Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Sandalyenizi zevkinize göre boyayın

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Sandalyenizi zevkinize göre boyayın [​IMG] Evlerinizde eski ahşap mobilyalarınızı pratik ve kolay boyama tekniği ile zevkinize göre yenileyebilirsiniz.

  Malzemeler
  Dekopaj tutkalı, yosun yeşili, akrilik boya, altın yaldız akrilik boya, siyah antiquing (eskitme boyası), eskitme süngeri, milaj kağıdı, zımpara, parmak yaldız, altın yaldız boncuk boya, su bazlı yarı mat vernik, sünger rulo ve fırçalar.

  Astarlama: Milaj kağıdı, uygulanacak bölgenin ölçüsünden biraz daha büyük kesilir ve buruşturulur. Doku oluşturulacak bölgeye tutkal bol miktarda sürülür.

  Doku verme: Buruşturulan kağıt açılarak tutkallı bölgeye yapıştırılır. Yapıştırırken derin çizgilerin oluşturulmasına özen gösterilir. Sünger rulo ile bastırılarak kağıdın üzerinden geçilir ve kenar fazlalıkları maket bıçağı ile kesilip bir kez de kağıdın üzerinden komple tutkalla geçilir. Sandalye bu haliyl saat kurumaya bırakılır.

  Renklendirme: Deri doku oluşturulacak yüzey yosun yeşili ile boyanır. Beyazlık kalmamasına dikkat edilir.

  Cilalama: 1 saat kurumaya bırakıldıktan sonra üzerine siyah eskitme boya fırça ile sürülür ve nemli sünger ile hafifçe silinerek fazlası alınır.

  Zımparalama: Sandalyenin diğer kısımları zımparalanır.

  Yaldızlama: Sandalyenin diğer kısımları altın yaldız boya ile boyanır.

  Rötuşlama: Kenar ve sivri köşelere parmak yaldız ile ışıltı verilir.

  Mini Kabarma: Deri dokulu bölümlerin kenarına boncuk boya noktacıklar halinde sıkılıp minik çiviler çakılmış havası verilir.

  Süsleme: Kurdele ve yapay süslemelerle zenginleştirilir. Sandalye tamamen bittikten sonra su bazlı yarmat vernikle tamamlanır.
   
Sandalyenizi zevkinize göre boyayın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çocuğunuz yemeğini zevkine göre seçsin

  Çocuğunuz yemeğini zevkine göre seçsin

  Acıbadem Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gamze Şarbat ailelere çocukları için sağlıklı beslenme tüyoları verdi: * İki yaşından sonra çocuklarınıza seçme hakkı tanıyın. * Gıdaların protein, enerji ve vitamin içeceklerini öğrenip, çocuklarının sevmediği gıdanın eşdeğerini yapmaya çalışın. * İki yaşından sonra çocuklar iki porsiyon et yiyebilirler. Bunu balık, tavuk, yumurta,...
 2. Burcunuza göre çikolata zevkiniz

  Burcunuza göre çikolata zevkiniz

  -Egzotik tatları tercih eden Koçlar 'zencefilli' çikolata - Damak zevkine düşkün Boğalar çıtır çikolata 'krokanlı' - Değişik tatlar arayan İkizler 'kestaneli bitter truffle' - Evcil Yengeçler gevrekli ve üzümlü ile fındıklı çikolata - Kalite düşkünü Aslanlar 'bitter' - Başaklar 'viski - konyak aromalı' - Tatlı sever Teraziler 'beyaz' - Damak zevkinde de tutkulu olan Akrepler 'portakallı...
 3. Burçlara Göre Çikolata Zevkleri.....

  Burçlara Göre Çikolata Zevkleri.....

  -Egzotik tatları tercih eden Koçlar'zencefilli' çikolata - Damak zevkine düşkün Boğalar çıtır çikolata 'krokanlı' - Değişik tatlar arayan İkizler 'kestaneli bitter truffle' - Evcil Yengeçler gevrekli ve üzümlü ile fındıklı çikolata - Kalite düşkünü Aslanlar 'bitter' - Alkolden hoşlanan Başaklar 'viski - konyak aromalı' - Tatlı sever Teraziler 'beyaz' - Damak zevkinde de tutkulu...
 4. zevkinize göre kişiliğiniz

  zevkinize göre kişiliğiniz

  Zevkler kişiliğin aynasıdır. Zevklerinize göre nasıl bir kişiliğe sahipsiniz? Huzur, kaşif ya da eğlence insanı mısınız? Zevkinize Göre Kişiliğinizi Öğrenin!
 5. Koton'dan Zevkinize Göre Kemerler

  Koton'dan Zevkinize Göre Kemerler

  koton kemer Koton bayanlarımızın zevklerine göre harika kemerler hazırladı.Birbirinden şık ve hoş modelleri beğenip almak isteyen meleklerin, Koton mağazılarını ziyaret etmesi yeterlidir.Üstelik daha fazlasınıda bulabileceğiniz bu kemerler beğenenlerini bekliyor.

Sayfayı Paylaş