1. Monera

  Monera Forum Okuru

  Sağlığımıza mucizevi katkıda bulunan kuruyemişler

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

  En sağlıklı atıştırmalıkların başında yer alan kuruyemişler, dozunda yenildiğinde neredeyse birçok hastalıktan koruyor, hatta derman ile oluyor. İşte mucizevi etkileriyle kuruyemişlerimiz;

  Fındık

  Fındık ananas ile birlikte yenirse kalp çarpıntısını keser, böbrek zafiyetini ve idrar yanmasını giderir. Fındık, şeker veya bal ile macun yapılarak yenirse öksürüğü keser, bağırsakları kuvvetlendirir. Kalp sağlığını korur, kanseri önler, kolesterolü düşürür, şeker oranını ayarlar. Ayrıca kemik ve dişlerin gelişimi için gerekli çinko açısından en iyi besindir.

  Ceviz

  Kalp dostu olarak bilinen ceviz, cinsel gücü ve isteği artırır. Mikrop öldürücü, kan temizleyici ve kuvvetlendirici, yara kapatıcı faydaları vardır. Cildi besler ve cilt hastalıklarına karşı iyi gelir. Zekayı geliştirir.

  Badem

  Öksürüğü azaltır, balgam söktürür. Vücutta kan yapımını artırır. Bedenin ve zihnin yorgunluğunu giderir. Böbrek, mesane ve üreme yollarındaki iltihapları yok eder.

  Leblebi

  Şişmanlatmaz, mide suyunu, asidini çekerek mide ekşimesini ve yanmasını önler.

  Çam fıstığı

  Şifa deposu olarak bilinir. Günde 100 gram tüketildiğinde günlük kalori gereksiniminin yüzde 20’si, proteinin, yüzde 33’ü, yağın yüzde 73’ü magnezyumun yüzde 28’i ve demirin yüzde 73’ünü karşılar. Kan şekerinin yükselmesini önler.

  Ay çekirdeği

  Tohumundan yağ elde edildiği için yetiştirilmektedir. Taşıdığı maddeler açısından kolesterol, yüksek tansiyon, anjin, damar sertliği, ateş, sinir bozukluğu ve sıtmaya iyi geldiği biliniyor.

  Kuru incir

  Şeker, organik asitler, sabit yağ, A, B, C vitaminleri içerir.ayrıca göğüs yumuşatıcı ve balgam söktürücü olduğu bilinmektedir.

  Kuru üzüm

  İçerdiği maddeler açısından en önemlisi glikozdur. Çok kuvvetli bir gıdadır. Üzüm ayrıca idrar artırıcı ve müshil etkilerde gösterir. Diş çürümesini engeller, Sindirim sorunu olanlara çok iyi gelir. Ayrıca unutkanlığa iyi gelir.

  Keçi boynuzu

  İdrar arttırıcı etkileri vardır. İshale ve şişmanlığa faydası vardır.
   
Sağlığımıza mucizevi katkıda bulunan kuruyemişler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kuruyemiş

  Kuruyemiş

  : Kuruyemiş Rüyada kuruyemiş görmek, yaptığı işlerde kârının artacağına; kuruyemişin kırılması ise, sevmeyeceği birisiyle tanışacağına; yemişleri yemesi, endişeye düşeceğin işaret eder. İrili, ufaklı kısmetlerdir.
 2. ekmekteki katkı maddeleri sağlığı tehdit ediyor

  ekmekteki katkı maddeleri sağlığı tehdit ediyor

  e300 katkı maddesi ekmeğin içindeki maddeler ekmek katkı maddeleri nelerdir e300 nedir maddesi nedir Soframızdan eksik etmediğimiz ekmeğin içinde o kadar çok katkı maddesi varmış ki....Hepside birçok hastalığa sebep olacak türden... Ne yapmalıyız?Ekmek yerken sağlığımızdan olmamak için buyrun bilgilenin:) Bugünkü Katkılı Ekmek Ürünlerinde Kullanılabilen Katkı Maddeleri: Enzimler, E 300...
 3. Sağlık İçin Faydalı ve Gerekli Kuruyemişler Hangileri ?

  Sağlık İçin Faydalı ve Gerekli Kuruyemişler Hangileri ?

  Sağlığa Yararlı Kuruyemişler Hangi Kuruyemiş Neye Faydalı Sevgili melekler, kuruyemişler dozunda tüketildiği sürece sağlığa çok faydalı bir gıda grubu biliyorsunuz. Özellikle bir dönem aganigi sloganıyla halka günde 1 avuç fındık yenmesi benimsetilmeye çalışılmıştı. :) Gerçekten de her derde deva diyebileceğimiz kuruyemişle dikkatli tüketilmediği takdirde ise fazla kiloya davetiye...
 4. Sağlıksız Bulunan Damacana Su Markaları Açıklandı !

  Sağlıksız Bulunan Damacana Su Markaları Açıklandı !

  hangi damacana su hangi damacana su sağlıklı hangi damacana su iyi Sevgili melekler, günlerdir basından damacana sularda çıkan mikroplar ile ilgili haberleri izliyoruz. Sağlık Bakanlığı araştırmalarını yapmaya başladı ve nihayet ilk açıklama İstanbul için bugün yapıldı. Hangi damacana su sağlıklı merak edenlere haberin detayları şöyle; Sağlık Bakanlığı, İstanbul genelinde faaliyette...
 5. Sağlığa Yararlı Kuruyemişler Hangileri ?

  Sağlığa Yararlı Kuruyemişler Hangileri ?

  En Faydalı Kuruyemişler Hangileri En Faydalı Kuruyemişler Hakkında Bilgi Sağlıklı atıştırmalıklar diyebileceğimiz kuruyemişleri tabi ki dozunda tüketildiğinde faydalı melekler :) Yani önünüze bir kavanoz dolusu fındık fıstık badem alıp oturamazsınız. Bu sayfamızda sizlere En Faydalı Kuruyemişler Hangileri ve faydaları neler bilgi vermek istiyoruz... Fıstık: Bedeni ve zihni...

Sayfayı Paylaş