1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.303
    Ödül Puanları:
    113

Risk Alabilme...

Konu, 'İş ve Kariyer' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Gülmek;’SAF’ denme riskini göze almaktır.
    Ağlamak ise;’DUYGUSAL’ görünme riskini...

Birine yakınlaşmak;’KENDİNİ KAPTIRMA’ riskini.

Duyguları açmak;’ KENDİNİ ORTAYA KOYMA’ riskini,

Hayalleri ve düşünceleri sergilemek ise;’ ONLARI BAŞKASINA KAPTIRMA’ riskini göze almaktır.

Sevmek;’ KARŞILIK GÖREMEME’ riskini...

Yaşamak ise; ’ÖLME ’ riskini göze almaktır...

Umutlanmak; ’ HAYAL KIRIKLIÄžINA UÄžRAMA ’ riskini,

Çabalamak ise; ’ BAŞARISIZ OLMA ’ riskini göze almaktır...

Ama riskler yaşanmalıdır,

çünkü; hayatımızın en büyük riski hiç risk almamaktır.

Hiç risk almayan kişi, belki acı ve üzüntülerden korunabilir ama büyüyemez,

sevemez, değişemez, hissedemez, öğrenemez.

Garanti arayışlarıyla zincirlenmiş bir köle olarak yaşarken,

bedelini; özgürlüğünü kaybederek öder.

Sadece; riski göze alabilen hürdür.

Risk Alabilme... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hayatımızın Riskleri

Hayatımızın Riskleri

Yaşamımızda göze alabileceğimiz ve almamız gereken riskler -Gülmek "saftır" denme riskini, -Ağlamak ise "duygusal görünme" riskini... -Birine yakınlaşmak "kendini kaptırma" riskini, -Umutlanmak "hayal kırıklığına uğrama" riskini, -Sevmek ise "karşılık görememe" riskini, -Duygularını açmak "kendini ortaya koyma" riskini,...
  2. İğnenin ucundaki risk

İğnenin ucundaki risk

Uluslararası Çalışma Örgütü’ne (ILO) göre, sağlık çalışanları arasında iğne yaralanmalarına en fazla maruz kalan kesimi hemşireler oluşturuyor. Dünya genelinde hastanelerdeki her bin iğne yaralanmasından 3-5’inin HIV, 300’ünün Hepatit B, 20-50’sinin ise Hepatit C ile sonuçlanma olasılığı bulunuyor. ILO tarafından hazırlanan bültende, dünyada her 8 sağlık çalışanından en az 1’inin...
  3. Risk? (((:

Risk? (((:

Evet meleklerim bu sorunun cvbını bekliyorum. :D Umarım Google amcadan yardım almazsınız (: :D:D:D Öğretmen sınıfa gelmiş sınav kağıtlarıyla birlikte.herkes sırasının üstünü boşaltsın sınav yapıcam demiş herkes hocanın kağıtları dağıtmasını bekliyomuş hoca hepsini sıranın üstüne arkasını çevirerek koymuş hepsi dağıtıldıktan sonra hadi şimdi açın kağıtları demiş herkes bakakalmış çünkü...
  4. Amniyosentez  Riskleri Nelerdir?

Amniyosentez Riskleri Nelerdir?

amniyosentezin riskleri amniyosentezin zararları Sevgili melekler, amniyosentez eskiden ultrsaonun gelişmediği dönemlerde daha çok yapılırdı ve bu da birçok problemin çıkmasına sebep olurdu. Şimdilerde ultrasonun da kaydettiği gelişmeler sayesinde bu riskler en aza indi diyebiliriz. Amniyosentez işlemi şu problemlere neden olabilir: Düşük Kanama Plasenta ya da kordon...
  5. Düşük riskim varmıdır?

Düşük riskim varmıdır?

Beyza hnm mrb bende 15. Haftalık hamileyim 13. Hafta da kanama oldu hastaya gittim dr serum ilaç ve iğne tedavisi uyguladı 1 hafta içerisinde tamamı ile kesilmişti önceki gün kullandığım progestan ilacı bitti dün akşam yeniden kahverengi şekilde kanama oldu Dr ile telefonla görüştük ilaca devam etmemi söyledi bu gün sabah başladım yeniden acaba düşük riski varmidir

Sayfayı Paylaş