1. Gül Hanım

  Gül Hanım Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.193
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  burdur

  Samanyolu Dizisi (ATV)

  Konu, 'TV dizisi' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

  samanyolu dizisi melek karakteri samanyolu dizisi kıyafetleri dizi kıyafetleri ömer karakteri ömer kim < Konu Resmi..>  Kerime Nadir’in sevilen eseri Samanyolu yeniden ekranlara dönüyor. Bu sefer Ay Yapım’ın yapımcılıında ekrana gelecek bir televizyon dizisi. Son olarak “Dudakten Kalbe” dizisinde görev alan Andaç Haznedaroğlu yönetmen koltuğunda oturacak. Ay Yapım’ın kadrolu senaristleri Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu ise senaryoları yazacak.
  Teyzesinin kızı Zülal’a aşık olan Melankolik Nejat karakterini oynayacak yuncu da belli oldu. Son olarak “Aşk Yakar” dizisinde rol alan Özcan Deniz “Samanyolu” dizisi ile ekranlara dönüyor. Zülal karakteri için arayışlar devam ediyor.


  Samanyolu Dizisi Oyuncuları

  Yönetmen : Andaç HAZNEDAROĞLU Yapım: AY YAPIM
  Senaryo: Ece YÖRENÇ - Melek GENÇOĞLU
  Yayınlanacağı Kanal: ATV

  Oyuncular:

  Özcan Deniz
  Vildan Atasever
  Hatice Aslan
  Hülya Darcan

  Genel Konu:
  Annesi öldükten sonra teyzesinin yanında büyüyen Nejat teyzesinin kızı Zülal’e aşıktır. Ancak bunu Zülal'a söyleyemez. Zülal Nejat'ın arkadaşı Namık’la evlenir. Ama hiçbir zaman mutlu olamaz. Sonunda Zülal gerçek sevginin ne olduğunu ve sevgisine hiçbir zaman karşılık beklemeden sevileceği günü büyük bir umutla bekleyen Nejat’ın kendisi için ne kadar önemli olduğunu anlar


   
 2. çilek23

  çilek23 Forum Okuru

  bu aralar o kadar cok dizi varki artik ne izliycegimi sasirdim ama bu diziyi kacirmiycagima eminim.:)
   
 3. Gül Hanım

  Gül Hanım Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.193
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  burdur
  Samanyolu 1. Bölüm Özet

  İki teyze çocuğu, Zülal ve Nejat… Yıllarca, aynı konakta kardeş gibi büyüyen iki kuzen… Bir gece kalplerinde azap içinde sakladıkları aşkla tanışan iki genç… Aşkın neden olduğu uzun bir ayrılık…
  Aşkın ve vicdan azabının rüzgarı Nejat'ı, Zülal'den uzakta bir hayata sürükler, Nejat, yurtdışında yaşamakta ve aşkını ülke ülke dolaşıp, yaşadıklarını yazıya dökerek unutmaya çalışmaktadır. Ancak yıllar süren bu kaçış, Nejat'ın babasının çok ağır hasta olduğunu öğrenmesiyle son bulur.
  Birkaç günlüğüne de olsa, İstanbul'a geri döner.
  Bu geri dönüş, başta Zülal olmak üzere, herkeste farklı duyguları ve tepkileri beraberinde getirir. Kırık dökük, ukde ve öfke dolu çocukluk anıları, Nejat'ın baba evine ziyaretiyle de gizlendiği köşeden çıkar.
  Nejat için çocukken sığındığı teyzesi Feride'nin konağı, İstanbul'a geldiğinde güvenle ve özlemle gideceği tek yerdir. Geçmişte bırakıldığı düşünülen özlem ve aşksa, geçen yıllara rağmen Nejat ile Zülal için hala tazedir.
  Umutsuz bir aşkın iki uzak kıyısı… Nejat ve Zülal… Kalbin en derin köşesinde korunan büyük bir aşk…
  Hüzünlü sırlarla dolu konakta, itiraf edilen bir sırla gerçeklerin çehresi değişir..
   
 4. Gül Hanım

  Gül Hanım Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.193
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  burdur
  Samanyolu 2. Bölüm Özeti

  Nejat teyzesinden öğrendiği gerçekle sarsılır. Yıllardır Zülal’e olan aşkından dolayı vicdan azabı çeken Nejat, artık onun gerçek kuzeni olmadığını bilmektedir. Feride hanım Zülal’i kaybetme korkusuyla bu sırrı ömür boyu saklamaya kararlıdır. Teyzesinin bu arzusu Nejat’la Zülal’in arasında büyük engel olmaya devam edecektir. Kapalı kapılar ardından sızan fısıltılar Melek’in dikkatini çeker. Şüpheleri Melek’i evdeki durumları sorgulamaya iter.
  Namık arkadaşı Nejat’ı İstanbul’da kaldığı süre içinde yalnız bırakmak istemez. Zülal ve Melek’in de onlara katılmasıyla hoş vakit geçirirler. Namık’ın Zülal’le yakından ilgilenmesi Nejat’ı huzursuz eder. Zülal de Namık’ın kız kardeşi Eda’nın, Nejat’la samimiyetini kıskanmaktadır.
  Bu arada Nejat’ı babasının mirasından mahrum bırakmak isteyen Belkıs, onu saf dışı edecek planlar peşindedir. Bu konuda en büyük yardımcısı aynı zamanda yasak ilişki yaşadığı avukatı Ali’dir. Belkıs’ın evden kovduğu hizmetli Hatice soluğu Feride Hanım’ın yanında alır. Hatice’nin tanık olduğu olaylar Belkıs’ın gerçek yüzünü bir kez daha gözler önüne serer.
  Namık’ın evindeki davette, Nejat’ın gözü yine Zülal’in üzerindedir. Nejat teyzesine verdiği sözün ağırlığını altında Zülal’den uzak durmaya çalışırken, Feride hanımın evinde aralanan sır perdesi yeni bir gerçeği ortaya çıkarır…
  __________________
   
 5. Gül Hanım

  Gül Hanım Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.193
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  burdur
  Samanyolu 3.bölüm özeti Namık’ın evindeki davet tüm neşesiyle sürerken, Eda’nın Nejat’a olan ilgisini fark eden Zülal keyifizdir. Kız kardeşi Nükhet’in de erkek arkadaşıyla birlikte davete katılması Nejat’ı da huzursuz eder. Zülal’ in ısrarıyla geceyi erken bitirirler.
  Eve döndüklerinde acı olayla sarsılırlar. Feride Hanım eve giren hırsızlar tarafından yaralanmıştır.
  Hastanede korkulu bir bekleyiş başlar. Acı, Zülal ve Namık’ı yakınlaştırdıkça aslında aralarındaki mesafenin daha da büyüdüğünü anlarlar.
  Namık erkek arkadaşıyla tartışan Nükhet’i evine bırakır. Onların birlikte geldiğini gören Belkıs, Nükhet’i Namık’la yakınlaşması konusunda yüreklendirir.
  Ameliyattan sonra kendini iyi hissetmeyen Feride Hanım, Zülal’e gerçeği söylemek ister.
  Feride Hanım’ın karşılaştığı engel Nejat’a önemli bir ipucu verir. İzleri süren Nejat yepyeni bir gerçekle karşı karşıya gelir. Nejat’ın İstanbul’da kalmaya karar verdiğini öğrenen Belkıs içinse harekete geçme zamanı gelmiştir. Belkıs’ın Nejat’ı saf dışı etmek için attığı bu adım, büyük olayların başlangıcı olur.
   
 6. Gül Hanım

  Gül Hanım Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.193
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  burdur
  4. BÖLÜM ÖZETİ  Belkıs, Feride Hanım'a oturduğu konağın kendisine ait olduğunu söyleyip, hemen boşaltılmasını ister. Belkıs'ın bu atağı karşısında Nejat şoke olur. Yıllardır, konağın Nejat'a ait olduğunu zanneden Feride Hanım şaşkındır. Nejat'ın Belkıs'a tepkisi büyük olur ve onu kovar. Belkıs, Nejat'ın öfkesinin ileride kendisine sorun yaratacağının bilincinde, konaktan ayrılır.
  Yaşadıkları zorlukların gölgesinde yakınlaşan Nejat ve Zülal, aşktan kaçmanın mümkün olmadığını her geçen gün daha iyi anlamaktadırlar. Nejat kesin dönüş yapmak için Londra'daki işlerini tamamlamak zorundadır. Aynı günlerde Eda'nın da Londra'da olacağını öğrenen Zülal kıskandığını belli etmemek için büyük çaba sarf eder.
  Namık Andaç, Nejat'ın yokluğunda, Zülal'e küçük adımlarla yaklaşmaya başlar. Namık'ın Zülal'le ilgilenmesi Nejat'ı da çok huzursuz etmektedir. Namık'ın, Zülal'i etkilemek ve ona yardım etmek için gerçekleştirdiği hamle, hiç tahmin etmediği şekilde sonuçlanır.
  Nejat, Londra'dan döner dönmez ailesi ve kendi adına aldığı önemli kararları uygulamaya geçer. Nejat'ın atakları, Namık'la aralarında gerginliğe yol açarken, Belkıs'ı da zor durumlara düşürecek ve yepyeni, zorlu bir mücadeleyi başlatacaktır…
  __________________
   
 7. Gül Hanım

  Gül Hanım Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.193
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  burdur
  5. BÖLÜM ÖZETİ
  Nejat'ın işlerin başına geçme kararı, Belkıs'ı öfkeden deliye döndürür. Nejat'ın bu hamlesiyle sarsılan Belkıs, onu şirketten ve mirastan uzaklaştırmak için yeni planlar, tuzaklar düşünmeye başlar. Bu arada Belkıs'ın üstünü örtmeye çalıştığı gerçeklerin yavaş yavaş ortaya çıkması da, onu çok zor durumlara düşürür.
  Nejat, ailesi ve geleceği için çok zor bir mücadeleye başlamıştır. Çok uzağında olduğu iş dünyasına alışmak için tüm gücünü harcarken, şirketteki işlere de dört elle sarılır. Nejat'ın işlerin başına geçmesi Feride Hanımlar tarafından sevinçle karşılanır. Aynı gün, İsviçre'den gelen bir haberle, sevinçleri katlanır. Melek, burslu olarak İsviçre'deki bir üniversiteye kabul edilmiştir.
  Nejat ile Zülal arasında Namık yüzünden başlayan gerginlik sürmektedir.
  Nejat için Zülal'e olan aşkını saklamak her geçen gün daha da zor bir hale gelirken, ortak olduğu sırrın ağırlığını da gittikçe daha derinden hissetmektedir.
  Melek eğitimi için önüne çıkan büyük fırsatı değerlendirme konusunda kararsızdır.
  Onun da bu fırsatı geri çevirmek için çok önemli bir sebebi olduğunu öğrenen Zülal, hayatlarında yepyeni bir dönemin başladığının hayretle fakına varır…
   
 8. Gül Hanım

  Gül Hanım Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.193
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  burdur
  6. BÖLÜM ÖZETİ


  Melek’in Nejat’ı sevdiğini itiraf etmesiyle evdeki dengeler bozulur. Bu itirafla sarsılan Zülal için Nejat’la aralarındaki engellere bir yenisi eklenmiştir. Melek anne ve babasına da yurtdışındaki üniversiteye gitmek istemediğini açıklar. Bu fırsatı geri çevirme nedeni evde merak konusu olur.
  Zülal Melek’in sırrını Feride hanımla paylaşır.
  Nejat’ın babasının ölümüyle ilgili iddiaların sahibi olan Hatice’nin geçirdiği kaza, Nejat’ın Belkıs’la ilgili soru işaretlerine bir yenisini daha ekler. Bu arada Belkıs’ın Ali’yle evlenmeye karar vermesi, Nejat’ı daha da öfkelendirir. Nejat Eda’nın birlikte çalışma teklifini düşünürken Namık da yeniden Nejat’la yakınlaşmanın yollarını aramaktadır.
  Feride hanım, Melek’in sırrını Evsed’e söylerken konuşmalarına tanık olan Melek, bütün isyanını dile getirir. Melek’in dinmeyen öfkesine Evsed’in tepkisi sert olunca evde büyük olay çıkar. Zülal’le Melek’in de arası bozulur. Evde hiç kimse gerginliğin sebebini merak eden Nejat’a bir açıklama yapamaz. Bu arada Nejat’ın kardeşi Nükhet’in yanında olması Belkıs’ı çileden çıkarmaktadır.
  Beklenmedik bir anda geçmişin sır perdesi aralanınca olaylar yepyeni bir boyut kazanır…
  __________________
   
 9. Gül Hanım

  Gül Hanım Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.193
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  burdur
  7.Bölüm Özeti  Evsed, unutmak istediği geçmişinden sıyrılıp gelen Ömer’i karşısında görünce şoke olur. Bir sırrı daha açığa çıkmak üzere olan Evsed, paniğe kapılmasına rağmen bunu kimseyle paylaşmamaya kararlıdır. Ömer ise kendisinden çalınan yılların acısıyla kaybettiklerinin peşindedir.
  Zülal ile Melek arasındaki kırgınlık devam ederken, Nejat küskünlüğün nedenini merak etmektedir. Melek, Nejat’a olan duygularının anlaşılmaması için Zülal’le barışmayı kabul etse de aralarındaki gerginlik tam anlamıyla bitmez.
  Andaç Ailesi’nin davetinde Zülal ve Nejat’ın yakınlığı gözlerden kaçmaz. Eda bu görüntüden her ne kadar huzursuz olsa da Zülal’i bir tehlike olarak görmemektedir. Namık’ın Zülal’e olan yakınlığı da Nejat’ı tedirgin etmektedir. Namık’ın anne ve babasının da Zülâl’le ilgilenmesi Nejat için yeni bir huzursuzluk kaynağıdır. Gecenin bir sürprizi de Belkıs ve Ali’dir. Onları da orada gören Nejat’ın keyfi kaçar. Bu arada evde beklenmedik gelişmeler yaşanmaktadır. Gece gizlice bahçede dolaşan gölge güvenlik kameralarına takılınca, Halil soluğu karakolda alır.
  Olayların kontrolden çıkacağını anlayan Evsed, Feride hanımdan yardım istemek zorunda kalır.
  Belkıs da Feride’nin telaşının arkasındakileri araştırmak için harekete geçer.
  Zülal ve Nejat olanlardan habersiz, birbirlerinin gözlerinde geçmişe çıktıkları yolculukta, aşklarını inkar etmekten başka çareleri olmadığını bir kez daha anlarlar.
  Konakta yaşanan hareketli dakikalar herkesin hayatını değiştirecek dönülmez bir yola girildiğinin habercisidir.
  __________________
   
Samanyolu Dizisi (ATV) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ATV Huzur Sokağı Dizisi Oyuncu Kadrosu Bilgileri

  ATV Huzur Sokağı Dizisi Oyuncu Kadrosu Bilgileri

  huzur sokağı dizi huzur sokağı dizisi oyuncu kadrosu ATVde yeni yayın döneminde yayınlanması planlanan Huzur Sokağı dizisi oyuncuları da yavaş yavaş belli olmaya başladı melekler :) Dizinin başrol oyuncuları Selin Demiratar ve Kutsi olacak. İşte Huzur Sokağı dizisi oyuncu kadrosu ile ilgili detaylar.. Atv'de yayınlanacak olan dizi, ünlü yazar Şule Yüksel Şenler'in aynı adlı eserinden...
 2. Bizim Okul Dizisi Yakında Atv Ekranlarında

  Bizim Okul Dizisi Yakında Atv Ekranlarında

  Bu konu; Bizim Okul Dizisi Yakında Atv Ekranlarında haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bir yandan diziler birer ikişer yayından kaldırılırken, yeni dizilerde ekranlarda ki yerlerini almaya devame diyor. Atv 'nin reyting beklediği komedi dizisi "Bizim Okul" 'un çekimklerine başladı. Akasya Durağı dizisinden tanıdığımız pek çok ismin yer alacağı Bizim Okul...
 3. Atv Kaçak Dizisi Konusu Hakkında Bilgiler

  Atv Kaçak Dizisi Konusu Hakkında Bilgiler

  atv kaçak dizisi, kaçak dizisi, kaçak dizisi konusu Sevgili melekler, yeni sezonda Atv kanalında ekranlara gelmeye hazırlanan Kaçak dizisinde başrolde Kurtlar Vadisi'nin Memati'si Gürkan Uygun'u izleyeceğiz. Başarılı oyuncunun bir çaycıyı canlandıracağı dizinin konusu ise kısaca şöyle... Önümüzdeki sezon ATV’de yayınlanacak kaçak dizisinin konusu kısaca yeraltı dünyasının en acımasız...
 4. Atv "Öteki Yarım " Dizisi Oyuncu Kadrosu Bilgileri

  Atv "Öteki Yarım " Dizisi Oyuncu Kadrosu Bilgileri

  atv öteki yarım, öteki yarım dizisi, öteki yarım atv Sevgili melekler, Atv'nin yeni başlayacak olan dizisi Öteki Yarım çok yakında başlıyor. Yönetmenliğini Veli Çelik'in yaptığı dizide başrol oyuncuları İpek Tuzcuoğlu ve Orhan Kılıç olacak. Dizinin diğer oyuncuları ise şöyle; Gonca Sarıyıldız, Nevra Serezli, Sait Genay, Gülen Karaman, Ruhi Sarı, Murat Garipağaoğlu, Aykut İğdeli, Eda...
 5. Yeter Dizisi Yakında ATV Ekranların da Başlıyor

  Yeter Dizisi Yakında ATV Ekranların da Başlıyor

  Millet olarak dizilere oldukça meraklıyız. Hatta yıllardır ekranlar da yayın yapan bazı dizileri ve dizi tekrarlarını bile izleyerek büyük keyif alırız. Her sezon televizyon kanalları farklı dizilerini izleyecisi ile buluşturuyor. bunların bazıları izleyici tarafından benimsenip devam etsede bazıları ne yazık ki reyting kurbanı oluyor ve ekranlara geldikten kısa bir süre için de yayından...

Sayfayı Paylaş