Saga Hava Taşımacılık

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Saga Hava Taşımacılık
Şirket Profili
Saga Hava Taşımacılık Anonim Şirketi 'nin resmi kuruluş çalışmaları için ilk adım 2002 yılında atıldı. Turizm sektöründe 20 yıla yakın bir geçmişi olan Ak Kol Turizm Havacılık Nakliyat ve Dış Ticaret Anonim Şirketi'nin (Saga Tours) ve İstanbul Petrol A.Ş'nin kardeş kuruluşu olan Saga Airlines, bürokratik ve yasal çalışmalarını sona ermesinden sonra Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden işletme ruhsatı alarak 2004 yılının Nisan ayında fiilen çalışmalarına başladı.

Saga Airlines, sivil havacılık sektöründe uzun bir geçmişi olan şirket yöneticilerinin deneyimleri sayesinde çok seçkin bir personel yapılanması gerçekleştirdi. Şirketimizin modern ve sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilen İstanbul Florya'daki üç katlı genel müdürlük binasında bugün 120'ye yaklaşan personel çalışımaktadır. Ayrıca, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki istasyonumuz da faaliyetini sürdürmektedir.

Şirketin, teknik, mali ve ticari yapısını çok güçlü tutmaya özen gösteren şirket yönetimi, uyguladığı personel politikası ile çalışanlarını da memnun edebilmenin başarısını göstermiştir. Eğitim düzeyi ortalaması Türkiye genelinin üstünde olan şirketimizde, yabancı dil bilenlerin ortalaması da yine ülke ortalamasının üstündedir. Yaş ortalaması ise sektörün öngördüğü gördüğü kriterlerdedir.

Kabin ve kokpit ekipleri için oluşturalan modern dershane tüm araç ve gereçleriyle sektörün beklentilere cevap verebilecek bir altyapıya sahiptir. Şirket çalışanları en iyi eğitim , bilgi ve beceriye sahip oldukları gibi , şirket merkezindeki teknik donanım da en ileri ve gelişmiş teknolojiye uygundur.

kaynak:frmpaylas

Geri