1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Rusların hobisi marka ve kalite

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Türk işadamlarının 5,5 milyar dolarlık yatırımlarının bulunduğu Rusya'da, marka ve kaliteli ürünleri tüketmenin hobi olarak görüldüğü belirtilerek, bu nedenle pazara girmek ve payını artırmak isteyen firmalara, üretimlerini bu doğrultuda yapmaları önerildi.
  Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye-Rusya İş Konseyi Başkanı Turgut Gür, 2000 yılından önce yatırım yapan yabancı firmalardan, bazı kişilerin tehditle para istediğini, ancak son yıllarda devlet hakimiyetinin sağlanmasıyla birlikte artık “yasa dışı yöntemlerle tahsilata gidilmesi”nin sona erdiğini söyledi.

  Yatırım yapmak isteyen yabancı iş adamlarının artık daha rahat hareket edip ticaret yapabildiklerini belirten Gür, Türk iş adamlarından Rusya'da yatırım yapmaktan korkmamalarını istedi.

  Gür, Rusya'nın büyük bir ekonomiye sahip olduğunu ve geçen yılki büyüme rakamının yüzde 7,5 olarak gerçekleştiğini anımsatarak, “Rusya'da bir tüketim toplumu var. Bu durum, firmalarımız tarafından çok iyi değerlendirilmeli” dedi.
  Rusya ile ikili ilişkilerin her geçen yıl arttığını belirten Gür, Türk iş adamlarının bu ülkede 5,5 milyar dolar tutarında yatırımının bulunduğunu ifade etti.


  Bu firmaların pazar paylarını artırabilmeleri için kalite ve yüksek standarda önem vermesi gerektiğini vurgulayan Gür, şunları kaydetti: “Rusya'daki mağazalarda 3 bin dolara ayakkabı, 7 bin dolara çanta satılıyor. Tüketim toplumu olduklarından markaya bakıyorlar. Halkın en büyük hobisi marka ve kalite. Markalı ürünleri fiyatı ne olursa olsun satın alıyorlar. Ceplerindeki parayı hemen harcıyorlar. Bu durumdan hareket ederek bizim iş adamlarımız ve firmalarımızda Rusya'da çok mal pazarlayabilirler. Bunun için de kaliteli ve markalı ürünler yaratmalıyız.”

  RUSYA'DAKİ TÜRK MÜTEAHHİT FİRMALAR

  Gür, Rusya'da faaliyet gösteren Türk müteahhit firma sayısının 144, imzalanan proje sayısının ise 972 olduğunu kaydetti. Bu projelerin toplam tutarının 18.8 milyar dolar olduğunu anlatan Gür, “Bu projelerin üçte ikisi de bitmiş durumda. Türk müteahhitlik sektörü Rusya'da bir marka” dedi.

  Gür, 2014 Kış Olimpiyatları'nın Rusya'nın Soçi kentinde yapılacağını ve bunun için 14 milyar dolarlık bütçe ayrıldığını anımsatarak, “Dış yatırımlarla birlikte bu 40 milyar doları bulacak. Türk müteahhitler, bu pastadan yüzde 10 pay almalı” diye konuştu.

  AA


   
Rusların hobisi marka ve kalite konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Eğitim ve Kalite Yönetimi

  Eğitim ve Kalite Yönetimi

  Bütün Örgütler içinde bulundukları çevre tarafından etkilenmektedir. Eğitim Örgütleri de içinde bulundukları çevreyi etkilemekte ve yine bu çevre tarafından da etkilenmektedirler. Toplumun şekillenmesinde rol oynayan eğitim kurumlarının bir bütünlük ve beraberlik içinde geleceğe yönelik öğrenci yetiştirebilmeleri, öğrencilerin ve toplumun beklentileri doğrultusunda eğitim vermeleri ile mümkün...
 2. Marka, Amblem ve Logotype

  Marka, Amblem ve Logotype

  kıyafet marka amblemleri geyik amblemli marka parfüm amblemleri kıyafet markaların markaları ve Marka, Amblem ve Logotype Ticaretin başlamasıyla bir malın, bir ürünün diğerlerinden ayırdedilmesi gerekliliği de doğmuştur. Zamanla bazı ürünlerin taşıdıkları özellikleriyle rakiplerinden ayrılmaya, aranılır olmaya başlaması, bunların kolay ayırdedilmesi gerekliliğini, üzerlerine bazı işaretler...
 3. Kalite Güvence ve Standartlar

  Kalite Güvence ve Standartlar

  kalite güvence ve standartları test soruları kalite güvence ve standartları sınav soruları test Kalite Güvence ve Standartlar A-STANDARDİZASYON 1-Standardizasyonun gelişim süreci, mahiyeti ve önemi İnsanoğlu yaratıldığı günden bu yana karışıklıktan kurtulma ve belirli bir düzen tesis etme gayreti içerisinde olmuştur. Bu düzenleme sürecinin doğal sonucu olarak ortaya çıkmış olan standart...
 4. Çantada Lüks ve Kalite: Jimmy Choo

  Çantada Lüks ve Kalite: Jimmy Choo

  jimmy choo türkiye Jimmy Choo Monna Medium Tote (1735 $) Jimmy Choo Eve Foldover Clutch (1770 $) Jimmy Choo Saba purse (3395 $) Jimmy Choo Savannah Pouch Bag (1650 $) Jimmy Choo Fabia Zip-Top Clutch (895 $) Jimmy Choo Carolina Shoulder Bag (1795 $) Jimmy Choo Elsa Heavy Kid tote (2195 $) Jimmy Choo Tani Shoulder Bag (1290 $)
 5. Parfüm kokuları ve markaları

  Parfüm kokuları ve markaları

  parfüm markaları, bayan, kadın, women, kokuları, çeşitleri, isimleri ve dahası burada arkadaşlar. İster kadın, ister erkek olun ama pafümsüz olmayın:) Kokunuz hem sizi ruhen rahatlattığı gibi hem de karşı cinse ve etrafınızda ki herkese etkinizi bırakır Melek'ler. Bu yazımızda sizlere yılın en iyi parfüm kokularını ve markalarını sunuyoruz Melek'ler. Keskin ve çiçeksi bir kokusu var....

Sayfayı Paylaş