1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Sarimsak Sperm Hareketinde Azalma Yapiyor

  Konu, 'Tüp Bebek Özel Bölüm' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  sperm azalması spermde azalma sperm neden azalır meni neden azalır meni azalması FAZLA SARIMSAK SPERM HAREKETİNDE AZALMA YAPIYOR.

  Hacettepe Üniversitesi'nde görev yapan Prof. Dr. Ömür Demirezer, ''sarımsak çok faydalı diye bilinir. Gerçekten çok faydalıdır ancak fazla alındığı zaman karaciğer enzimlerini etkilediği için sperm hareketliğini azaltıyor. Bu da üremeyi olumsuz etkiliyor'' dedi.

  "Doğal olan herşey zararsızdır" görüşünün asla kabul edilemeyeceğini belirten Demirezer,bu tür ürünlerin doktor tavsiyesi olmadan tüketilmesinin insan sağlığını tehdit ettiğini söyledi.

  Bitkisel ürünlerin fazla tüketilmesinin zararlı olduğuna dikkat çeken Demirezer, son yıllarda en çok tüketilen bitkilerden sinamekinin de yanlış kullanıldığına işaret etti:


  "Sinameki ürünleri kesinlikle 2 haftadan fazla kullanılmamalı. Kullanıldığı durumlarda potasyum azalabilir, potasyum azalınca kalp kaslarına etki eder. Sonuç, kalp hastalığına kadar gidebilir."
  Son günlerde özellikle zayıflamak için kullanılan yosun haplarının da yan etkileri olduğuna dikkat çeken Demirezer,bir markadayağ atıcı ilaçların içindeki sentetik bir madde tespit edildiğini hatırlattı.

  Demirezer, doğadan toplayarak demlenen papatyaların da kimi zaman ciddi zehirlenmelere yol açabileceği uyarısında bulundu:

  "Çoğu insan, dağdan bayırdan papatya topluyor ve bunları tüketiyor. Oysa çok çeşitli papatya türü var. Farkı, uzmanların dışında kimse ayıramaz. Örneğin bir papatya türü, böcek öldürücü, biri migren diğeri soğuk algınlığı tedavisinde kullanılıyor.

  Böcek ilacı yapımında kullanılan papatya çay gibi içildiğinde zehirlenmelere yol açabiliyor."

  Maydonoz, ısırgan, greyfurt suyu

  Fazla miktarda maydanoz tüketilmesinin de hamilelerde düşüğe neden olabileceğini belirten Demirezer, çeşitli bitkiler ve yan etkileri hakkında da bilgi verdi:

  "Günde 10 gram kabak çekirdeği prostat büyümesini yavaşlatır. Biberli pizza ile fıçı biranın birlikte alınmaması gerekir. Meyan, kalp ilaçlarının etkisini artırır. Kanser hastaları normal sınırların dışında vitamin kullanmamalıdır. Çünkü kanser tedavisinde programlanmış hücre ölümü söz konusudur, vitaminler buna engel olur.

  Isırgan otu, sadece bağışıklık sistemini güçlendirir, kanser hastalarına bu nedenle tavsiye edilir. Ancak, kanseri tedavi edici etkisi yoktur. Greyfurt suyu, antihistaminikler, antidepresanlar, tansiyon ilaçları gibi ilaçların kandaki seviyesini artırır. Dolayısıyla, toksik etki yaratabilir."

  Ankara Eczacılar Odası Başkanı Hilmi Şener de bitkisel ürünlerin denetiminin ve kontrolünün mutlaka yapılması gerektiğini belirterek, "Bu ürünlerin onayı Tarım Bakanlığı'ndan alınarak Sağlık Bakanlığı tarafından yapılmalı" dedi.

  Şener, bitkisel ürünlerin piyasaya sunulmadan önce, bileşiminin tespit edilmesi
  ve yan etkilerinin belirlenmesi gerektiğine de değindi:

  "Bu tür ürünler ilaç kapsamında olmadığı Tarım Bakanlığı tarafından onaylanıyor. Tarım Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının inceledikleri şeyler birbirinden farklı.

  Bitkisel ürünler, piyasaya çıkmadan önce mutlaka test edilmeli, yan etkileri araştırılmalı, içeriği belirlenmeli ve insan sağlığına ne derece yararlı olduğu beklenmeli. Bu nedenle de Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmalı ve denetlenmeli.


   
Sarimsak Sperm Hareketinde Azalma Yapiyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. sarimsak

  sarimsak

  Sarımsak 1000 yılı aşkın bir süredir adeta ilaç niyetine tüketilmektedir. Milattan 1500 yıl önce, Mısırlı bir doktorun, 22 sarımsak reçetesi vardı. Başağrıları, boğaz ağrıları ve halsizlik gibi rahatsızlıkların tedavisinde sarımsak öneriliyordu. Mısır'daki en büyük piramiti inşa eden işçilerin güç kazanmak için bol bol sarımsak yedikleri söylenir. YARARLARI Kan pıhtılaşmasını önler. Kansere...
 2. sarımsak

  sarımsak

  Temmuz-Agustos aylari arasinda beyaz veya pembemsi renkli çiçekler açan, 20-100 cm boylarinda çok yillik otsu bir bitki. Sarımsak diye de tâbir edilir. Vatani Orta Asya’dir. Toprak altinda büyükçe bir sogani bulunur. Yapraklari uzun, yassi, bugday yapragi gibidir. Çiçekler, küre seklinde olup, bir semsiyeyi andiran dallar ucunda toplanir. Meyveleri siyah renkli tohumlar tasiyan bir kapsüldür....
 3. Bebek hareketlerinde azalma olursa ne yapılır?

  Bebek hareketlerinde azalma olursa ne yapılır?

  bebek hareketlerinde azalma,bebek hareketlerinde azalmanın nedenleri,bebeğimin hareketlerini hissetmiyorum,anne karnında bebeğin hareketlerinde azalma hakkında bilgiler Bu hareketleri sıklığında ve sayısında anne zaman zaman değişiklikler hissedebilir Yukarıdaki linkte belirtilenden daha az hareket etmesi bebek hareketlerinde azalma veya yavaşlama şeklinde ifade edilir. Bebek hareketlerinde...
 4. Eşimin sperm sayı ve hareketi yavaş çıktı ne yapmalıyız?

  Eşimin sperm sayı ve hareketi yavaş çıktı ne yapmalıyız?

  sperm hareketini nasıl hızlandırabiliriz,sperm sayısını nasıl çoğaltabiliriz,spem sayısında düşüklük,spermde yavaş hareketlilik hakkında bilgiler Gebe kalma olasılığıyla sperm sayısının ve hareketliliğin paralellik gösterdiği iyi bilinmektedir. Dünya Sağlık örgütü kriterlerine göre sayı olarak en az 15 -20 milyon/ml ve üstü olması istenir. Hareket oranlarının da en az % 40 olması...
 5. Erkek kısırlığı için şifalı kürler

  Erkek kısırlığı için şifalı kürler

  Erkek kısırlığının nedenlerinden biri de spermin yetersiz sayıda ve aynı zamanda hareketsiz olması geliyor.Meni analizi yapılarak düşük ve hareketsiz spermler belirlenebiliyor.Düşük sperm sayısı için uygulanan tedaviler ameliyat, yardımcı üreme teknikleri ,hormon tedavisidir.Uygun tedaviye olumlu yanıt verilmiyorsa alternatif tıptan yararlanılabilir.Erkek kısırlığına iyi gelen kürleri...

Sayfayı Paylaş