1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Şafak Güçlü

  Konu, 'Biyografi' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  şafak güçlü 1978 İstanbul doğumlu olan Şafak Güçlü aslen İzmirlidir. Henüz 5 yaşındayken kamera karşısına geçer ve bu güne kadar bir çok sinema filmi, dizi ve reklamda oynar.
  6 yaşındayken müziğe ilgi duyar ve piyano çalmaya başlar. 14 yıldır profesyonel olarak sahnelerde piyanistlik yapar. Güçlü 1996 senesinden beri deneme hikaye ve film senaryoları yazmaktadır.


  İlk, orta ve liseden sonra Akademi İstanbul'da önce TV sunuculuğu ardından da oyunculuk bölümlerini bitirir.
  1997-1999 yılları arasında Fatih Belediye Tiyatrosunda Sheakespear'in "Bir Yaz Gecesi Rüyası" eserinde oyunculuk yapmıştır.
  Aynı sene içerisinde yine Fatih Belediyesinde Erol SAYAN yönetiminde Türk Sanat Müziği nota ve nazariyat eğitimi almıştır.
  Paris ajans isimli özel bir Dershanede 2 yıl ekran sunuculuğu ve Tv sunuculuğu eğitmenliği ve bölüm başkanlığı.


  2000-2001 senelerinde vatani görevi sırasında İskenderun Subay Orduevinde orkestra şefliği, Müzik ve Tiyatro eğitmenliği.
  2001 senesinde yılın askeri ödülü ve birçok takdir ve teşekkür ödülleri…
  2004 yılında Türk motifleri taşıyan ve tamamıyla kendi kültüründen yararlanan İlk korku filmi olan BÜYÜ isimli sinema filminin Senaristliğini yapmıştır.


  2006 senesinde Şeker Film casting adına PATİ SHOW isimli evcil hayvanları konu alan bir tv programının Sunucu, Senarist ve Yönetmenliğini yapmıştır.
  2006 yılında Çılgın Dersane (Şafak Güçlü- İrfan Saruhan) 2007 yılında ise Çılgın Dersane kampta sinema filmlerinin senaryosunu yazmıştır.


  2007 aralığında çekimlerine başlanan Türk-Hindistan ortak yapımı olan Miras isimli bir sinema filminde oyunculuk hayatına devam etmektedir.
  Deneyimleri arasında; 4 sinema filmi, 9 dizi ve 5 reklam filmi oyunculuğu vardır. Ayrıca 14 yıl profesyonel sahne deneyimi, 4 yıl radyo yöneticiliği ve programcılığı, 2.5 ay İzmir Kordon Tv’de Talk Show Sunuculuğu yapmıştır.


  Çalıştığı Radyolar:
  Jest Fm
  Best Fm
  Radio Final
  Kanbay Fm
  Lokum Fm
  Çarşı Fm
  Sinema Filmleri:
  OĞLUM OĞLUM
  İKİ DÜNYA ARASINDA
  KAYIP HAYAT
  BÜYÜ
  MİRAS
  ÇILGIN DERSANE
  ÇILGIN DERSANE KAMPTA
  Dizi Filmler:
  ESKİ DOSTLAR (4 BÖLÜM)
  FERHUNDE KALFA (1 BÖLÜM)
  CANIM KOCACIM (2 BÖLÜM)
  KURTLAR VADİSİ (1 BÖLÜM)
  PERİHAN ABLA (7 BÖLÜM)
  ŞAPKADAN BABAM ÇIKTI
  DELİ YÜREK ( 6 BÖLÜM)
  Reklam Filmleri:
  ZIMBA DERGİSİ
  DIŞBANK
  DAMGA GAZETESİ
  EVİN YAĞLARI
  ALO MATİK
  Tiyatro Oyunları:
  BİR YAZ GECESİ RÜYASI (TİYATRO OYUNU)
  Senaryoları:
  BÜYÜ
  THE LAST EMİR
  DİNMEYEN NEFRET
  ÇILGIN DERSANE
  L’ORKESTRA
  KİN
  ÇILGIN DERSANE KAMPTA
  17 AĞUSTOS
  24 SAAT
  KÜÇÜK DOSTUM
  SIR
  alıntı kimkimdir


   
Şafak Güçlü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Şafak

  Şafak

  Yemin etmeye, devlet tarafından başlatılıp yönlendirecek harekete; Bu vakit nur ve hidayete, peş peşe yaşanacak sevinç ve mutluluğa; yalancı ve aldatıcı beklentilerin yerini gerçek mutluluklara bırakmasına, sapıklıktan sonra hidayete delatet eder.Rüyasında şafak söktüğünü gören herkes, ferahlığa ve saadete erer. Rüyada şafak söktüğünü görmek refaha, rahatlığa ve mutlu bir yaşama yorumlanır....
 2. Güçlü kadınlar...

  Güçlü kadınlar...

  GÜÇLÜ KADINLAR...:second: Güçlü kadınlar vardır,her işlerini kendileri halletmeye çalışan.Anne babaları tarafından böyle yetiştirilen.Onlar kendi paralarını kendileri kazanmak isterler.Evdeki tüm tamirat,tadilat işlerinden anlarlar.Bir erkeğe mecbur kalmadan da hayatlarını devam ettirebilirler.Faturalarını kendileri yatırırlar.Hemen hemen tüm işlerini kendileri yaparlar.Hatta etraflarının...
 3. şafak vuslatı....

  şafak vuslatı....

  günü gelecekse çekilen çile kutsaldır...canmeleklerimm umrm begenırsınız bunu bizim gibi asker yolu gozleyenlere yazdım ... gittiğin günden beri devrildi bu koca sehirdeki binalar yıkıldı gökyüzü.ışıklar aydınlatmaz oldu doğan güneşler ise tir tir titretiyor bedenimi.hislerimi kaybettim.duygularımıda bir duygum sadece gidişinden benimle kaldı...vefalı gözyaşlarım...hergece yoklugunla...
 4. Şafak Güçlü kimdir

  Şafak Güçlü kimdir

  şafak güçlü kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler Tiyatro oyuncusu, sinema ve dizi oyuncusu, reklam oyuncusu Şafak Güçlü hakkında merak ettiğiniz herşey burada Melek'ler! 1978 İstanbul doğumlu olan Şafak Güçlü aslen İzmirlidir. Henüz 5 yaşındayken kamera karşısına geçer ve bu güne kadar bir çok sinema filmi, dizi ve reklamda oynar. 6 yaşındayken müziğe ilgi duyar ve piyano...
 5. Şafak Türküsü

  Şafak Türküsü

  ahmet kaya, şarkı sözü, parçaları, nevzat çelik, eserleri, şafak türküsü hakkında bilgi burada bulabilirsiniz Çok severim bu parçayı kimden olursa olsun.. yeter ki olsun. Şarkının Şairi Nevzat Çelik ŞAFAK TÜRKÜSÜ Beni burada arama Arama anne Kapıda adımı sorma Saçlarına yıldız düşmüş Koparma anne ağlama. ”Kaç zamandır yüzüm tıraşlı Gözlerim şafak bekledim Uzarken ellerim kulağım...

Sayfayı Paylaş