Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.449
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  Sakat DoĞumlar Ve DÖllenme Zamani

  Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  En uygun zamanda olan döllenme, ovulasyon (yumurtlama) günü ya da spermin ovulasyondan bir gün önce rahme verilmesi durumunda gebeliğin meydana gelmesi olarak kabul ediliyor. Kadının yumurtasının olgunlaşmasından çok önce ya da çok sonra cinsel ilişkiye girmenin sakat doğum riskini artırabileceği tezinin çürütüldüğü bildirildi.
  Daha önce yapılan araştırmalarda, kadının yumurtası çok yaşlı bir sperm (döllenmeden uzun zaman önce kadının rahmine giren sperm) tarafından döllenirse, Down sendromu ya da diğer fiziksel kusurları olan bebeklerin doğma olasılığının yüksek olabileceği belirtilmişti.
  Aynı riskin yumurtanın cinsel ilişkiden günler önce salınması durumunda da ortaya çıkacağına inanılıyordu. Houstondaki Baylor Tıp Okulundan Prof. Dr. Joe Leigh Simpson ve ekibinin Şili, Kolombiya, İtalya ve ABDden bin hamile kadın üzerinde yaptığı araştırma, bu inanışın doğru olmadığını ortaya çıkardı. Araştırma sonucunda, en uygun zamanda gebe kalan kadınların çocuklarındaki sakatlıkların oranıyla, en uygun zamanda gebe kalmayan kadınların doğurdukları çocuklardaki sakatlık oranı arasında önemli fark bulunmadığı saptandı.
  Araştırmada, her iki gruptaki kadınların dünyaya getirdikleri çocukların Down sendromlu doğma oranlarında da önemli fark bulunmadı. En uygun zamanda olan döllenme, ovulasyon (yumurtlama) günü ya da spermin ovulasyondan bir gün önce rahme verilmesi durumunda gebeliğin meydana gelmesi olarak kabul ediliyor.
  Prof. Simpson, araştırma sonucu ortaya çıkan bulguların doğal aile planlaması yöntemini kullanan çiftleri rahatlatması gerektiğini belirtti. Bununla birlikte Fertility UK in tıp danışmanı Dr. Celicia Pyper, araştırmaya katılan kadınların ovulasyon zamanlarının ne derece doğru olarak saptandığı konusundaki kuşkularını dile getirerek, bu konuda daha fazla araştırmaya ihtiyaç olduğunu söyledi.

   
Sakat DoĞumlar Ve DÖllenme Zamani konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Döllenme

  Döllenme

  döllenme nasıl anlaşılır olduğu nasıl anlaşılır döllenmenin olduğu Döllenme OPU işlemi sırasında aspire edilen folikül içeriği hemen laboratuvara gönderilir. Özel bir mikroskop ile incelenen bu sıvının içinde bulunan yumurta kültür sıvısının içine konarak inkübatöre kaldırılır. İnkübatör, sıcaklığı 37 oC, karbondioksit oranını da %5-6 düzeyinde sabit tutar. Olgun...
 2. Sakatlar Haftası

  Sakatlar Haftası

  10-16 Mayıs arası Sakatlar Haftasıdır. Sakatlık insanlığın ortak sorunudur. Bu yüzden Sakatlar Haftası yalnız ülkemizde değil Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkede aynı zamanda değerlendirilir. Sakatlar Haftası boyunca; sakatlık sorunu, sakatlığın önlenmesi ve sakatların eğitimi konusu üstünde durulur. Radyo ve televizyonda konu ile ilgili programlar yayınlanır. Okullarda her gün ayrı bir...
 3. 55 oranında sakatım ve halen vergi indiriminden yararlanmak...

  55 oranında sakatım ve halen vergi indiriminden yararlanmak...

  %55 oranında sakatım ve halen vergi indiriminden yararlanmak suretiyle sigortalı olarak çalışıyorum. Yeni kanunla benim emekli olma şartlarım değişiyor mu? Yeni Kanunda; Kanunun yürürlük tarihinden önce sigortalı olanlardan, sakatlığı nedeniyle vergi indiriminden yararlananların emekli olma şartlarında herhangi bir değişiklik yapılmamış ve müktesep haklar korunmuştur.
 4. Yıldızlar (Doğumları, Yaşamları ve Ölümleri)

  Yıldızlar (Doğumları, Yaşamları ve Ölümleri)

  Geceleri gök yüzümüzde parlayan o muhteşem süsler, yıldızlar nasıl var oldular? bu pırıltılarının kaynağı nedir? ve niçin varlar? Tüm bu sorular büyük olasılıkla, karanlık bir gecede dikkatle gökyüzünü seyreden her insanın kafasında oluşmaktadır. Bilinen en eski uygarlıklar bile yıldızları merak edip bunlarla ilgili çalışmalar yapmışlardır. Hatta Eski Mısır uygarlığında insanlar yıldızlara...
 5. Iyimserlik zamanidir

  Iyimserlik zamanidir

  Demirel dün dündür bugün bugün derken her gün yeni bir başlangıç demek istemişti Yarından sonra yeni bir yıla "merhaba" diyeceğiz. 2007 de eski yıllar çöplüğündeki yerini alacak. Ben, yeni bir yıla girmeyi, yeni umutları, coşkuları, başarıları, keyifleri, arkadaşları, dostları, farklı, güzel, iyi ve hoş duyguları yeniden kucaklamanın iyi bir fırsatı gibi düşünürüm. Bunu böyle...

Sayfayı Paylaş