Saçlarım çok dökülüyor saçı çok dökülen kadınlar ne yapmalı

H

Haticevzxc

Forum Okuru
Saçlarım çok dökülüyor saçı çok dökülen kadınlar ne yapmalı
saçlarım çok dökülüyor nedenleri ve çözümleri nelerdir

Merhaba

Saçlarım günden güne çok dökülmeye başladı şampuan değiştirdim yine olmadı fırçaladığımda bir avuç saç oluyor saç fırçasında saçlarım neden dökülüyor bu kadar ve saçlarımın döklmesini durdurmak için neler yapabilirim yardımcı olur musunuz. Daha önce saçlarım bu denli döküdüğünü hatırlamıyorum hayatımda bir şey de değişmedi ama 1 aydır saçlarıma ne olduysa tel tel dökülüyorlar lütfen yardım

Merhaba Hatice

Saçlarının dökülmesinin bir çok sebebi olabilir bunlardan en başta olanı vitamin ve mineral eksikliğidir bunu bir kan testi yaptırarak öğrenebilirsin . troid hormonun düzgün çalışmaması saç dökülmesine sebep olabilir , saç kıran hastalı yine saçlarının dökülmesine sebep olur ayrıca A vitamini fazlalılığı da saçların dökülmesine sebep olacak başlıca sebepler arasındadır . Saçlarının dökülmesini durdurmak aslında çok basit saçlarına kına yakarsan saçlarının dökülmesi durur ve kına saçlarını besler istediğin beğendiğin koyu açık kına al ve kına kürünü saçlarınıza sürmek için hazırlarken ceviz kabuğu, soğan kabuğu ve zeytinyağı eklediğinizde daha hızlı sonuçlar almanız mümkün olur. Ayrıca aşağıdaki linkleri inceleyebilirsin faydalı bilgiler bulacaksın.

Geri