Resmî arabuluculuk teşkilatı

PaSikA

Yeni Üye
Üye
#1
Resmî arabuluculuk teşkilatı
Madde 59 - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı olarak kurulacak resmî arabuluculuk teşkilatı bu Kanunda öngörülen resmî arabuluculuk faaliyetinin yürütülmesini sağlayacak tedbirleri alır. Resmî arabuluculuk teşkilatının kuruluş ve işleyişine ilişkin esaslar ile resmî arabuluculuk yapabileceklerin listesinin düzenlenme esasları ve Resmî arabuluculara ödenecek ücretlerin alt ve üst sınırları 65 inci maddeye göre çıkartılacak tüzükte düzenlenir. Resmî arabulucunun istediği her türlü bilgiyi gerek taraflar gerek diğer bütün ilgililer vermeye mecburdurlar.
(Değişik: 27/5/1988-3451/9. md.) Resmî arabulucuların ücretleri bu teşkilatça millî bir banka hesabında toplanan paralardan ödenir. Arabulucuyu tayin eden mahkeme bu esaslar çerçevesinde ve uyuşmazlığın kapsamını ve niteliğini dikkate alarak ücreti tespit eder.

(Değişik: 27/5/1988 - 3451/9. md.) Resmî arabulu-culuk yapılan her uyuşmazlıkta tarafların bu hesaba yatırmaları gereken ücretlere ait esaslar ile ücretlerden masraf olarak kesilecek miktar ve ücretlerin banka faizlerinin kullanılmasının usul ve esasları da bu tüzükte belirtilir. Resmî arabuluculuk teşkilatı arabulma faaliyetine girişilen her uyuşmazlıkta vardığı sonuçları en kısa zamanda uygun vasıtalarla kamuoyuna açıklayabilir. Tarafların anlaşarak tayin edecekleri arabulucunun ücreti kendileri tarafından serbestçe tespit edilebilir.
(Ek: 27/5/1988 - 3451/9.md.) Tarafların hesaba yatırmaları gereken ücretler için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca düzenlenen belgeler İcra ve İflas Kanununun 68 inci maddesinde sayılan belgeler hükmünde olup, bu ücretlerin takip ve tahsilinde kamu alacaklarının takip ve tahsiline ilişkin esaslar uygulanır. 
  2014 KURBAN BAYRAMI RESMİ TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR? hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Bir kilo buğdaya resmi koy taha suresini oku bu ne demek büyü mü ? Bir kilo buğdaya resmi koy taha suresini oku bu ne demek büyü mü ?
Merhaba arkadaşlar. Bana birisi 1 kg buğdaya resmini koy taha süresini oku dedi. Sabahleyinde kuşlara ver dedi. 7 gün boyunca yap dedi. Acaba bu büyümüdür. Bileniniz veya anlayan varmı ..
Bilmedikleriniz 1
Mutluluğun resmi tablosu kimin tabiki kızımın Mutluluğun resmi tablosu kimin tabiki kızımın
Mutluluğun Resmi Tablosu Kimin Tabiki Kızımın :D:D Bir kızı olmalı insanın arkadaşlarım. Benim üç oğlum ve bir tane kızım var. Kızın kokusu dokunuzu göz teması ve dünyaya bakış açısı farklı. Aslında kızlar, kesinlikle otomatik...
Genel Hobiler 9
2016 Yılı İçin Resmi Tatil Günleri 2016 Yılı İçin Resmi Tatil Günleri
Millet olarak dünyanın en çok tatil yapan ülkesiyiz diyebilirim. Dini ve resmi bayramlar neticesin de uygulanan tatil günleri 2016 yılın da oldukça fazla olduğunu söyleyebilirim. Muhtemelen hafta arasına denk gelen dini bayramlar ise...
Faydalı Bilgiler 0
Resmi Tatil Günleri Takvimi 2015 Resmi Tatil Günleri Takvimi 2015
resmi tatil günleri 2015, resmi tatiller 2015, resmi tatiller ne zaman 2015 2015 Yılına girmemize az bir zaman kala birçok kişi gireceğimiz yeni yılla birlikte hangi günlerin resmi tatil olacağı konusun da merak içindeler. Melekler mekanı...
Faydalı Bilgiler 0
2014 KURBAN BAYRAMI RESMİ TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR? 2014 KURBAN BAYRAMI RESMİ TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?
2014 kurban bayramı resmi tatili ne zaman başlıyor,2014 kurban bayramı tatili ne zaman başlayacak,2014 kurban bayramı tatili kaç gün,2014 kurban bayramı tatili hakkında bilgiler 39216 Kamuda Kurban Bayramı tatili...
Faydalı Bilgiler 0

Benzer Konular