Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Sahilleri sofranızda yeniden yaratın

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Sahilleri sofranızda yeniden yaratın Yaz bitiyor diye üzülmeyin. Tatil keyfini evinizde de sürdürebilirsiniz. Sofralarınıza taşıyacağınız renkli taşlar, midye kabukları ve minik gemilerle güneş ve denizin tadını doyasıya çıkarın.

  < Konu Resmi..>
  Sanki sahilde gibi
  En güzel sahilleri kendi sofranızda yeniden yaratabilirsiniz. Bunun için gerekli aksesuarları tatil dönüşü yanınızda getirmemiş olsanız da, bu dekorasyonu rahatça uygulayabilirsiniz. Örneğin yürüyüş yaparken beğendiğiniz taşları toplayabilir veya çiçekçilerden küçük çakıl taşları satın alabilirsiniz. Midye kabuklarını ve tahta martıları ise marketlerin hediyelik eşya satan reyonlarından temin edebilirsiniz. Bunlara uygun olarak sade tabaklar ve martı desenli peçeteler de kullanabilirsiniz.

  Desenli taşlar
  Martı, deniz yıldızı ve balık desenli taşlar masaları ve pencere kenarlarını süslemeye hazır. Motiflerse kağıt peçete desenlerinden.


  Gerekli malzeme: Martı, balık, deniz yıldızı veya kumsalı andıran her tür motifli kağıt peçeteler
  Çiçekçilerden temin edebileceğiniz çakıl taşları veya yürüyüş esnasında toplayabileceğiniz değişik taşlar
  Sıvı yapıştırıcı
  Şeffaf cila


  Nasıl Yapılır?
  Peçetelerdeki desenleri kesin. Peçetenin en üstte kalan baskılı kısmı diğer yapraklardan ayırın. Taşları yıkayıp kuruladıktan sonra, üzerlerine yapıştırıcı sürün. Peçeteden ayırdığınız deseni dikkatlice taşın üzerine yapıştırın. Ortadan kenarlara doğru hafifçe parmağınızla bastırın veya bir fırça yardımıyla deseni düzeltin. Kuruduktan sonra üzerine cila sürün.
  Öneri: Taşlar, kullanacağınız peçetelerle aynı desende olursa daha uyumlu bir görünüm sergilerler.

  Minik kağıt gemiler
  Masada bulunan rengarenk neşeli peçete gemilerle konuklarınız için keyifli bir ortam yaratabilirsiniz.

  Gerekli malzeme:
  Çizgili kağıt peçeteler
  Kağıt için yapıştırıcı
  Küçük tahta gemiler


  Nasıl Yapılır?
  Peçetenin üstteki baskılı kısmını diğer yapraklardan ayırın ve katlayarak eski şekline getirin. Açık uçlardan birinden 3 cm kadar kesin. Geri kalanı ile tıpkı çocukluk dönemlerimizde yaptığımız gibi bir kağıt gemi katlayın. Bunun için öncelikle sivri bir şapka yapmalısınız. İyi tutması için, sivri kısmı (burası daha sonra geminin yelkeni olacak) ve katlanan kenarları iyice yapıştırın. Sonra peçeteyi bilinen yönteme göre katlamaya devam edin. Tamamladığınız her geminin altını biraz yanlara doğru çekin. Bu şekilde gemilerin masanın üstünde devrilmemesini sağlarsınız. Yaptığınız kağıt gemileri masaya mümkün olduğunca dağınık yerleştirin. Yanlarına birkaç tahta gemi de ekleyebilirsiniz.

  Sevimli davetiyeler
  Midye kabuklarıyla süslenmiş oluklu mukavvalar hem davetiye hem de menü olarak sofralarımızdaki yerlerini almaya hazır.

  Gerekli malzeme:
  Deniz motifli bir resim (örneğin midye kabuğu)
  Renkli oluklu mukavva (hobi malzemeleri satan mağazalarda bulabilirsiniz)
  Yapıştırıcı
  Birkaç çeşitli midye kabuğu


  Nasıl Yapılır?
  Resmin renkli fotokopisini çekin. 6 x 10 cm ebadında kesin. Renkli fotokopi yerine kağıt peçetelerdeki desenlerden de faydalanabilirsiniz. Bunları da bir kağıda yapıştırmanız yeterli olur. Oluklu mukavvadan 12 x 17 cm ebadında bir kart kesin. Ön yüzüne, hazırladığınız resmi yapıştırın. Arka yüzüne de 'mönü' veya 'davetiye' yazın. Kartın etrafını midye kabuklarıyla süsleyip masaya yerleştirin.
  Öneri: Midye kabukları veya başka motifleri kağıda da damgalayabilirsiniz. Hobi malzemeleri satan mağazalarda çeşitli motiflerde damgaların bulunduğu setler temin etmek mümkün.

  Midye kabuğu gölü
  Su üzerinde yüzen mumlar ve suyun dibinde yansıyan midye kabukları. Romantik bir ortam için büyüleyici bir alternatif.

  Gerekli malzeme:
  Büyük bir cam kase
  Deniz kenarından toplayabileceğiniz midye kabukları
  Boş sardalye kutuları
  Küçük mumlar


  Nasıl Yapılır?
  Cam kaseyi suyla doldurun ve içine midye kabuklarını yerleştirin. Boş sardalye kutularını iyice temizledikten sonra içine mumları oturtun. Kutuları yavaşça suya bırakın.
  Öneri: İsterseniz suyu gıda boyası ya da mürekkeple renklendirerek mavi tonlar elde edebilirsiniz.


   
Sahilleri sofranızda yeniden yaratın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Fildişi Sahilleri

  Fildişi Sahilleri

  Fildişi Sahilleri Coğrafi Verileri Konum: Batı Afrika, Kuzey Atlas Okyanusu kıyısında, Gana ile Liberya arasında ülke. Coğrafi konumu: 8 00 Kuzey enlemi, 5 00 Batı boylamı Harita konumu: Afrika Yüzölçümü: toplam: 322,460 km² kara: 318,000 km² su: 4,460 km² Sınırları: toplam: 3,110 km sınır komşuları: Burkina Faso 584 km, Gana 668 km, Gine 610 km, Liberya 716 km, Mali 532 km Sahil şeridi:...
 2. Sofra

  Sofra

  Nimete, davete icabet etmeye, refah ve mutlulğa, cömert kimseye, Sofra bezi büyük bir ülkeye yolculuk yapmaya, bu yolculuktan feyiz ve bereket meydana gelmesine yahut genişliğe ve rahatlığa delalet eder.Rüyasında sofra gören, sevinecek ve neşelenecek demektir. Sofra bezi büyük bir sefere, yolculuğa, rahata işarettir. Rüyada sofra görmek, sevinmek ve mutlu olmak anlamındadır. Sofra bezi görmek...
 3. Kendini Yeniden Yarat

  Kendini Yeniden Yarat

  kendini yeniden yarat kendini yeniden yarat oyunu kendi insanını oyunu Üzerine ne çok şey yapışmış, daha sen küçükken, hiçbir şeyin farkında olmadan üzerine yapıştırılanları almışsın. İlerideki seçimlerinin de üzerine yapıştırılanlar tarafından yönetileceğini hiç bilemeden. Ve eğer şimdi soyunmazsan, onlardan arınmazsan korkarım seçimlerini hep üstündekiler yönetecek. Ve bu senin için en...
 4. Süper Sahiller

  Süper Sahiller

  Deniz gibisi var mı yaa... Oturup seyrederken insan bütün dertlerini unutur. Tabi deniz denince sahillerde unutulmaz yazların vazgeçilmez mekanları sahiller insanlar her boş bulduğu aralıkta sahillere koşarlar.... İşte bunlarda dünya sahillerinden bi kaç manzara:ehi:
 5. Eski makyaj malzemeleriyle yenilerini yarat!

  Eski makyaj malzemeleriyle yenilerini yarat!

  Karıştır, dağıt, sür... Eski makyaj malzemeleriyle yenilerini yarat! Gönül ister ki, makyaj malzemelerimize her gün bir yenisini ekleyelim, ama maalesef bu çok mümkün değil. Peki kaderimize boyun mu eğeceğiz? Tabii ki hayır! Akıllı bir kadın olarak malzemelerimizi karıştırıp, yenilerini yaratacağız! Far + jöle = Kaş şekillendirici Kaşlarınızın renginden memnun değilsiniz ama kaş kalemleri...

Sayfayı Paylaş