Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Saadet Partisi Genel Başkanını seçdi

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>

  Saadet Partisi'nin Atatürk Spor Salonu'nda yapılan 3. Olağan Büyük Kongresi sona erdi.

  Kongrede tek aday olan Kurtulmuş, yapılan seçim sonucunda, oy kullanan 946 delegenin 924'ünün oyunu aldı ve genel başkanlığa seçildi.

  Kongrede, genel idare kurulu asil ve yedek üyeleri ile yüksek disiplin kurulu asil ve yedek üyeleri de belirlendi.

  Numan Kurtulmuş, kongre sonunda yaptığı konuşmada delegelere teşekkür etti.


  'AKP OYUNUN DİŞLİLERİNDEN BİRİ'

  Oylamadan önce salondaki partililere seslenen Kurtulmuş, Büyük Olağan Kongre'nin ''Milli Görüşün şahlanış kongresi'' olduğunu söyledi. Kurtulmuş, ''Şimdi güçlü fikirleri iktidara taşıma, büyük Türkiye'yi kurma zamanıdır. Şimdi Saadet zamanıdır'' dedi.

  Saadet Partisinin bu kongresinin Milli Görüşü siyasetin cazibe merkezi haline getireceğini belirten Kurtulmuş, partisinin herhangi bir partinin alternatifi değil, Türkiye ve dünyadaki statükoya karşı küresel bir alternatif olduğunu söyledi.

  Türkiye üzerinde küresel güçlerce büyük bir oyun oynandığını savunan Kurtulmuş, bu oyuna itiraz eden tek siyasi partinin Saadet Partisi olduğunu ifade etti.

  Kurtulmuş, kendisine büyük ümitlerle, oyunu bozması beklentisiyle oy verilen AKP Hükümeti'nin ''kısa süre içinde bu oyununun dişlilerinden biri haline geldiğini'' öne sürdü.

  'MİLLETİN VERDİĞİ ÖDEVLERİ UNUTTULAR'

  Seçmenin, 2002 seçimlerinde AKP'den adil gelir dağılımını sağlamasını, hak ve özgürlüklerin önündeki engelleri kaldırmasını, milleti iktidarın tek sahibi yapmasını beklediğini, 2007 seçimlerinde ise bu beklentilerine sivil ve demokratik Anayasa talebini eklediğini kaydeden Kurtulmuş, ''Onlar milletin kendine verdiği ödevleri unuttular, egemenlerin kendilerinden istediği programı uyguladılar'' diye konuştu.

  Saadet Partisinin iktidara geldiğinde Türkiye'de millet açısından tıkanmaya neden olan bürokratik yapıyı milletin denetimine açacağını da belirten Kurtulmuş, Anayasa Mahkemesinin başörtüsüne ilişkin kararını ve gerekçesini de eleştirdi. Kurtulmuş, Anayasa Mahkemesinin bu yorumuyla ''milleti temsil eden parlamentonun yasa koyuculuk görevini devre dışı bırakmaya yeltendiğini'' savundu.

  'HİÇBİR SİYASİ FİKİR SUÇ OLMAMALI'

  Saadet Partisi olarak Türkiye'de hiçbir siyasal fikrin suç olmaması gerektiğine inandıklarını ifade eden Kurtulmuş, şiddeti reddeden, halkı etnik, dini, mezhebe dayalı bir çatışmanın içine sürüklemeyen, ülkenin bölünmesini talep etmeyen düşüncelerin örgütlenmesinin önünde hiçbir engel olmaması gerektiğini söyledi.

  Saadet Partisinin ekonomik, sosyal ve siyasi alandaki projeleri hakkında da bilgi veren Kurtulmuş, ''Bu kongreyle birlikte Saadet Partisi ana muhalefet partisi olmuştur. En kısa zamanda da muktedir iktidar partisi olacaktır'' dedi.

  Kurtulmuş, konuşmasını tamamlarken hangi partide olursa olsun kendileriyle aynı ilkeleri paylaşanları Saadet Partisinde güç birliği yapmaya davet etti.

  guncel.net


   
Saadet Partisi Genel Başkanını seçdi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. TBMM Başkanlarının Biyografileri

  TBMM Başkanlarının Biyografileri

  devlet büyüklerinin biyografisi sırasıyla tbmm başkanları türk devlet büyükleri biyografileri büyüklerinin biyografileri ismet sezgin hangi tarihler arasında meclis başkanlığı yapmıştır Bütün biyografiler derleme ve alıntıdır Ali Fethi Okyar ( 1880)- (07.05.1943) Serbest Cumhuriyet Fırkası'nın kurucusu. Pirlepe'de doğdu. İyi bir öğrenim gördü. Vatan Hürriyet Cemiyeti'nde Mustafa Kemal ile...
 2. çakma 50 cent partisi

  çakma 50 cent partisi

  ÇAKMA 50 CENT ŞAŞIRTTI SANAT VE SOSYETE VAR MISIN YOK MUSUN YARIŞMASI İÇİN ÜLKEMİZDE BULUNAN 50 CENT İÇİN STAGE'E KOŞTU AMA KARŞILARINDA ÇAKMASI VARDI.... Yarışma programı için ülkemize gelen dünyaca ünlü grup '50 Cent'in partisi için İstanbul sosyetesi ve müzik dünyasının ünlü isimleri Stage'e akın etti. Demet Akalın, Oktay Kaynarca, Tümer Metin ve eşi başta olmak üzere birçok ünlü isim...
 3. Saadet-i Leyla

  Saadet-i Leyla

  ünlü oyuncu güzellerimizden Saadet Işıl Aksoy ile aşk üzerine konuşursak neler öğreniriz......... 'AŞIKKEN LEYLA GİBİ OLURUM!' SAADET IŞIL AKSOY BİR BUÇUK YILDIR MESLEKTAŞI RIZA KOCAOĞLU İLE BİRLİKTE. ÇİFT, HER NE KADAR İLİŞKİLERİ HAKKINDA PEK KONUŞMASA DA AKSOY AŞIK OLDUĞUNU İTİRAF ETMEKTEN ÇEKİNMİYOR... Ödüllü oyuncu Saadet Işıl Aksoy bir buçuk yıldır yine oyuncu olan Rıza Kocaoğlu ile...
 4. BBP geçici genel başkanını seçti

  BBP geçici genel başkanını seçti

  BBP MKYK, "geçici genel başkanlık" görevine, kurultay yapılıncaya kadar Genel Sekreter Yalçın Topçu'yu seçti. Parti genel merkezindeki MKYK toplantısında alınan kararlarla ilgili Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç açıklamalarda bulundu. Toplantıda parti tüzüğünün 15. maddesi gereğince büyük kurultay yapılıncaya kadar oy birliğiyle Genel Sekreter Yalçın Topçu'nun genel...
 5. seçim

  seçim

  eski erkek arkadaşımla 4 yıl çıktık fakat değerimi bilmediği için ayrılma kararı aldık ben bi şeyleri zorlasamda ayrılığımız dahi birbirimizden habersiz oldu. Şimdi yeni bir ilişkim var 5 aydır çok mutluyum bir kez bile kavga etmedik ve erkek arkadaşımın beni sevdiğine inanıyorum. ancak eski sevgilim mesaj attı ailesinin bana değer verdiğini söyledi ve sanırsam benim değerimide anladı bu...

Sayfayı Paylaş