1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Rusya'nın gözü boğazlarda

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Rusya gözünü Boğazlar'a dikti. Türkiye'nin Montrö Anlaşması'ndan çıkıp, Boğazların Rusya ve Türkiye'nin ortak kontrolüne girmesini savunan Rusya'nın bir de tuhaf önerisi var. ABD'yi uzak tutmak için Boğazlar'a mayın döşeyelim!
  Rusya’nın önde gelen gazetelerinden Izvestia, Gürcistan-Rusya savaşı sonrasında bölgeye yardım taşıyan Amerikan savaş gemilerinin geçişi büyük sorunlara neden olan Montrö Antlaşması’nın Rusya ile Türkiye arasında revize edilebileceğini iddia etti.


  BOĞAZLAR'IN KONTROLÜ ANKARA VE MOSKOVA'NIN OLSUN
  NATO güçlerinin Karadeniz’deki varlığını engellemek için Rusya’nın ne yapabileceğini masaya yatıran gazete, Karadeniz filosunun eski komutanının görüşlerine yer verdi:
  “Montrö son krizde delindi. Anlaşma bir kez delinince gerisi gelir. Türkiye’nin NATO’ya karşı büyük yükümlülükleri var. Ankara-Moskova arasında imzalanacak ikili anlaşma bunun önüne geçer. Boğazlar’ın kontrolü Ankara ve Moskova’nın elinde olursa ABD’ye darbe indirir.”

  TÜRKLER BU ÖNERİYE SICAK BAKIYOR!


  Karadeniz filosunun eski komutanı Eduard Baltin’in “Askeri seçenek zayıf bir olasılık” sözlerini aktaran gazete, Türkiye ile Rusya’nın Montrö Sözleşmesi’nden çekilebileceğini ileri sürdü. İki ülkenin imzalayacakları bir belgeyle Boğazları ortaklaşa yönetebileceğini savunan gazete, bu durumda ABD’nin zor durumda kalacağını belirtti ve “Türk tarafının bu senaryoya sıcak bakabileceğini ima ettiğini öğrendik” diye yazdı.
  BOĞAZI MAYINLAYALIM!

  İzvestiya manşet haberinde Amerikan savaş gemilerinin Karadeniz’e girmesini engellemek amacıyla alınabilecek askeri önlemleri de araştırdı ve “Türk sultanlarının yaptığı gibi Boğaz’a zincir çekmek gerekmiyor, artık başka yollar var” diye yazdı. Moskova kruvazörünün Boğaz’ı geçen Amerikan ve NATO gemilerine karşı kullanılabileceğini ya da Akdeniz’e çok amaçlı nükleer denizaltılar gönderilebileceğini belirten İzvestiya, “Bir diğer seçenek ise 1916 yılında Rus Amiral’in yaptığı gibi Boğazı mayınlamak. O zaman ne Türk ne de Alman gemileri Karadeniz’e girmeye cesaret edememişti. Ya da Boğaz’ı kapatmak için eski gemiler batırılabilir” diye yazdı.


  internethaber   
Rusya'nın gözü boğazlarda konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Rusya'nın Tarihî Misyonu: Entrikacılık

  Rusya'nın Tarihî Misyonu: Entrikacılık

  Rusya'nın Tarihî Misyonu: Entrikacılık İgnatiyev'in Terfî Sebebi Albay Nikolay Pavloviç İgnatiyev'e verilen görev, Rusya'nın, Türkistan'ı yutma planının fizibilite çalışmasını yapmaktır. Ona göre, Çar bu ülkeyi derhal işgal etmelidir. Bu iş için Rus kanının dökülmesine de pek gerek yoktur. Zira Türkistan Türk hanlıkları, zaten birbirlerini yemektedir. Yapılacak tek iş, bu fitneyi...
 2. Boğaz

  Boğaz

  Rüyada nefes borusunu görmek, elçiye, sefire, ölüm ve hayata isaret eder. Bogazindan bir kil yahut bir iplik çiktigini ve onu çektigini, fakat tamamen çikmadigini ve kirilmadigini gören kimsenin ömrü uzun olur. amiri ile düsmanligi devam eder. Bu rüyayi gören tüccar ise ticareti 1yi olur.
 3. Otomotiv ihracatında Rusya'nın yıldızı parlıyor

  Otomotiv ihracatında Rusya'nın yıldızı parlıyor

  Yılın ilk 5 aylık döneminde Türkiye'den Rusya'ya yapılan taşıt araçları ve yan sanayi ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 116 oranında artarak 697 milyon 636 bin 525 dolara yükseldi. Böylece Rusya'nın sektör ihracatı içindeki payı yüzde 8,68 olarak gerçekleşti. Son yıllarda Türkiye'nin yıldız sektörü haline gelen otomotiv sektörü, birbiri ardına geliştirdiği yeni modelleri ve...
 4. "Türkiye, Rusya'nın rolünün peşinde"

  "Türkiye, Rusya'nın rolünün peşinde"

  Rusya'nın ekonomi gazetelerinden biri olan Kommersant, Türkiye'nin, doğalgaz boru hatları konusunda Rusya'nın rolünü kapma peşinde olduğu ileri sürüldü. Moskova- Rusya'nın saygın ekonomi gazetelerinden Kommersant'ta "Türkiye, Rusya'nın rolünü Oynayacak" başlığıyla yayımlanan haberde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün İran ziyaretine yer verildi. Haberde, Tahran'da bugün yapılacak...
 5. İşte Rusya'nın En Güzel Kızı!

  İşte Rusya'nın En Güzel Kızı!

  Bu konu; İşte Rusya'nın En Güzel Kızı haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Rusya 2013 yılının en güzel kızını seçti. Miss Russia 2013 Elmira Abdrazakova ,Rusya'nın en güzel kızı seçildi. Yarışmayı Sibirya bölgesinden 18 yaşındaki Elmira Abdrazakova kazandı. İşte güzelin resimleri..

Sayfayı Paylaş