1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Rektör CHP'li vekile kıyak geçmiş

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Bu kadarına da pes doğrusu! Çukurova Üniversitesi rektörü, CHP'li bir milletvekili için doçentten bakın ne istemiş! Rektör adayları bugünlerde, YÖK ve Çankaya Köşkü'nden gelecek atama kararlarını beklerken, 225 oyla üniversitesinde birinci olan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Alper Akınoğlu'yla ilgili skandal bir belge ortaya çıktı.

  Rektör Akınoğlu, üniversiteyle ilişiği olmayan CHP Adana Milletvekili Gaye Erbatur'un kullanması için Fen Edebiyat Fakültesi'ndeki bir doçentten odasını boşaltmasını resmi bir yazıyla istedi. Prof. Dr. Nevin Gaye Erbatur, ÇÜ ile ilişiğini kesip 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde CHP'den Adana milletvekili olarak Meclis'e girdi. Erbatur'un öğretim üyesiyken kullandığı odasına Ağustos 2004'te Doç. Dr. İlyas Dehri yerleşti. Ancak rektör, aradan bir ay geçmeden, milletvekili Erbatur'a tahsis ettiği gerekçesiyle, odanın boşaltılmasını istedi. B.30.2.ÇKO.0.00.00.01-86-11211 sayılı ve Rektör Alper Akınoğlu imzalı yazı şöyle: "Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı'na. Fakülteniz Kimya Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. İlyas Dehri tarafından yeni kullanılmaya başlanan odanın boşaltılarak önceden olduğu gibi eski haline çevrilmesini, bir ay önce yapılan yeni düzenlemenin ortadan kaldırılmasını ve üniversitemiz öğretim üyesi-milletvekili Prof. Dr. Gaye Erbatur'a tekrar tahsis edilmesi rektörlüğümüzce uygun görülmüştür. Gereğini bilgilerinize rica ederim."

  Halen CHP Adana milletvekili olan Gaye Erbatur, kendisinin o dönemde de milletvekili olduğunu ve rektörün böyle bir talepte bulunduğundan haberinin olmadığını söyledi. Üniversite ile ilişiğini kesip milletvekili seçildikten sonra 2003 yazında odasını boşalttığını ifade eden Erbatur, "Bu 1 yıllık süreçte dönemin rektörü Yalçın Kekeç'in ricası üzerine, odamda sadece bir eşya olduğu için kapıda ismim durdu. Rektör Akınoğlu eski odamın bana verilmesi için yazı yazmışsa bundan benim haberim yok. Bundan bana ne." dedi.

  Rektör Alper Akınoğlu'nun özel kalem müdiresi ve basın ve halkla ilişkiler bürosu yetkilileri, "politikacı için doçente odanı boşalt" diyen yazı konusunu Akınoğlu'na aktaracaklarını söylemekle yetindi. Rektör, konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Yazıdan sonra Doç. İlyas Dehri'den odayı boşaltması istendi. Ancak Dehri, üniversiteyle ilgisi kalmayan bir politikacı için odayı boşaltmanın yanlış olduğunu belirterek kaldığı yeri boşaltmadı. Dehri direnince rektörlüğün yazılı talebi yerine getirilmemiş oldu.


  internethaber.com
   
Rektör CHP'li vekile kıyak geçmiş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Rektör

  Rektör

  Rüyada bir üniversite rektörü görmek, çalismak için basvurdugunuz bir kurumdan müjdeli bir haber alarak, ise baslayacaginiza; bir taahhüt isi almis iseniz o isi basariyla tamamlayarak kazancinizi saglayacaginiza; çalisma gücünüzün her gün biraz daha artacagina isarettir.
 2. Vekil

  Vekil

  Bakınız; Vekalet.Rüyada bir is için bir kisiyi vekil ettiginizi görmek, dünya islerinin yolunda gittigine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada vekil görmek, günah kazanan birisine isarettir.
 3. CHP'li başkanlar Ankara'da toplanıyor

  CHP'li başkanlar Ankara'da toplanıyor

  CHP'li il başkanlarıyla; ilçe, il, anakent, belediye başkan yerel seçim çalışmalarını değerlendirecek. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın başkanlığında bir araya gelecek il başkanlarıyla, belde, ilçe, il ve anakent belediye başkanları toplantısına CHP MYK, PM ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleriyle CHP Milletvekilleri de katılacak. CHP Genel Sekreteri Önder Sav CHP il ve belediye başkanlarına bir...
 4. Acun'dan Hadise'ye Büyük Kıyak!

  Acun'dan Hadise'ye Büyük Kıyak!

  hadise haberleri, acun haberleri, o ses türkiye hadise Sevgili melekler, Acun Ilıcalı Hadise'ye öyle bir kıyak yaptı ki! Daha önce bazı haberlerde çıkan Hadise'nin O ses Türkişye'den kovulduğuyla ilgili haberler fos çıktı. Bilakis, Hadise Acun'dan O ses Türkiye jüri üyeliği için müthiş bir de zam kaptı! Yeni sezon O Ses Türkiye'de Hadise'nin yeniden jüri üyesi olup olmayacağı...

Sayfayı Paylaş