Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  rinoplasti-estetik burun ameliyatı

  Konu, 'Çöplük' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  burun masajı nasıl yapılır burun ameliyatı sonrası masaj rinoplasti sonrası masaj nasıl yapılır ameliyatı masajı
  Burnunuzu muayene ettikten sonra doktorunuz yöntemle ilgili kararı etkileyen diğer değişkenleri sizinle detaylı olarak konuşmalıdır. Birçok durumda rinoplasti için önerilen en erken yaş burun büyümesinin %90'ının tamamlandığı, 16 veya 17 yaşlarıdır. Her yıl yüzlerce rinoplasti başarı ile uygulanmaktadır. Yinede cerrahinin muhtemel tehlikeleri ve rinoplasti ile ilgili özel riskler hakkında bilgilendirilmiş olmanız gerekir. < Konu Resmi..>
  Estetik rinoplasti burnun boyutlarını küçültmek veya büyültmek, ucunu yeniden şekillendirmek, burnun tümseğini uzaklaştırmak, üst dudak ile burun arasındaki veya burun kökü ile alın arasındaki kötü açıyı düzeltmek amacıyla uygulanır. Bazı vakalarda konturu düzeltmek amacıyla doku ilave etmek gerekir. Bu değişikliklerin biri veya hepsi tek ameliyatla gerçekleştirilir. Yöntemin kapsamı ne gibi değişikliklerin arzulandığı ve cerrahın neyi uygun bulduğuna dayanır.

  < Konu Resmi..>
  Çoğu burun ameliyatındaki kesiler burun kanatlarının içine yapılır ve oradan çalışılır. Bazı tekniklerde ise burun ile dudak bileşkesinden biraz yukardan bir kesi kullanılmaktadır. Kesi, cerraha kemik ve kıkırdakları kesmesi, tıraşlaması, yeniden şekillendirilmesi ve dış görünüşünü değiştirmek amacıyla manevra yapması için giriş kapısı sağlar.

  < Konu Resmi..>
  Ameliyatı takiben kemik ve kıkırdakları yeni pozisyonda korumak için burna alçıdan bir atel uygulanır. Sıklıkla burun orta kıkırdağını korumak için özellikle de orta kıkırdakta cerrahi uygulandıysa burun tamponları yerleştirilir.

  < Konu Resmi..>
  < Konu Resmi..>
  Ameliyat genellikle bir buçuk - iki saat arasında sürer, fakat ameliyatın kapsamına bağlı olarak daha da uzayabilir. Ameliyat sonrası ilaçlarla kolayca geçen hafif bir ağrı olabilir. Ben ameliyat sonrasında hastalarıma iki farklı mekanizma ile etkili olan iki ayrı ağrı kesici vererek ağrılarını minimuma indiriyorum ve ağrıdan pek şikayet eden hastam da olmuyor. Morarma ve şişmeyi azaltmak için sizden başınız hafif yukarda yatmanız ve gözlerinize soğuk kompres uygulamanız istenecektir.

  < Konu Resmi..>
  Burun alçısı ameliyattan beş gün sonra değiştirilerek yenisi yapılır ve yeni alçıda onuncu günde çıkartılır. Burun içine yerleştirilen tamponlar ise iki veya üç gün kalır. Göz çevresindeki morarmalar ameliyatı takiben birkaç gün içinde solmaya başlar ve genellikle ikinci haftada kaybolur.

  < Konu Resmi..>
  Alçınız çıkarıldığında göreceğiniz burun sizin görebileceğiniz en şiş halindedir. Bu şişliklerin hızla inmesi için ben hastalarıma 15 günlük özel bir burun masajı öneriyorum. Günde bir defa beş dakika süre ile bu masajı yapmanız iyileşmenizi önemli derecede hızlandıracaktır.

  < Konu Resmi..>
  Normal hayata dönüşünüz 4 – 7 gün arasında bir zaman alacaktır.

  < Konu Resmi..>
  Burundaki şişlikler ilk bir ayda %65-75 oranında, üçüncü ayda %85 oranında geriler. Bu şişliklerin %100 inmesi ise ancak birinci yılda mümkün olur. Normal iyileşme, kesin sonucun fark edilmesi için zaman gerektiren yavaş bir süreçtir. Burnun son görünümünü alması, haftalar, aylar hatta bazı vakalarda bir yıl sürebilir.

  < Konu Resmi..>
  < Konu Resmi..>
  Estetik rinoplastilerin çoğu burun içinden yapıldığından görülebilir yara izi yoktur. Sadece yöntem geniş burun kanatlarını daraltmayı gerektiriyorsa her iki burun kanadı kıvrımında zor fark edilir bir iz bırakacak kesi yapılır.

  < Konu Resmi..>
  Düzelmenin derecesi, uygulanan düzeltici işlemin kapsamına ve burnunuzun, kıkırdaklarınızın ve derinizin yapısına bağlıdır.

  < Konu Resmi..>
  Amaç dikkat çeken yeni burun yaratmaktan ziyade yüzün genel özelliklerine yakışan orantıda ustaca harmanlanmış doğal bir burun yaratmaktır.

  < Konu Resmi..>
  Küçük düzeltmeler ve revizyonlar bazen istenebilir ve ilave bir ameliyat gerektirebilir.

  < Konu Resmi..>
  Her ne kadar ameliyatı takiben bir, iki günde ayağa kalkacaksanız da doktorunuz normal rutininize yeniden başlamanız için uygun bir program önerecektir.

  < Konu Resmi..>
  Uygun iyileşmeye müsaade etmek için koşmak, yüzme ve hatta öne eğilme gibi kan basıncını arttıran aktiviteler ilk bir kaç hafta kısıtlanmalıdır. İşe geri dönme kararı kişinin şişlik ve rahatsızlık derecesine dayanır.

  < Konu Resmi..>
  Burun alçısı uzaklaştırıldıktan sonra morlukları örtmek için kozmetik malzemelerin kullanımına müsaade edilir. Morluklar geçinceye kadar güneş koruyucu kremler önerilir.

  < Konu Resmi..>
  Geçerli bir bilimsel teknik uygulanarak estetik burun ameliyatı olmuş hastalarda sonuçları olumlu yada olumsuz etkileyen faktörler aşağıda sıralanmıştır.

  Olumlu etkileyen faktörler:
  a. Hastanın sorunsuz yara iyileşmesi,
  b. Daha önce ameliyat geçirmemiş olması,
  c. Burun derisinin inceliği,
  d. Kıkırdaklarının güçlü, burun ucunun ince olması,
  e. Burun ile yüz arasında büyük oransızlıklar olmaması
  f. Ameliyat sonrasında doktor tavsiyelerine ve bakıma iyi uyulması
  Olumsuz etkileyen faktörler;
  a. Hastanın kötü yara iyileşmesi
  b. Evvelce ameliyat geçirmiş olması
  c. Burun derisinin kalın, seboreik olması
  d. Kıkırdakların zayıf olması

  e. Burun ucunun kalın olması
  f. Hastanın ameliyat sonrası bakıma iyi uymaması,
  g. Burun ile yüz arasında büyük uyumsuzluklar olması (Bunlardan en sık olanı çenenin burun ve alına göre çok küçük ve geride olmasıdır. İstatistiklerde bu oran %25'dir. Doktorunuz sizde böyle bir durum tespit ederse profilinizi daha orantılı yapabilmek ve estetik burun ameliyatından elde edilecek olumlu sonucu daha da arttırmak için size çene büyütme ameliyatı önerebilir)
   
rinoplasti-estetik burun ameliyatı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Burun Estetiğinde Son Nokta Mikro-Rinoplasti

  Burun Estetiğinde Son Nokta Mikro-Rinoplasti

  Dünyada ilk kez Türk Plastik cerrah uzmanı Op. Dr. Yakup Avşar`ın bulduğu gelişmiş burun estetiği yöntemiyle artık ameliyat korkunuzu yeneceksiniz. Mikro-rinoplasti nedir ! Microcerrahi tarzına ve uygulamalarına dayalı rinoplasti işlemine mikro-rinoplasti denmektedir. Bu yöntem Dr. Avşar’ın geliştirdiği ve dünyaya sunmaya hazırlandığı bir yöntemdir. Bilgisayarlı tasarım ile ideal burun...
 2. Rinoplasti (Estetik Burun Cerrahisi

  Rinoplasti (Estetik Burun Cerrahisi

  Rinoplasti (Estetik Burun Cerrahisi) nedir: Burun iskeleti ve yumuşak dokularının yeniden şekillenerek uyumlu ve orantılı bir hale getirilmesi ameliyatıdır. Hastaların burun şekil bozukluklarının yanında genellikle burun içerisinde .] gibi bozuklukları da vardır. Bu nedenle KBB hekimi rinoplasti ile birlikte burun septumunu da aynı seansta düzeltmelidir bu durumda ameliyatın ismi...
 3. burun estetiği ( rinoplasti )

  burun estetiği ( rinoplasti )

  burun estetiğinden sonra banyo Rinoplasti olarak isimlendirilen bu cerrahi işlemde amaç burun şekil bozukluğunu düzeltmektir. Burun içinde nefes almaya engel oluşturan kemik eğrilikleri (deviasyon) ameliyatı ile birlikte yapılması mümkündür. Çoğunlukla burun küçültmek olarak bilinen rinoplasti de bazen burunu büyültmekte amaçlanır AMELİYATIMI KİME YAPTIRMALIYIM? Bu ameliyatı kulak, burun,...
 4. Burun Estetiği (Rinoplasti)

  Burun Estetiği (Rinoplasti)

  Burun estetiği plastik cerrahi hastaları arasında uzun yıllardır güncelliğini korumuştur. Yüz orta bölgesinde yer alan burun karşıdan bakışta ilk göze çarpan yerleşimde olduğundan estetiği de önem kazanmaktadır. Burun estetiğinde burun kemik yapısı, burun genişliği, önceden çarpma vurma olup olmadığı, nefes almada zorluk olup olmadığı, eğrilik (deviasyon)...
 5. Burun Ucu İçin Estetik Ameliyat

  Burun Ucu İçin Estetik Ameliyat

  burun ucu estetiği olan varmı,burun ucu estetiği olanlar,burun ucu estetiği nasıl yapılır,burun ucu estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler,burun ucu estetiği hakkında bilgiler Burun estetiği için başvuran hastaların sorunları ve beklentileri birbirinin aynı değildir. 3 boyutlu son derece kompleks bir yapı olan burunun şekliyle ilgili sorunlar çok farklılık gösterir. Burun...

Sayfayı Paylaş