Sciaenochromis fryeri

E

EspanOL

Forum Okuru
Sciaenochromis fryeri
Sciaenochromis_fryeri.jpg

Bilimsel adı: Sciaenochromis fryeri.KONINGS, 1993
Boy: Erkekler akvaryum ortamında 10-15 cm arasında max. 20 cm uzunluğuna erişebilir. Dişiler birkaç cm küçük olur. Renk erkeklerde metalik mavi dişiler kahverengi-gri dir. Coğrafi bölgelere göre balıkda renk ufak değişiklikler gösterebilir.Örneğin gölün daha güney bölgesinde erkeklerde hayvanın burnundan sırt ait yüzgeçinin sonuna kadar beyaz bir şerit yeralır.
Su şartları:25-26 C sıcaklı, Ph 7,5-8,5.Sert Sular.
Besin: Shrimpmix en mükemmel besinidir.Birçok yemi kabul eder.Doğal ortamında küçük balıklarla beslenir.
Akvaryum: En azından 400 litreleri
Ortam: Kayalık ortamlar.Doğasında orta sularda 10 ve 40 metrelerinin arasındaki derinliklerdeki bölgede yaşar.
Yavrulama: Ağızda kuluçkalayan bu cichlid 70 ve üzeri yumurta yapar. Uygun sıcaklık 25-26 C dir.Bu türün ebn büyük sorunlarından biri dişilerin kuluçka dönemleri arasında uygun beslenememektir.Dişiler bir kaç kuluçkalamadan sonra iyi beslenemezse zayıf düşecektir.yumurtalardan iyi veriö alabilmek için bol protein ağırlıklı beslenme şarttır. Yumurtalar döllenmesi take o onlar kaldırmadan önce dişinin ağızının dışında place.
Genel özellikleri: Sciaenochromis fryeri malavi tanklarının en kaliteli balıklarındandır.Sert bir balıkdır.Aynı akvaryumda kendi cinsinden erkekler arasında sert kavgalar yaşanır.aç gözlü bir balıktır ve diğer balıklara yem bırakmayabilir bu nedenle yanında yavaş balıkların beslenmesi sakıncalı olabilir.
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
3
Görüntüleme
18K
*MeleK*
*MeleK*
E
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
EspanOL
E
M
Cevaplar
2
Görüntüleme
941
ARWEN
ARWEN
E
Cevaplar
0
Görüntüleme
9K
EspanOL
E
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
5K
Misafir
M
Üst