bağ var mı? Elif D./Rize Mideniz özellikle sırtüstü uzandığınızda ağrıyorsa, mide sıvısının boğazınıza kadar geldiğini hissediyor ve şiddetli göğüs ağrılarından yakınıyorsanız; aklınıza reflü sorunu gelmelidir. Reflü hastalığında yemek borusunun...
 3. Tansiyon hastaları için önemli uyarı

  Tansiyon hastaları için önemli uyarı

  tansiyon ilaçları isimleri tansiyon ilacı isimleri idrar söktürücü ilaç yüksek ilaçlarının hapları Sosyal Güvenlik Kurumu, 28 Ocak 2009’te yayınlanan 2009/16 sayılı genelge ile yüksek tansiyon tedavisinde kullanılan ilaçları, idrar söktürücü ile kombine olan ve olmayanları eşdeğer kabul etti. Bu durumda, eczaneler, birini diğerinin yerine verebiliyor. www.saglicaklakal.com bu kararın...
 4. İmzanız için Emniyetten Uyarı

  İmzanız için Emniyetten Uyarı

  Emniyetten önemli 'imza' uyarısı Emniyettin tüm vatandaşlara internet sitesinden yayınladığı bir duyuru ile vatandaşları imza konusunda uyaran Emniyet Genel Müdürlüğü, bir belgedeki yazılı metin altına atılan imzanın, o metindeki hususların kabulü anlamına geldiğine dikkat çekti. Vatandaşların rastgele, aceleci bir tavırla imzaladığı belgelerin zaman zaman büyük sıkıntılara neden...
 5. Ahmet Maranki'den Reflü İçin Öneri

  Ahmet Maranki'den Reflü İçin Öneri

  Reflü Ve Mide Yanmasına Bitkisel Çözüm ahmet maranki Reflü Ve Mide Yanmasına Bitkisel Çözüm Alternatif tıp tedavilerinde reflü ve mide yanması şikayetleri için kullanılan, Prof.Dr.Ahmet Maranki'nin önerdiği reçete şöyle melekler :) Prof.Dr.Ahmet Maranki'den mide yanması ve reflü için bitkisel çözüm; Çiğden patates ve beyaz lahanın suyunu sıkarak içilmelidirHer sabah 1 bardakla başlanmalı...

Sayfayı Paylaş