1. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany

  Sahte Baykal’a Londra’da 300 YTL’lik trafik cezası

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

  İngiltere’de trafikle ilgili yasalardaki bir açık nedeniyle CHP lideri Deniz Baykal adına 120 pound’luk (300 YTL) trafik cezası kesildi.
  24 Şubat 2008’de saat 22.38’de Londra’nın Güneybatısında bulunan Kidbrooke Park bölgesinde, kendisini Deniz Baykal olarak tanıtan kişiye otobüs hattını aracıyla işgal ettiği gerekçesiyle kesilen ceza 3 ay boyunca ödenmedi. Bunun üzerine, Deniz Baykal adını kullanan kişinin adres olarak gösterdiği Türk mahallesi Green Lanes’deki kapalı bir kahvehaneye ikinci uyarı önceki gün teslim edildi. Bildirimde, söz konusu belgenin dikkate alınmaması halinde cezanın katlanacağı ve 5 gün içinde 180 pound’a (440 YTL) çıkacağı uyarısı ve denmezse dava açılabileceği de belirtildi. Ceza ödenmediği sürece katlanacağı için CHP lideri Deniz Baykal’dan ve Deniz Baykal adını taşıyan diğer kişilerden İngiltere’ye girişlerinde yüklü bir miktar ödeme yapması istenebilir. İngiltere’de kimlik ve ehliyet taşıma zorunluluğu olmaması nedeniyle işlenen bir trafik suçunda, eğer yaralanma ya da ölümle sonuçlanmamışsa suçu işleyen kişiden adı ve adresi talep ediliyor. Kimi zaman araç sahipleri burada yalan söylemeyi tercih ediyor. Bu nedenle İngiltere’de Türk ünlüler adına pek çok kez trafik cezası kesilebiliyor.

  kaynak:hürriyet haber   
Sahte Baykal’a Londra’da 300 YTL’lik trafik cezası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Trafikte Hız Sınırını Aşmanın Cezası Nedir ?

  Trafikte Hız Sınırını Aşmanın Cezası Nedir ?

  Bu konu; trafikte hız sınırını aşmanın cezası hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, ehliyet aldıktan sonra trafikte arabayı gerektiği gibi kullanmayan sürücüler bazı cezalara çarptırılıyorlar. Trafik kazaları ve ölümler düşünüldüğünde bana göre çok hafif olan trafik cezalarından hız sınırını aşmanın cezası hakkında bilgiler veriyoruz sizlere... Trafikte Hız Sınırını Aşmanın...
 2. trafikte kırmızı ışıkta geçmenin cezası nedir öğrenebilirmiyim

  trafikte kırmızı ışıkta geçmenin cezası nedir öğrenebilirmiyim

  Melekler, sürücüler kırmızı ışıkta geçerse bunun cezası ne kadar acaba ? Bilgi verirseniz çok sevinirim..
 3. trafikte ehliyetsiz yakalanmanın cezası nedir arkadaşlar

  trafikte ehliyetsiz yakalanmanın cezası nedir arkadaşlar

  Arkadaşlar merhaba.Benim ehliyetim yok ama arada bir annemin arabasıyla turluyor, alıştırma yapıyorum.Polis yakalarsa cezası ne olur ?
 4. arabamızın camında ki filmler için ne kadar trafik cezası öderiz

  arabamızın camında ki filmler için ne kadar trafik cezası öderiz

  Eşime bir türlü anlatamadım gitti aracın camlarını filmle kaplattı, deli bu adam, kafayı yiyecem.Benim bildiğim bunun cezası var yalnız ne kadar bilmiyorum.Lütfen bana söylermisiniz ne kadar ceza yer yakalanırsa polise ?

Sayfayı Paylaş