Sağlık Soru Bölümü Açılmıştır.

slm bana yardım edecegınızı sanıyorum.sımdı ben OCAKta duusk yaptım ya kanamam 15.inde basladı.sonra ŞUBAT ın 21.inde adet gordum.MARTın 20.sinde sız ce bnm yumurtlama tarıhım nezaman .internetten hesaplayıcalara baktım hepsı aynı sonucu gostermıyor

yazınızı biraz geç gördüm yumurtlama tarihi için adet başlangıç tarihinize 12 gün ekleyin. ortaya çıkan günden başlayarak sonraki 4 gün yumurtlama tarihinizdir. bu tarihlerde ilişki gebelik olasılığını yükseltir

İyi günler.. Ben geçen hafta rahatsızlandım sancı ile doktora gittim karın zarı yırtılmış kis yırtmış yani, peki bu durumda bebek sahibi olur muyum? bu normal mi

karın zarı yırtılmış derken fıtık gibi bir durum mu oluşmuş? eğer kist dediğiniz şey oluşan fıtıksa herhangi bir zararı yok. kistik lezyonun kaynağı neresi? yumurtalıkları ilgilendiren bir durum varsa o zaman hormonlara da bakılması lazım. rahatsızlığınız hakkında daha ayrıntılı bilgi verirseniz daha iyi yardımcı olabilirim sanırım

Hocam doktor dediki karın zarını yırtmış kis yumurtalıkların çok hareketliymiş diye birden zaten amansız bir sancı girdi öyle acile gittik kontrolüm var yarın bakalım artık

Enis Bey Merhaba;

size bie şey sormak istiyorum. bende bağırsak tembelliği var zaman zaman gaz sancısı çekiyorum karnım çok fazla şişiyor ve çok ağrı yapıyor hatta bir gün acillik olmuştum :S dün akşam yine karnım şişti ve çok fazla ağrım vardı. Bağırsak tembelliği ve karın şişliği için ne yapmam lazım kabızlık vs. yaşamıyorum :tsk: sizden cvp bekliyorum.

Teşekkür ederim :)

Enis Bey Merhaba;

size bie şey sormak istiyorum. bende bağırsak tembelliği var zaman zaman gaz sancısı çekiyorum karnım çok fazla şişiyor ve çok ağrı yapıyor hatta bir gün acillik olmuştum :S dün akşam yine karnım şişti ve çok fazla ağrım vardı. Bağırsak tembelliği ve karın şişliği için ne yapmam lazım kabızlık vs. yaşamıyorum :tsk: sizden cvp bekliyorum.

Teşekkür ederim :)

şimdi karın şişliği için birçok ilaç var aslında ama her hastalıkta olduğu gibi bunda da önemli olan sebebi bulup ona göre tedavi vermek. şimdi barsak tembelliği metabolik olaylarlardan kaynaklı olabilir yani metabolizmanın düşmesinden ki bunun da en büyük sebebi tiroid hormon yetersizliği. aynı zamanda safra kesesi taşları mide problemleri ve az rastlanan barsak problemleri de buna yol açar. tabi yediğiniz diyet ve stres burda tetikleyici faktör olarak vardır kesin.
yine de bu tarz dispepsi dediğimiz şişlik ve hazımsızlık durumu için ben klinikte pankreoflat ve meteospasmyl veriyorum tabi altta yatan hastalığı bulduysam ona yönelik de tedaviye başlıyorum

şimdi karın şişliği için birçok ilaç var aslında ama her hastalıkta olduğu gibi bunda da önemli olan sebebi bulup ona göre tedavi vermek. şimdi barsak tembelliği metabolik olaylarlardan kaynaklı olabilir yani metabolizmanın düşmesinden ki bunun da en büyük sebebi tiroid hormon yetersizliği. aynı zamanda safra kesesi taşları mide problemleri ve az rastlanan barsak problemleri de buna yol açar. tabi yediğiniz diyet ve stres burda tetikleyici faktör olarak vardır kesin.
yine de bu tarz dispepsi dediğimiz şişlik ve hazımsızlık durumu için ben klinikte pankreoflat ve meteospasmyl veriyorum tabi altta yatan hastalığı bulduysam ona yönelik de tedaviye başlıyorum

anladım enis bey ama ben bununla ilgili doktora gittiğimde bana bağırsak tembelliği var demişti ben bu arada çok stresli bir dönemdeyim regli olamadım gebelik istediğimiz için ve düzensiz regli de olduğu için acaip stres ve gerginlik yaşıyorum. bu şişlik regli olmadığım için ve üşütmeye bağlı da olabilir mi acaba ?

anladım enis bey ama ben bununla ilgili doktora gittiğimde bana bağırsak tembelliği var demişti ben bu arada çok stresli bir dönemdeyim regli olamadım gebelik istediğimiz için ve düzensiz regli de olduğu için acaip stres ve gerginlik yaşıyorum. bu şişlik regli olmadığım için ve üşütmeye bağlı da olabilir mi acaba ?

tabi olabilir bekleyip görmek lazım. eğer adet görmenizle beraber rahatsızlığınız geçerse bir problem yok ama uzun süreli bir durum oluşursa dediklerime ayrıca baktırın derim

Enis bey merhaba tekrar ben:utan:
dün küçük yeğenimin (3yaşında) parmağı gözüne batmış hemen doktora götürmüşler tırnağı girmiş ve göz bebeği yırtıldı demiş doktor şuan için krem ve damla kullanıyorlarmış ve gözü bantlıymış hergün kontrole götürüyorlarmış benim merak ettiğim bişey var gözünde görme ile ilgili bir problemi olur mu acaba ?

Geri