Safari iki günde 1 milyonu aştı

E

EspanOL

Forum Okuru
Safari iki günde 1 milyonu aştı
Windows için geliştirilen Safari web tarayıcısının halka açık deneme (beta) sürümünü indirme sayısı, pazara sunulmasını takip eden 48 saatte 1 milyonun üzerine çıktı.


Apple, Safari for Windows'un ücretsiz sunulan beta sürümünün ilk 48 saatte 1 milyon kereden fazla indirildiğini duyurdu.
Apple tarafından dünyanın en hızlı ve kullanımı en kolay tarayıcısı olarak tanıtılan Safari 3, www.apple.com/safari sitesinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Safari 3, HTML, CSS, JavaScript, SVG ve Java gibi tüm modern Internet standartlarını destekliyor.
Sektörün standartlarını belirleyen iBench testlerinin sonuçlarına göre Safari 3'ün web sayfalarını, Internet Explorer 7’den iki kat ve Firefox 2’den de 1.6 kat daha hızlı gösterebildiği ortaya çıktı. (Test, Windows XP işletim sistemi ile çalışan, 1 GB RAM'e sahip iMac 2.16 GHz Intel Core 2 Duo sistem üzerinde yapıldı).
Safari ile ilgili güncellemeler,Apple’ın ‘Yazılım Güncellemeleri’ ile dün akşam hizmete sunulan ve daha önce rapor edilmiş olan hataları düzelten ‘Windows Public Beta için Safari Güncellemeleri’ aracılığıyla sunuluyor.
Windows için Safari 3, Windows XP ya da Windows Vista işletim sistemleri ile çalışabiliyor ve minimum 256 MB hafıza ile 500 MHz Intel Pentium işlemcili sistem gerektiriyor.
 
Üst