1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Rekonstrüksiyon

  Konu, 'Estetik Cerrahi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Rekonstrüksiyon < Konu Resmi..>
  < Konu Resmi..>
  Meme kanseri nedeniyle göğsü alınmış bir kişide yeniden meme yapılabilir mi? Meme rekonstrüksiyonu ameliyatları ile yeniden meme yapılabilir. Meme rekonstrüksiyonu ameliyatları, ya kişinin kendi dokuları kullanılarak ya da protez ile yapılır.

  Bu ameliyatlardan hangisinin uygun olduğuna nasıl karar verilir?
  Kişideki meme kanserinin tipi, yapılan ameliyatın genişliği, ameliyat sonrası uygulanacak tedaviler ve süresi rekonstrüksiyon yönteminin seçiminde etkilidir. Ayrıca, kişinin kendi dokularının özellikleri de değerlendirilir.

  Yeni meme yapmak amacıyla hangi dokular kullanılır?
  Bu amaçla karın, sırt, kalça, uyluk bölgesindeki dokular kullanılabilir.


  Bu ameliyatlar ne zaman yapılır? İlk meme kanseri tanısı konduğunda, kişi plastik cerrah tarafından da değerlendirilerek aynı seanslı meme ameliyatı planlanabilir. Ya da meme kanseri ile ilgili tedaviler tamamlandıktan sonra meme rekonstrüksiyonu yapılabilir.

  Yeni göğüs yapıldıktan sonra diğer hastalığın takibinde sorun oluşur mu? Meme kanseri takibinde herhangi bir sorun oluşmaz.
  Maya Estetik Cerrahi ve Saç Ekimi Kliniği
  Adres: Bağdat Caddesi Ogün Sk. Şan Apt.
  No:1/17 Caddebostan-İstanbul


   
Rekonstrüksiyon konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Göğüs Rekonstrüksiyon Ameliyatları

  Göğüs Rekonstrüksiyon Ameliyatları

  Meme implant prosedürleri ameliyathane koşullarında lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Ameliyatın tek veya çift taraflı olmasına ve implantın yerleştirileceği plana bağlı olarak ameliyat süresi bir ya da birkaç saat sürebilir. Hastanede kalış süresi cerrahinin tipine, herhangi bir ameliyat sonrası komplikasyon gelişip gelişmemesine ve hastanın genel sağlık durumuna göre değişir....

Sayfayı Paylaş