Sarimsak Sperm Hareketinde Azalma Yapiyor

M

Misafir

Forum Okuru
Sarimsak Sperm Hareketinde Azalma Yapiyor
sperm azalması spermde azalma sperm neden azalır meni neden azalır meni azalması
FAZLA SARIMSAK SPERM HAREKETİNDE AZALMA YAPIYOR.

Hacettepe Üniversitesi'nde görev yapan Prof. Dr. Ömür Demirezer, ''sarımsak çok faydalı diye bilinir. Gerçekten çok faydalıdır ancak fazla alındığı zaman karaciğer enzimlerini etkilediği için sperm hareketliğini azaltıyor. Bu da üremeyi olumsuz etkiliyor'' dedi.

"Doğal olan herşey zararsızdır" görüşünün asla kabul edilemeyeceğini belirten Demirezer,bu tür ürünlerin doktor tavsiyesi olmadan tüketilmesinin insan sağlığını tehdit ettiğini söyledi.

Bitkisel ürünlerin fazla tüketilmesinin zararlı olduğuna dikkat çeken Demirezer, son yıllarda en çok tüketilen bitkilerden sinamekinin de yanlış kullanıldığına işaret etti:

"Sinameki ürünleri kesinlikle 2 haftadan fazla kullanılmamalı. Kullanıldığı durumlarda potasyum azalabilir, potasyum azalınca kalp kaslarına etki eder. Sonuç, kalp hastalığına kadar gidebilir."

Son günlerde özellikle zayıflamak için kullanılan yosun haplarının da yan etkileri olduğuna dikkat çeken Demirezer,bir markadayağ atıcı ilaçların içindeki sentetik bir madde tespit edildiğini hatırlattı.

Demirezer, doğadan toplayarak demlenen papatyaların da kimi zaman ciddi zehirlenmelere yol açabileceği uyarısında bulundu:

"Çoğu insan, dağdan bayırdan papatya topluyor ve bunları tüketiyor. Oysa çok çeşitli papatya türü var. Farkı, uzmanların dışında kimse ayıramaz. Örneğin bir papatya türü, böcek öldürücü, biri migren diğeri soğuk algınlığı tedavisinde kullanılıyor.

Böcek ilacı yapımında kullanılan papatya çay gibi içildiğinde zehirlenmelere yol açabiliyor."

Maydonoz, ısırgan, greyfurt suyu

Fazla miktarda maydanoz tüketilmesinin de hamilelerde düşüğe neden olabileceğini belirten Demirezer, çeşitli bitkiler ve yan etkileri hakkında da bilgi verdi:

"Günde 10 gram kabak çekirdeği prostat büyümesini yavaşlatır. Biberli pizza ile fıçı biranın birlikte alınmaması gerekir. Meyan, kalp ilaçlarının etkisini artırır. Kanser hastaları normal sınırların dışında vitamin kullanmamalıdır. Çünkü kanser tedavisinde programlanmış hücre ölümü söz konusudur, vitaminler buna engel olur.

Isırgan otu, sadece bağışıklık sistemini güçlendirir, kanser hastalarına bu nedenle tavsiye edilir. Ancak, kanseri tedavi edici etkisi yoktur. Greyfurt suyu, antihistaminikler, antidepresanlar, tansiyon ilaçları gibi ilaçların kandaki seviyesini artırır. Dolayısıyla, toksik etki yaratabilir."

Ankara Eczacılar Odası Başkanı Hilmi Şener de bitkisel ürünlerin denetiminin ve kontrolünün mutlaka yapılması gerektiğini belirterek, "Bu ürünlerin onayı Tarım Bakanlığı'ndan alınarak Sağlık Bakanlığı tarafından yapılmalı" dedi.

Şener, bitkisel ürünlerin piyasaya sunulmadan önce, bileşiminin tespit edilmesi
ve yan etkilerinin belirlenmesi gerektiğine de değindi:

"Bu tür ürünler ilaç kapsamında olmadığı Tarım Bakanlığı tarafından onaylanıyor. Tarım Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının inceledikleri şeyler birbirinden farklı.

Bitkisel ürünler, piyasaya çıkmadan önce mutlaka test edilmeli, yan etkileri araştırılmalı, içeriği belirlenmeli ve insan sağlığına ne derece yararlı olduğu beklenmeli. Bu nedenle de Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmalı ve denetlenmeli.
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Misafir
M
AuSSie-AnGeL
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
AuSSie-AnGeL
AuSSie-AnGeL
T
Cevaplar
0
Görüntüleme
7K
T
Üst