1. Monera

  Monera Forum Okuru

  Şebnem Ferah Fan Clup

  Konu, 'Çöplük' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

  ŞξßηξМ Ŧєгคђ- Biyografi
  20.yy.'nın 12 Nisan 1972 günü Yalova'da Şebnem isimli kanatsız bir melek gözlerini açtı. Evin en küçük çocuğu olan Şebnem'in müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başladı. Şebnem'in bu ilgisi babasının aldığı küçük keyboardla pekişti.

  Bu ilgi okul korolarıyla da devam etti.

  Şebnem Ferah, başarılı bir ilköğrenimin ardından kolej sınavında da başarılı olup Bursa Koleji'nde öğrenci oldu. Şebnem için müzik, lise yıllarında vokallik yaptığı Pegasus isimli grup ile birlikte vazgeçilmezi oldu. Şebnem Ferah'ın en büyük avantajı ise ailesinin de müzik ile içli dışlı olmasıydı. [​IMG] Anne ve babası müzikal anlamda çok yetenekli insanlar. Evde de pek çok müzik aleti var. Dolayısıyla da Şebnem'in en büyük destekçisi de ailesiymiş. Bu durumu şöyle anlatıyor Şebnem Ferah; "Ailende böyle bir şeye tanıklık ettiğin zaman müziğin senin aklına ve kalbine yerleşme biçimi de farklı oluyor. Düşünsene, Bursa'da yatılı bir okula gidiyorum gidiyorum, eve geliyorum, diyorum ki "Ben gitar çalmak istiyorum." şarkı zaten söylüyorum bir grupta. Anlıyorlar bunu, öcü gibi bakmıyolar. Bir grup kuruyorum, küçük küçük festivallere çıkıyoruz, bazılarına geliyorlar, bunlardan mutlu olabiliyorlar. Bu bence benim hayattaki en büyük şansım. Şimdi idrak ediyorum, çaktırmadan hem çok güzel kontrol edip hem de destek olmuşlar, ki bir çok aşık olduğumun farkındaydılar. Bundan beni ayırmaya kalksalar başarısız bir girişim olurdu. Hiç "Ne yapıyorsun, git oku önce." demediler. Bazen tabii ki sezdirdiler. Sonuçta bir kız çocuğuyum. Rock'çı bir küçük kız çocuğu."

  Vokallik yaptığı "Pegasus" grubuyla mutluydu. Fakat aklında hep bir kız grubu hayali olan Şebnem, 80'lerde Bursa'da bir stüdyoda tanıştığı Sedat Yıldırım Sarıcı sayesinde kurduğu "Volvox" isimli grubuyla hayalini gerçekleştirmiş oldu.

  [​IMG] Artık müzik, Şebnem Ferah'ın hayatının merkezi haline gelmişti. Bu durum eğitim hayatını biraz olumsuz etkilemeye başlamıştı. Ama O her şeyin farkındaydı ve ailesinin anlayışını karşılıksız bırakmamak arzusuyla üniversite giriş sınavları için yeniden derslere sarıldı. Bu çalışmaları sonucunda "Ortadoğu Teknik Üniversitesi-Ekonomi Bölümü"nü kazandı. Burada birinci senesini başarılı bir ortalama ile bitirdi. Fakat aklı İstanbul'daki arkadaşlarındaydı. Okulunun 2. senesinde İstanbul'a gitme isteğini ailesiyle paylaştı. Ailesi kızının ancak müzik ile mutlu, başarılı olacağının farkındaydı ve gerekli anlayışı gösterdi. Şebnem Ferah hiç vakit kaybetmeden İstanbul'a gitti. Burada "Volvox" arkadaşları ile birlikte bir çok rock barlarda çıkmaya başladılar. Tabii bu arada eğitimini de yarıda bırakmadı. "İstanbul Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı Bölümü"nden mezun oldu. Şebnem Ferah çok mutluydu. Fakat bir süre sonra kendi şarkılarını söylemek istedi. Zaten bir süre içinde de "Volvox"un her bir elemanı kendi hayatlarına yön verdiler. Farklı hayatlar çizdiler kendilerine. Böylelikle de "Volvox" dönemi kapandı.

  [​IMG] Kendi şarkılarını söylemek isteyen Şebnem, Sezen Aksu ve Onno Tunç'un keşfi ile birlikte hayallerine bir adım daha yaklaştı. Ve "15 Kasım 1996" da ilk solo albümü "KADIN"ı piyasaya çıkardı. Şebnem Ferah bu albümle birlikte büyük bir başarı patlaması yaşadı. Yaklaşık 500 bin albüm satışı oldu. O zaman ki hissini şöyle anlatıyor Şebnem Ferah; "Albüm ticari olarak başarılı olduktan ve sevildikten sonra çok mutlu oldum. Ama mesela çok şaşırmadım. Belki de o zamana kadar hiç karşılık beklemeden, sadece inandığım ve sevdiğim için yaptığım şeylerin sağlamasını görmek gibi bir şeydi benim için.".. Şebnem Ferah ilk konserini "Ege Üniversitesi"nde yaklaşık 6000 kişi karşısında gerçekleştirdi.

  Şebnem Ferah'ın bu dönemde yaşadığı çok üzücü olaylar da oldu. 1998 yılında ablası Aycan Ferah'ı yitirdi. Ablasının hastalığının artması O'nun müziğe daha da sarılmasına neden olmuş. O zaman ki ruh halini şöyle anlatıyor Şebnem Ferah; "Evinde bir hastalıkla uğraşanlar bilirler. Derin bir mutsuzluk hakim olur. Kahkaha atamazsın. Vicdan azabı çekersin güldüğün zaman. Zannediyorum bu bir genç kız olarak üzerimde ağır bir mutsuzluk oluşturuyordu. Kız kardeşin. Çok üzülüyorsun. Küçüksün. Algılamaya çalışıyorsun. Bir yandan ne kadar çabuk kabul edersen o kadar iyi, bir taraftan da kesinlikle kabul etmek istemiyorsun, hep iyileşecek umuduyla yaşıyorsun. Ve insan, o kadar garip bir yaratık ki, her koşulda hayatta kalmaya çalışıyor. Böyle bunalımlara girip hayattan vazgeçemiyorsun da kendine farkında olmadan küçük yaşam alanları yaratmaya çalışıyorsun. Belki de bu konuyu tek düşünmediğim zamanlar müzikle ilgilendiğim zamanlardı. Zaten müzik benim hayatımın bir parçası olmaktan çıkıp merkezi haline geldikten sonra okulu bırakıp İstanbul'a geldim."

  [​IMG] Şebnem Ferah "Kadın" başarısından sonra 2. albümü olan "ARTIK KISA CÜMLELER KURUYORUM"u "30 Haziran 1999" tarihinde sevenleriyle buluşturdu. [​IMG] Bu isimle de büyük bir başarıya imza atmış oldu. Ne yazık ki olumsuzluklar peşini bırakmadı. Ablasını kaybettikten 1 yıl sonra 17 Ağustos 1999 depreminde babası Ali Ferah'ı yitirdi. Bu dönem onun için büyük bir çöküntü oldu. Ama hiçbir zaman kendini bırakıp hayata küsmedi. Aksine ürettikçe üretti.

  Bu arada "03 Ekim 2001" günü çıkardığı "PERDELER" albümünü de şöyle anlatıyor; "Beni heyecanlandıracak, iyi hissettirecek, hayata bağlayacak şeylere devam ve gayret ettim. Güçlü olduğuma inanmak istiyordum sanırım. Hatta "Perdeler" albümünü de bu dönemde kaydettim. Gel gör ki bir an geldi ve öyle bir patladım ki, bardağın fazladan tek bir damla bile alamayacağını idrak etmiş oldum. Bastırmaya çalıştığım tüm üzüntülerimin acısı aynı anda içimde patladı ve çok yakın zamanda "Perdeler"i çıkarmış olmama rağmen konser dahil hiçbir şey yapmadım, yapamadım. Sadece markete gitmek için evden çıkıyordum."

  [​IMG] Bir süre sonra kendini toparlamayı başaran Şebnem Ferah gitarını eline alıp yeniden müzik yapmaya başladı ve o dönemde yaptıklarını "15 Mayıs 2003" günü çıkardığı "KELİMELER YETSE" albümünde topladı. Bu albümle birlikte yeni bir dönüş yapan Şebnem Ferah kendisini yeni bir temponun içine attı. [​IMG] Röportajlar, TV programları, konserler derken yoğun bir dönemin ardından 5. albümünün çalışmalarına başladı.

  Sessiz sedasız geçen 1 yılın sonunda Şebnem Ferah 5 Temmuz 2005 gününde yeni şarkılarıyla sevenlerine merhaba dedi. 5. albümü olan "CAN KIRIKLARI" ile bu kez daha sert bir soundla çıktı karşımıza ve her albümünde olduğu gibi büyük başarılara imza attı. Bu albümle birlikte bir çok konser turnesine çıktı Şebnem Ferah.

  Şebnem Ferah'ın sevenlerine son armağanı ise 10 Mart 2007 günü Bostancı Gösteri Merkezi'nde Orhan Şanlıel'in şefliğindeki senfoni orkestrası ile birlikte verdiği senfonik konseri içinde barındıran "İSTANBUL SYMPHONIC PROJECT" isimli DVD albümü. Şebnem Ferah'ın bu albümü yüz binlerce satıyor ve yine büyük bir başarıya imza atıyor.

  Şebnem Ferah'ın 10 yıllık solo geçmişinde onu hiçbir koşulda yalnız bırakmayıp başarılarına birlikte imza attığı 5 grup arkadaşı daha var. Bass gitarda Volvox döneminden beri yanında olan "Buket DORAN", Elektro gitarda "Metin TÜRKCAN", Davulda "Aykan İLKAN", Klavyede "Ozan TÜGEN" ve geri vokalde 2003 yılından beri birlikte çalıştığı Ozan Tügen'in kardeşi "Ceren TÜGEN AKYILDIZ". [​IMG]

  Şebnem Ferah'a albümlerinin yanı sıra, kimi sanatçılara geri vokalleriyle, kimi sanatçılarla yaptığı düetlerle, bir çok film ve reklam müziklerinde de rastlamak mümkün. Ayrıca çok göz önünde yapmasa da birçok yardım kampanyalarında da..

  Volvox dönemiyle birlikte 20 yıl boyunca biz dinleyicilerine hiçbir şey vaat etmedi. Tek yaptığı sevdiği işi yapmak, kendi olmaktı. Her zaman samimiyeti ve o kusursuz sesiyle göz doldurdu. Yaşadığı sıkıntıları, mutlulukları, kızgınlığını, sevgisini, aşkını, tüm duygularını tüm samimiyetiyle bir dostuyla paylaşırmışçasına, şarkıları aracılığıyla paylaştı bizimle..
  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. Monera

  Monera Forum Okuru

  Cevap: Şebnem Ferah Fan Clup

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 3. Monera

  Monera Forum Okuru

  Cevap: Şebnem Ferah Fan Clup

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. Monera

  Monera Forum Okuru

  Cevap: Şebnem Ferah Fan Clup

  çakıl taşları


  benim çakıl taşlarım var irili ufaklı
  kaybolduğumda yere yayıp yol yaptığım
  çakıl taşlarım var her yerden topladığım
  boşluğa düştüğümde oyunlar yaratıp oynadığım

  benim bir sözlüğüm var unutulmuş bir dil
  oysa ki içinde her şeyin anlamı gizli
  benim bir gözlüğüm var sol camı kırıldı
  taktığım zamanlarda içini gösteren adeta

  sen hiç 'hiç' oldun mu, birden duruldun mu?
  bulanıkmış berrakmış her suyu içtin mi?
  altında ağ olmadan yerden yükseldin mi?
  tam zevkine varmışken birden yere düştün mü sen?
  düştün mü sen?

  benim hiç boyanmamış dört duvarım var
  çatlaklarından sızıp içinden geçtiğim
  benim hiç yıkılmamış duvarlarım var
  dikkatle baktığımda ardını gördüğüm adeta

  sen hiç 'hiç' oldun mu birden duruldun mu?
  bulanıkmış berrakmış her suyu içtin mi?
  altında ağ olmadan yerden yükseldin mi?
  tam zevkine varmışken birden yere düştün mü sen?
  düştün mü sen?

  benim bir hikayem var sonunu yazmadığım
  benim bir sevgilim var henüz tanışmadığım
  benim umudum var benim umudum
  benim umudum var benim umudum

  sen hiç 'hiç' oldun mu birden duruldun mu?
  bulanıkmış berrakmış her suyu içtin mi?
  altında ağ olmadan yerden yükseldin mi?
  tam zevkine varmışken birden yere düştün mü sen?

  sen hiç 'hiç' oldun mu birden duruldun mu?
  bulanıkmış berrakmış her suyu içtin mi?
  altında ağ olmadan yerden yükseldin mi?
  tam zevkine varmışken birden yere düştün mü sen?
  düştün mü sen?
   
 5. Monera

  Monera Forum Okuru

  Cevap: Şebnem Ferah Fan Clup

  can kırıkları


  Bu kalabalığın içinde yapayalnız hissetmektense,
  Dünyanın bir ucunda tek başımayım.

  Kir göstermeyen renkleriniz sizin olsun korkmaktansa,
  Bulanıklığın tam içinde bir başımayım.

  Benim belki de gizli bir bildiğim var,
  Elbette ağlarım benim can kırıklarım var,
  Senin gördüğün yanağımdan süzülenler,
  Asıl içimde, içinde yüzdüğüm bir deniz var.


  sil bastan


  gucun var mi sevgilim
  derin sularda inci tanesi aramaya
  cesaretin kaldiysa
  hala benle asktan konusmaya
  soyle canim sevgilim
  hayat bize oyun oynuyor olabilir mi
  yorgun gibi bir halin var
  duygularin karisik olabilir mi
  sil bastan baslamak gerek bazen
  hayati sifirlamak
  sil bastan sevmek gerek bazen
  herseyi unutmak
  sanki bugun son gunmus gibi
  dolu dolu yasamak istiyorum ben
  her ne cikarsa yoluma
  selam verip yurumek istiyorum ben
  sil bastan sevmek gerek bazen
  hayati sifirlamak
  sil bastan sevmek gerek bazen
  herseyi unutmak
  mayin tarlasi

  mayin tarlasinda dolasip durmusum ask sanip da
  herkes arkamdan bagirmis kimseyi duymamisim
  savas filmlerinde olur ya yarali yarali devam etmisim
  sonuna kadar ask ya yanimdasin sanmisim

  mayin tarlasinda yuruyup durmusum ask sanip da
  tel orgulerde durmamis bir delikten gecmisim
  her sey bana dur demis kulagim darbe almis duymamisim
  sonuna kadar ask ya sadece inanmisim

  kosmusum dusmusum kalkmisim
  sevismek sevmekten gelir inanmisim
  elimden tuttugunda oyle bir guvenmisim ki
  bize bir sey olmaz sanmisim

  mayin tarlasinda bir adam sevmisim ask sanip da
  soyunup korkusuzca cirilciplak kalmisim
  ask filmlerinde olur ya iste oyle sevmisim
  sonunda bedenim saglam bulunmus yuregim paramparca


   
 6. Monera

  Monera Forum Okuru

  Cevap: Şebnem Ferah Fan Clup

  ben sarkimi soylerken


  icimde bir ates yaniyor, bedenim dar gelir oldu,
  atesime ister koruklerle gel ister suyla,
  istedigin kadar konus benimle, istedigin kadar yalan soyle,
  beni ben yapan icimdeki sesleri susturamazsin.
  icine girdigin kucuk kaygan deligi yeni ve buyuk bir dunya mi sandin?
  istersen bir aynayla yardim edeyim ama umursamazsin.

  merak etmeden duramiyorum, geceleri nasil uyuyorsun?
  beni bosver kendine cevap ver lutfen bu kez durust olur musun?

  ben sarkimi soylerken istersen sesi acarsin
  istersen kisip bunu da yok sayarsin
  kimbilir belki gulumser belki aglarsin
  yuregimdeki sesleri susturamazsin.

  bir yanim seni hala dusunuyor,
  bir yanim sana fena kizgin
  yalniz sen ve ben biliyoruz olanlari, unutturamazsin
  sakin nefret ettigimi dusunme bende boyle duygular barindiramazsin,
  gecmis hic yasanmamis gibi davransan da bastan yazamazsin.

  Bir Kalp Kırıldığında
  Bir oyun oynayalım mı
  Herkes açsın kalbini
  Oyun oynayalım mı

  Bir oyun oynayalım mı
  Herkes söylesin adını
  Oyun oynayalım mı

  Her kalp bir büyük dünya
  Ve bir kalp kırıldığında
  Hayata dair ne varsa
  üzerinde o dünyanın başlar yok olmaya

  Bir kalp kırıldığında
  Denizler kurur toprak küser
  Denge kalmaz o dünyada

  Her kalp kırıldığında
  Bir yerlerde yolculuk başlar
  Mavi renkten siyahlığa
  Her bir kalp kırıldığında

  Bir oyun oynayalım mı
  çocuklar gibi beraber
  Oyun oynayalım mı

  Bir oyun oynayalım mı
  Kırmayalım birbirimizi
  Oyun oynayalım mı

  Her kalp ayrı bir dünya
  Ve bir parça kristal aynı zamanda
  Bir de bilmeyerek değil ama bilerek kırılmışsa
  Artık acı da duymaz başlar yokolmaya

  Bir kalp kırıldığında
  Denizler kurur toprak küser
  Denge kalmaz o dünyada

  Her kalp kırıldığında
  Yolculuk başlar mavi renkten
  Siyahlığa, karanlığa
  Her bir kalp kırıldığında
   
 7. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38
  Cevap: Şebnem Ferah Fan Clup

  öyle şeyler söyleyebilmek isterdim ki anlatabilmek
  her kelimesi seni çeksin saklasın bir yerlerde; derin of

  öyle şeyler gösterebilmek isterdim ki resmedebilmek
  rüzgar olmak isterdim ki eseyim etrafında; serin of

  bu bir rüya bu bir dua
  ne dersen de, öyle olsun

  rüzgara karşı uçmaya çalıştım
  gözlerim kapalı seni aradım, seni aradım
  körebe oynar gibi
  el yordamıyla, sezgiyle

  çocukken sahip olduğum kırmızı rugan ayakkabılar
  onlar da senin gibi çok tatlıydılar ama;
  canımı yakardılar
  acıtırdılar

  öyle bir ilaç bulabilmek isterdim ki kurtulabilmek
  aşka dair bıraktığın korkulardan ama yaram çok derin of

  bıçakla keser gibi kesip atabilmek bütün her şeyi
  kesebiliyorsan ruhumu, dene; duygularımı, yüreğimi; beni of

  bu bir rüya bu bir dua
  ne dersen de, öyle olsun

  rüzgara karşı uçmaya çalıştım
  gözlerim kapalı seni aradım, seni aradım
  körebe oynar gibi
  el yordamıyla, sezgiyle

  çocukken sahip olduğum kırmızı rugan ayakkabılar
  onlar da senin gibi çok tatlıydılar ama;
  canımı yakardılar
  acıtırdılar
  ********* ŞEBO VE YİNE ŞEBOO*****
   
 8. ıce girl

  ıce girl Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  23 Aralık 2007
  Mesajlar:
  8
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Şebnem Ferah Fan Clup

  o rock ın krakıcesı..kızıl periiiii :D :D
   
 9. elmalı kurabiye

  elmalı kurabiye Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ekim 2008
  Mesajlar:
  4.756
  Beğenilen Mesajlar:
  14
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Şebnem Ferah Fan Clup

  küçüklügümden beri bayılıyorm bu kadına
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 10. bLack_anqeL

  bLack_anqeL Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  17 Mart 2009
  Mesajlar:
  63
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  HayaL KırıkLığının Başkenti
  Cevap: Şebnem Ferah Fan Clup

  benide yazarmısın?
   
 11. RoCCo

  RoCCo Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  12 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.274
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Şebnem Ferah Fan Clup

  sebommmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm ölürüm sanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa seni ne kadar cok sevdigimi biliyomusun duy sesimi artıkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
   
Şebnem Ferah Fan Clup konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hayvan severler fan clubu

  hayvan severler fan clubu

  evet arkadaşlar hayvan severmisiniz. hayvanlar hakkında düşündükleriniz ve kendi yorumlarınızı bekliyorum.
 2. sıkılanlar fan clup

  sıkılanlar fan clup

  evet hanımlar ben bütüün gün evdeyim eşim çalışmama da izin vermiyor çocuğumda yok ve sıkılmak için bol bol vaktim var dantel yapmak örgü örmek istemiyorum nasıl vaktimi geçireceğimi şaşırdım bana bir çare dostlar hadi pratik bilgiler verin bana
 3. keyifliyim fan clup

  keyifliyim fan clup

  ohhhhh bugün keyifliyim ne güzel bir gün diyosanız melekler buraya bir ugrayın derim keyfiniz daha cok yerine gelsinnnn hadiiiiiiiiiiiiiiiiiii keyifsiz degilizz demii
 4. Facebook Fan Clup

  Facebook Fan Clup

  facebook fan club Basta pek icime sinmedi acik konusmak gerekirse ama üye oldugum günden beri delisiyim, ilkokul arkilerimi yillardir görmedigim arkilerimi buldum, güzel güzel testler cözdüm :D:D süper birsey, sade ve sadece tavsiye edebilirimmmmmm..... Hani nerde Facebook Fanlari?
 5. çırpılar fan clup (=

  çırpılar fan clup (=

  melekler biz kar_tanesiyle ChatBox da konuşurken ikimizinde bi hayli zyıf olduğunu öğrendik..yani aslında kendi zayıflığımızı biliyodukta birbirimizin zayıf olduğunu bilmiyoduk..ayy karıştı:D neyse o arada fikrim geldi cırpılar fan clup kuralım dedim ve icraata geçtim..çırpılardan kasıt zayıflık..ben mesela 47 kiloyum ama benden daha zayıf biri varkiii ben bu fan clup ı ona ithaf...

Sayfayı Paylaş