1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.318
  Beğenilen Mesajlar:
  2.404
  Ödül Puanları:
  113

  Saraçoğlu-Kadınlarda Östrojen Artıran Bitki Kürü

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  östrojen düşüklüğü nedir,östrojen düşüklüğü neden olur,östrojen düşüklüğüne ne iyi gelir,östrojen düşüklüğü için kürler,östrojen düşüklüğüne iyi gelen bitkisel kürler hakkında bilgiler

  < Konu Resmi..>


  Menapoz dönemine giren kadınlarda, östrojen üretiminin azalması sıkça rastlanmaktadır. Menopozda, kadında yumurtalar tükendiğinden östrojen de üretilemez.
  Kadınlar doğduklarında belli bir sayıda yumurta ile doğarlar. Yumurtalar sırası geldiğinde büyüyüp çatlarlar. Yumurtalar doğumdan itibaren azalmaya başlar.
  Bu azalma bebeklikte, ergenlikte, gebelikte sürekli devam eder. Ortalama 50 yaş civarı da tükenir.
  Bazı kadınlarda nadir de olsa bu tükenme 40 yaşlarında gerçekleşir.Menapozda östrojen tahlili yapıldığında östrojen hormonunun değerlerinin düştüğü görülecektir.
  Menapozun başlamasıyla birlikte östrojen değeri 60 pg/ml nin altına iner.
  Menapoza girmiş kadınlarda östrojen tahlil sonuçları 40-10 pg/ml gibi çok düşük değerlere kadar iner.
  Östojen eksikliği menopoz dışında da olabilir.Bunun nedeni durumlar ise yumurtalıklardan östrojen üretilmesini sağlayan hormonların yetersizliğidir.
  Ayrıca stres, ağır egzersiz, aşırı zayıflık da östrojen eksikliğine yol açabilir. Östrojen eksikliği kendini adetlerin durmasıyla gösterir.

  Menopoz döneminde ise, Östrojen hormonu azalır, azalması ile birlikte adet kanaması kesilir. Hal böyle olunca, ateş basması, terleme, çarpıntı, uykusuzluk, sinirlilik, depresyon, unutkanlık, halsizlik, cinsel istekte azalma, vaginada kuruma, ağrılı cinsel ilişki, kemik erimesi (osteoporoz), idrar kaçırma gibi şikayetler ortaya çıkar.

  Kadınlar için çok önemli olan Östrojen Hormonu Nasıl Artar? Östrojen Hormonunu Artırıcı Bitkisel Tedavi Nedir?

  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Östrojen Hormonunu Artırıcı Bitkisel Çözüm öneriyor.  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlunun Östrojen Artırıcı Bitkisel Tedavisi:Oğulotu Kürü:

  Yaklaşık 1 su bardağı kadar su kaynatılır. Su kaynadıktan sonra içerisine 1 tutam (3-4 gram) oğulotu ilave edilir. 5 dakika kadar hafif ateşte kaynatılır. Ilıyınca süzülür ve yudum, yudum içilir.

  Bu kür, günde 3-4 defa, sabah, öğle, akşam ve yatmadan önce aç karnına içilir. Her seferinde taze olarak hazırlanır. 1 ay devam edilir.

  1 aylık süre tamamlandıktan sonra, günde 2 sefer olmak üzere aynı küre 1 ay daha devam edilir.

  Ayrıca, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu kürün 15′er günlük aralarla uygulanabileceğini belirtiyor.
   
Saraçoğlu-Kadınlarda Östrojen Artıran Bitki Kürü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İbrahim Saraçoğlu balgam söktürücü bitkiler

  İbrahim Saraçoğlu balgam söktürücü bitkiler

  balgam söktürücü bitkiler balgam söktürücü bitkiler ibrahim saraçoğlu ibrahim saraçoğlu sökücü balgama kesin çözüm Sigara içenlerde ve soğuk algınlığında sıkça görülen balgam sorunu için İbrahim Saraçoğlu'nun tavsiye etmiş olduğu balgam söktürücü bitkileri sizlerle paylaşıyorum Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tere kürünün balgam söktürücü olarak birebir olduğunu, doğru uygulandığında balgam...
 2. İbrahim Saraçoğlu Sedefe İyi gelen bitki kürü nasıl hazırlanıyor ?

  İbrahim Saraçoğlu Sedefe İyi gelen bitki kürü nasıl hazırlanıyor ?

  İbrahim Saraçoğlunun sedef kürü Sedef hastalığı için bitkisel kür İbrahim Saraçoğlu Sedefe iyi gelen bitki kürleri İbrahim Saraçoğlu Sedefe iyi gelen bitkisel karışımlar Saba'nın proğramında İbrahim Saraçoğlu Sedef hastalığı ile alakalı 30 yıldır çalıştığını ve bu bilgileri bu proğramda açıklayacağını söyledi ve şimdi anlatmaya başlıyor meleklerim. Şunu belirtiyor sedefle alakalı diyor % 70...
 3. Anne sütünü artıran bitki çayları

  Anne sütünü artıran bitki çayları

  anne sütünü artıran içecekler,anne sütünü çoğaltan çaylar,hangi çaylar anne sütünü artırır,anne sütünü çoğaltamaya yaran çaylar hakkında bilgiler Hamilelik kadınların şüphesiz yaşamları boyunca en farklı duyguları yaşadıkları dönemdir. Anne olmaya hazırlık yaptıkları bu önemli günlerde internetin kullanımının da yaygınlaşmasıyla birlikte anne adayları merak ettikleri tüm bilgilere internet...
 4. İbrahim Saraçoğlu Göbek Eritme Kürü

  İbrahim Saraçoğlu Göbek Eritme Kürü

  göbek nasıl eritilir,saraçoğlu göbek ertitme kürü,saraçoğlu göbek eritme kürü tarifi,göbek eriten kürler hakkında bilgiler Baylar bayanlar,göbek sorununuzmu var saraçoğlunun göbek eritme kürüyle göbeğinizdeki yağlardan kurtulabilirsiniz.Nasılmı detaylar konumuzda Göbek bölgenizdeki yağlardan şikayetçi misiniz? Göbek bölgesindeki yağları eritmek için sizlere doğal bir çözümden bahsetmek...
 5. Yumurta sayısını artıran incir kürü nasıl yapılır?

  Yumurta sayısını artıran incir kürü nasıl yapılır?

  Hamile kalamamanın pek çok nedeni vardır. Kadın da yumurta sayısı yeterli olmayabilir. Erkek de sperm kalitesi düşük olabilir. Enfeksiyon, stres gibi nedenler etken olabilir. Öncelikle doktor tedavisi gereklidir. Hamile kalmayı kolaylaştırıcı bitkisel destek arayan hanımlar için, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Kuru İncir Kürünü öneriyor.Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Hamile Kalmayı...

Sayfayı Paylaş