Savcının eşine çarptı, yandı

mislinay

mislinay

Yeni Üye
Üye
Savcının eşine çarptı, yandı
Mersin’in merkez Davultepe Beldesi sahilinde 4 arkadaşıyla akşam yürüyüşü yapan 44 yaşındaki Berrin Orbay hakkında, yolda yürürken kolunun çarpması sonucu tartıştığı Cumhuriyet Savcısı Sedat Özen’in eşi Dilek Özen’e "geri zekalı" diyerek hakaret ettiği iddiasıyla 4 yıl 10 ay hapis istemiyle dava açıldı.

Olayla ilgili soruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet Savcısı Mustafa Yakar’ın hazırladığı iddianamede, Orbay’ın yürüyüş parkurunda elini kolunu sağa sola hızlı sallaması sonucu savcının eşine çarptığı, Dilek Özen’in "Kollarınızı hızlı sallamanız sonucu oldu" sözü üzerine, "Geri zekalı" dediği ileri sürüldü.

Olay yerinden ayrıldıktan sonra evine gittiğini, ardından jandarma ekipleri tarafından birlikte yürüdüğü 4 arkadaşı ile birlikte karakola götürüldüklerini anlatan Berrin Orbay şunları söyledi: "Yürüyüş sırasında ellerimiz çarpıştı. Her zaman başımıza gelir. Döner, birbirimizden özür dileriz el kaldırırız. Aynen öyle döndüm el kaldırdım. Kadın bana ’Ne çarpıyorsun be’ diye bağırdı. Ben de gayri ihtiyari ’Geri zekalı’ dedim. Savcı Bey, böyle küfür duymadığını söyleyince ’Öyleyse siz aristokratsınız’ dedim. Bana ’Dalga mı geçiyorsun?’ dedi. Başımdan hiç böyle bir olay geçmedi. Psikolojim bozuldu. Gece haplarla uyumaya başladım."

Eşiyle birlikte Orbay’dan şikáyetçi olan Cumhuriyet Savcısı Sedat Özen ise konunun yargıya intikal ettiğini hatırlatıp "Normal bir vatandaş olarak yasal hakkımızı aradık" diye konuştu.

Hürriyet
haber.turmania.com
 

Benzer İçerikler

KızılÖtesi
Cevaplar
0
Görüntüleme
550
KızılÖtesi
KızılÖtesi
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
961
*MeleK*
Üst