1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  SBS ve DPY-B'ye Başvurular 11 Şubat'ta

  Konu, 'Egitim' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  dpybs 2009 dpy kodları 19905 nolu tercih 19905 kodu nedir kodu İlköğretim 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin gireceği Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı’na (DPY-B) başvurular 11 Şubat Pazartesi günü başlıyor.

  SBS’ye ve DPY-B’ye ilköğretim kurumlarının 6. ve 7. sınıfında öğrenim gören öğrenciler girebilecek. Her iki sınava da başvurular 11 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

  Sınavlara başvuracak öğrencilerin velileri öğrencinin T.C kimlik numarasıyla 10 YTL sınav ücretini 11-22 Şubat 2008 tarihleri arasında "T.C. Ziraat Bankası A.Ş, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O veya Türkiye Halk Bankası A.Ş." şubelerinden birine "Kurumsal Tahsilat Programı" aracılığıyla yatıracak. İki sınav için ayrı ayrı ücret yatırılmayacak.

  Öğrenci, sınav ücreti yatırdığı dekontu saklayacak.


  SBS sınav ücretini yatıran öğrencinin başvurusu otomatik yapılmış olacak. Ancak sınav ücretini başvuru tarihinde belirtilen bankalardan birine yatırmayan öğrencilerin başvurusu yapılamayacak.
  2828 sayılı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanunu kapsamına
  giren öğrencilerden ise sınav ücreti alınmayacak. Bu öğrencilerin başvuru işlemleri okul müdürlüğü tarafından e-okul sistemi üzerinden yapılacak. DPY-B’ye başvurular ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) "http://www.meb.gov.tr" veya "http://oges.meb.gov.tr" adreslerinden yapılacak. Bu öğrencilerin başvuru bilgileri ve DPY-B ile ilgili belgeleri kontrol edildikten sonra okul müdürlüğü tarafından elektronik onaylama yapılacak.

  YURT DIŞINDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİN BAŞVURUSU-
  KKTC vatandaşı olan öğrenciler ile Türkiye’de öğrenim gören T.C.
  vatandaşı olmayan öğrenciler, e-okul sisteminde kayıtlı olan geçici numaralarıyla bankaya sınav ücretini yatırabilecek. Yurt dışından sınava başvuracak öğrencilerin 10 YTL sınav ücretini "T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Beşevler Şubesi 5495221-5001 nolu hesabına" yatırması gerekiyor. Yurt dışında MEB’e bağlı olmayan okullarda eğitim gören (e-okul sisteminde yer almayan) 6. veya 7. sınıf öğrencileri ise "http://www.meb.gov.tr" ile "http://oges.meb.gov.tr" adreslerinde yayımlanan "2008 SBS-Yurt Dışı Başvuru Talep Formunu" dolduracak. Form, çıktısı alınıp, imzalanarak ve ilgili makama onaylatılarak başvuru süresi içinde "MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ve Açık Öğretim Kurumları Daire Başkanlığı- 06500 Teknikokullar/Ankara" adresine gönderilecek.

  Faksla veya e -posta hizmeti yoluyla gelen formlar kabul edilmeyecek. SBS sınav giriş belgesi 10 Haziran 2008 tarihinden sonra "http://www.meb.gov.tr" veya "http://oges.meb.gov.tr" adreslerinden okul müdürlükleri tarafından renkli alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecektir. SBS ve DPY-B, ilköğretim 6. sınıflar için 21 Haziran 2008, 7. sınıflar için 22 Haziran 2008 tarihlerinde birlikte yapılacak.


   
SBS ve DPY-B'ye Başvurular 11 Şubat'ta konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ÖSS başvuruları 16 Şubat'ta başlıyor

  ÖSS başvuruları 16 Şubat'ta başlıyor

  Öğrenci Seçme Sınavı'na başvurular 16 Şubat 27 Mart tarihleri arasında yapılacak. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 14 Haziran 2009 tarihinde gerçekleştirilecek Öğrenci Seçme Sınavı'nın (ÖSS) başvurularını 16 Şubat-27 Mart 2009 tarihleri arasında alacak. ÖSYM, 2009 yılı sınav takvimini belirledi. Buna göre, ÖSYM, 2009 yılında ÖSS, YDS, KPDS, ALES, ÜDS gibi sınavların da arasında...
 2. SBS ve İlgili Kısaltmaları

  SBS ve İlgili Kısaltmaları

  SBS Seviye Belirleme Sınavı YBP Yıl sonu Başarı Puanı DP Davranış Puanı OYP Ortaöğretime Yerleştirme Puanı SP Sınıf Puanı OKS Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı DPY-B Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı
 3. SBS Başvuruları Başlıyor

  SBS Başvuruları Başlıyor

  SBS Başvuruları Başlıyor SBS Başvuruları Başladımı SBS Başvuruları Bugün Başlıyor Merhaba Sevgili Melek'ler ve SBS Sınavının ne zaman başlıyacağını merak eden tüm ilgili arkadaşlar, bu yazımızda sizlere aradığınız bilgileri aktarıyor ve merakınızı gideriyoruz. Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) başvurular bugün başlıyor. Adaylar, kılavuza Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden...
 4. sbs

  sbs

  bnm diploma notum 85,67 sbs 350 sağlık meslek lisesine girebilir mym ?
 5. 2013 SBS Ek Yerleştirme Başvuruları Başladı!

  2013 SBS Ek Yerleştirme Başvuruları Başladı!

  2013 sbs ek yerleştirme, 2013 sbs ek yerleştirme başvuru, sbs ek yerleştirme başvuru 2013 Sevgili melekler, 29 Ağustos saat 17.00 itibarıyla tamamlanan ortaöğretim kurumlarına öğrenci seçme ve yerleştirme işlemlerini tamamlanmasının ardından boş kalan kontenjanlar için başvurular, dün (9 eylül pazartesi) günü saat 10:00'da boş kalan kontenjanların açıklanmasıyla birlikte başladı....

Sayfayı Paylaş