1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.302
  Beğenilen Mesajlar:
  2.305
  Ödül Puanları:
  113

  Sarvangasana - Mum DuruŞu

  Konu, 'yoga' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  UYARI: Boynunuzda veya başınızda ciddi bir fiziksel rahatsızlığınız, kulak iltihabınız, dişte apseniz, anjin, tiroid bezi kusuru, sinüzit, damar sertleşmesi gibi hastalıklarınız varsa, Asanayı uygulamadan önce, lütfen doktorunuza danışın.
  Mum duruşunda ilk olarak yere uzanın ve ellerinizi yere bastırarak güç alın. Bacaklarınızı birlikte yukarı doğru kaldırın.
  90 derecelik açı yaptıktan sonra, bacaklarınızı geriye doğru kaldırmaya devam ederken, ellerinizle bedeninize destek olun. 2. Resimde gösterildiği gibi baş parmağınızı belinizin ön tarafına gelecek şekilde yerleştirirseniz, dengenizi kaybetmeniz durumunda, meydana gelebilecek bir sakatlanmayı da önlemiş olursunuz.


  Daha sonra, bacaklarınızı yukarı doğru iterek, son pozisyonu alın ve 1 dakika bu şekilde kalın.
  Ayak parmaklarınız tavanı gösterecek şekilde gerilmiş olmamalıdır, tersine rahat bırakılmış olmalıdır. Göğüs kafesiniz çenenize iyice yapışmış olmalıdır.

  Hareketi tamamladıktan sonra, bacaklarınızdan (önce soldan başlayacak şekilde) önce birini, sonra diğerini kafanızın arkasında yere indirin. Bir süre bu şekilde durduktan sonra, tekrar 2. resimdeki duruşuna geçerek bu kez de aksi bacaktan başlayarak hareketi tekrar edin.
  Hareketi tamamladıktan sonra, yavaşça, ilk pozisyona geri dönün. Kafanızı yerden hiç bir şekilde kaldırmayın.


   
Sarvangasana - Mum DuruŞu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bhujangasana - Kobra DuruŞu

  Bhujangasana - Kobra DuruŞu

  Başlangıçta, sırtta ağrı ve tutulma görülebilir, ama bu belirtiler bir kaç gün içinde geçecektir. Yüzükoyun yere uzanın. Ellerinizi, resimde gösterildiği gibi, bedeninizin yanına dirseklerinizi kırarak yerleştirin. Bacaklarınızı, ayaklarınızın üst kısmı yeri gösterecek şekilde hafif ayrık olarak yere koyun. Bacaklarınızı kasarak ve sırtınızdan güç alarak, kollarınızı hiç kullanmadan...
 2. Ellerin duruşu kişiliği yansıtıyor!

  Ellerin duruşu kişiliği yansıtıyor!

  Karşınızdaki kişinin aklından neler geçirdiğini, nasıl biri olduğunu merak ediyorsanız, ellerinin duruşunu ve hareketlerini gözlemleyin. Ellerine bakarak onun kişiliği hakkında önceden fikir edinebilirsiniz. Açık Eller Karşınızdaki insanın elleri açık duruyorsa yani avuçları gözüküyorsa, onun olduğu gibi görünmekten hoşlanan, pek birşey gizlemeyen, sır saklamasını da bilmeyen biri olduğunu...
 3. Resimli temel cimnastik duruşları

  Resimli temel cimnastik duruşları

  Bana acil olarak resimli temel jimnastik cimnastik ne ise işte ismini tam bilmiyom bunlar lazım işte yha lütfen yardım edin lütfeeeeen
 4. Temel Cimnastik Duruşları Resimli

  Temel Cimnastik Duruşları Resimli

  Resimli Temel Cimnastik Duruşları Temel Cimnastik Duruşları Resimli Sevgili melekler, bu yazımızda temel cimnastik duruşlarını resimlerle size göstermek istiyoruz :)
 5. Emzirme Teknikleri Duruş Şekilleri

  Emzirme Teknikleri Duruş Şekilleri

  emzirme teknikleri emzirme pozisyonları Sevgili melekler, özellikle taze anneler, bu konumuz sizler için :) Hastanede başlayan ve eve geldiğinizde hayli zorlandığınız bir durum olan bebek emzirme olayı hakkında sizleri biraz bilgilendirmek istiyoruz. Hastanede bebek hemşiresi sayesinde emzirebildiğiniz bebeğinizi eve gelip tek başınıza kaldığınızda aynı rahatlıkta emziremeyebilirsiniz, bu...

Sayfayı Paylaş