"Saklı Kalan" Dizisi Meral Çetinkaya Kimdir?

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
"Saklı Kalan" Dizisi Meral Çetinkaya Kimdir?
saklı kalan dizisi, saklı kalan dizisi meral çetinkaya, meral çetinkaya hayatıSevgili melekler, usta tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Meral Çetinkaya başrılı kariyerine yeni bir diziyle devam ediyor. Show Tv'de yeni başlayacak olan "Saklı Kalan" dizisiyle ekranlara gelmeye hazırlanan Çetinkaya'yı en son Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde izlemiştik. İşte usta oyuncu Meral Çetinkaya hayatı hakkında bilgiler....


meral-çetinkaya.jpg
Eski topraklarımızdan sinemaların vazgeçilmez isimlerinden birisi olan Meral Çetinkaya 5 Mart 1945 yılında Bursa ilimizde dünyaya gelmiş olup sinema,tiyatro ve dizi oyunculuğu yapmaktadır.

Çetinkaya 1979 yılından bari ekranlarında karşısında seyircisiyle buluşmaktadır.Özellikle Bizimkiler dizisinde almış olduğu rol ile çok sevilmiş olup yakın zaman da Öyle Bir Geçer Zamanki dizisinde rol almıştır. Bir çok tiyatro topluluklarında çalışmış olup evlenmiş fakat eşi 1992 yılında vefat etmiştir.

Meral Çetinkaya yeni bir dizi projesi ile ekranlarda Saklı Kalan adlı dizide rol alacak olup ekranlara geri dönmektedir.
 
Üst