1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.303
    Ödül Puanları:
    113

Salata Pastasi

Konu, 'Salatalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler - 1 kg patates,
    - 2 adet havuç,
    - ½ demet maydanoz,
    - ½ demet yeşil soğan,
    - 2 limon suyu,
    - 1 çay bardağı zeytinyağı,
    - 8-10 adet dilimlenmiş siyah zeytin,
    - 1 yemek kaşığı tuzot,

- 6-7 dilim salam
    Hazırlanışı
    Patatesleri kabukları ile haşlayın. Haşlama suyuna 1 yemek kaşığı tuzot ilave edin. Zeytinyağı ve limon suyunu bir kasede karıştırın. Patatesleri soyup rendeleyin. Havuçları haşlayıp püre haline getirin. Maydanoz ve yeşil soğanı ince kıyın. Patates püresini 3 eşit parçaya ayırın. Bir parçasına havuç püresini karıştırıp zeytinyağlı sostan katın. Diğer yarısına kıyılmış soğan, salam ve maydanozu ilave edin. Kalan patateslere zeytin dilimlerini ilave edip her 3 malzemeyi iyice karıştırın. Bir kalıba şeffaf folyo serin. Önce havuçlu, sonra soğanlı, en üste zeytinli püreyi iyice bastırarak yayın. Üzerini kenardan sarkan folyolarla kapatın. Buzdolabında dinlendirip dilimleyip servis yapın

Salata Pastasi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. boston salata

boston salata

Malzemeler 1/2 Göbek Salata 1/2 Enginar1 Çay Kaşığı Mısır 1 Çay Kaşığı Küp Doğranmış Kaşar Peyniri 1 Çay Kaşığı Küp Doğranmış Kuşkonmaz Sos Malzemesi 1 Çay Bardagı Mayonez 1 Çay Kaşığı Karabiber 1 Çay Kaşığı Sirke, Tuz Yemeğin Tarifi Göbek salatayı doğrayın. Üzerine enginarları küp keserek mısır ve kuşkonmaz ile beraber ekleyin. Kaşarı serpin. Sos malzemelerini blenderda karıştırın...
  2. Zayıflatan salata, salatalar

Zayıflatan salata, salatalar

zayıflatan 6 taktik Yahu salata ile zayıflanırmı demeyin arkadaşlarım, zayıflatır niye zayıflatmasın ki... Bu arada bir dip not vermek istiyorum. Metabolizmamız 3 aydan önce kendine gelmez arkadaşlarım. Nasıl yani sadminim ? :) Kendim soruyorum kendim cevap vereyim arkadaşlarım. Birkere ne olursa olsun hareket etmeten, sporsuz zayıflak asla düşünülemez. Şöyleki; Uzmanlar araştırmışlar...
  3. Ananaslı salata

Ananaslı salata

FARKLI BİR TAT OLACAGI ADINDAN DA BELLİ OLUYOR......... Malzemeler, 2 dilim ananas 2 dilim dil peyniri Yarım demet Akdeniz yeşilliği 3 dal roka Yarım su bardağı haşlanmış nohut 1 çay kaşığı nar ekşisi 3 çay kaşığı sızma zeytinyağı 2 çay kaşığı limon suyu Hazırlanışı, Akdeniz yeşilliği ve rokayı bol suda yıkayıp fazla suyunu süzdürün. Yeşillikleri orta büyüklükte doğrayıp...
  4. Elma Kasesinde Salata

Elma Kasesinde Salata

Şık sunumu ve hafif lezzetiyle hem göze hemde damağa hitap eden elma kasesi melişlerim mutlaka deneyin:) Malzemeler 4 adet orta boy elma 1 demet kıvırcık yarım demet maydonoz yarım demet dereotu 1 adet salatalık 2 adet domates yarım limonun suyu yarım çay bardağı zeytinyağ damak tadına göre tuz Hazırlanışı elmaları yıklayıp tepe kısımlarını kesin .İçlerini oyup iyice...

Sayfayı Paylaş