1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Savcı Öz, JİTEM dosyasını istedi

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Savcı Öz, 10 yıldır devam eden JİTEM davasına ait dosyada Ergenekon'la bağlantılı olabilecek belge istedi. Ergenekon soruşturmasını yürüten savcı Zekeriya Öz, Diyarbakır’da 10 yıldır yargılaması devam eden 11 sanıklı JİTEM dosyasının incelemeye alınması için Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan talepte bulundu.

  PKK İTİRAFÇILARI...

  Güneydoğu’da 1988-1996 yılları arasında ‘adam öldürmek, araç bombalamak, suikast, adam kaçırıp infaz etmek, fidye almak’ gibi suçlardan haklarında ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan ve 10 yıldır Diyarbakır 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılanan PKK itirafçıları İbrahim Babat, Adil Timurtaş, Recep Tiril, Ali Ozansoy, Hüseyin Tilki, Hayrettin Toka, Fethi Çetin ve Abdulkadir Aygan ile jandarma istihbarat elemanları Mehmet Zahir Karadeniz, Lokman Gündüz ve korucu Faysal Şanlı ile ilgili Ergenekon savcısı Zerekiya Öz, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na bir yazı gönderdi.

  Yazıda, dava dosyasının yargılamanın yapıldığı mahkemeden alınarak incelenip Ergenekon soruşturmasına esas olabilecek bilgi ve belgelerin ivedi olarak gönderilmesi istendi. Yazıda ayrıca Hasan Utanç, Hasan Caner ve Tahsin Sevim adlı 3 köylünün 16 Eylül 1989 tarihinde öldürülmesiyle ilgili avukat Tahir Elçi’nin gönderdiği dilekçede bu olayın failinin Albay Arif Doğan ve o dönem Silopi JİTEM Grup Komutanlığı’nda görev yapan bazı askerler olduğu iddia edildiği; hazırlanacak Ergenekon ek iddianamesinde Albay Arif Doğan ile ilgili suçlamalarda bu 3 cinayetinde soruşturumasının talep edilmesi nedeniyle dosyada Arif Doğan’a ilişkin bilgi ve belgeler ile 11 sanıklı dava iddianamesinin birer onaylı suretinin gönderilmesi istendi.

  Bunun üzerine Diyarbakır 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki 4 klasörden oluşan JİTEM dosyası Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca mahkemeden istenip incelemeye alındı. Elde edilen bilgi ve belgeler ivedi olarak bizzat savcı Zekeriya Öz’e fakslanacak.

  Arif Doğan ile ilgili hazırlanacak olan Ergenekon ek iddianamesinde, 3 köylünün öldürülmesi olayına yer verilmemesi halinde dosya 16 Eylül 2009 tarihinde 20 yıllık zamanaşımı süresinin dolması nedeniyle ortadan kaldırılacak.
   
Savcı Öz, JİTEM dosyasını istedi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hakim ve Savcı Sınavları

  Hakim ve Savcı Sınavları

  Anayasa Mahkemesi, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'nun Adalet Bakanlığı'nın Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Sınavını Yılda Kaç Kere Yapacağı ve Ne Kadar Hakim ve Savcı Alınacağını Düzenleyen Yasanın İptali İçin Yaptığı Başvuruyu 1'e Karşı 10 Oyla Reddetti. Anayasa Mahkemesi, hakim ve savcı adaylığı sınavını Adalet Bakanlığı'nın yapmasını öngören yasanın iptali için yapılan başvuruyu...
 2. Dosya

  Dosya

  Dikkatli yorumlanması gerekir. Geçmişi ve geçmişte yapılanları simgeler. Dosyanın rengi, temizliği ve içindekiler de çok önemlidir.
 3. Öz Batmanlılar

  Öz Batmanlılar

  öz batmanlılar Firma: Öz Batmanlılar Firma Gerçek Adı: Öz Batmanlılar Özlem Tur Sey. Tic. Ltd. Şti. Yön. Kur. Başkanı / Sahibi: Yaşar Tunca Genel Müdür: Metin Yalçın Merkez Adresi: Cumhuriyet Meydanı No:9 Batman İletişim Bilgileri Tel 1: 444 44 72 Tel 2: (212) 658 00 73 Faks: (212) 658 38 72 Büyük İstanbul Otogarı Bilgileri İşletme Yetkilisi: Metin Yalçın Peron No: 148 Tel 1: 444...
 4. Dosya Tutmak:

  Dosya Tutmak:

  Madde 52 - Avukat, üzerine aldığı her iş yahut yazılı mütalasına baş vurulan her husus hakkında düzenli dosya tutmak zorundadır. Avukat, kendisi tarafından yazılan veya taslağı yapılan her belgeyi imzalamakla yükümlüdür.
 5. Özlersin?

  Özlersin?

  Duygularla yaşanan hayatta güzel bir yazı sizlere... Bir akşamüstü cafesinde çaylar yudumlanırken rüzgarin yüzüne doladığı saçlarını mı özlersin sevgilinin ? haksızlığa uğradığnı düşündüğü bir yerde kararlı bir şekilde seni savunurken, yüz hatlarının aldığı şekli mi ? Yürekten sarılmalarını mı özlersin ? Sahilde kucağına uzanmışken gözlerini açıp uzun uzun gözlerine bakmasını mı özlersin ?...

Sayfayı Paylaş