Sahnede "Fırtına" kopacak

zuzu65

zuzu65

Yeni Üye
Üye
Sahnede "Fırtına" kopacak
.
Ankara Devlet Tiyatrosu'nun yeni oyunlarından "Fırtına", 18 Kasım'da seyirciyle buluşacak.
Devlet Tiyatroları'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyük Tiyatro'da sahnelenecek olan, William Shakespeare'in ölümsüz eseri, 18 Kasım'daki prömiyerinin ardından 21, 23, 25, 28 ve 30 Kasımda da izlenebilecek.

Konuk Bulgar rejisör Vladlen Alexandrov'un yönettiği eser, Can Yücel tarafından Türkçeleştirildi. Dekor ve giysi tasarımını Elena Ivanova'nın, ışık düzenini Şükrü Kırımoğlu'nun gerçekleştirdiği eserin koreografisi Tatyana Sokolova'nın imzasını taşıyor. Eserde, tango eğitmeni Volkan Ateş, çevirmen Yusuf Babekoğlu, dramaturg Özcan Özer ve reji asistanı Zeki Gürdal Karaoğlu da görev alıyor.

İlk kez 1610 yılında sahnelenen ve Shakespeare'in tamamlanmış en son oyunu olan yapıtta, egzotik bir adada başlayan aşk hikayesi ekseninde, uzun sürmüş bir ayrılık, barış ve iktidar denen gücün yaşlı kuşaktan genç kuşağageçişi anlatılıyor.

Oyunda, Erdal Küçükkömürcü, Sinem İslamoğlu, Durukan Ordu, Levent Çelmen, Gökhan Bolcam, Ahmet Türkoğlu, Engin Delice, Bilal Gürdere ve Emre Erçil başlıca rolleri üstleniyor.
 

Benzer İçerikler

eylül
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
eylül
eylül
Üst