Sebzeli korili pilav

nilayım

Yeni Üye
Üye
Sebzeli korili pilav
< Konu Resmi..> [Malzeme] Arzu ettiginiz sebzeler (sogan, havuc, patates, domalik biber, mantar....) Kiyma ya da sosis
Pilav

Sivi yağ ve tere yağı Tuz ve kara biber
Ketçap
1 kaşık Köri tozu
Ve yumurta
[Yapılış]
● Sebzeler ve eti (sosis) küp küp doğrarak sivi yağida kavurun.

● tuz ve karabiber ekleyin. Ben bu sırada tereyağıda ve Köri tozuda bir az ilave ettim. ● pilavı ilave ederek sebzelerle iyice karıştırın.
● servis tabağa koyup sicakken yiyin. Bu bir çeşit oluyor.
● 2 tane yumurtayi iyice çırpın ve teflon tavada yarim pişirin, o sirada hazir olan pilavi ortaya ekleyin. Yumurtanin yan kısımı kapatin. Tabağına aldıktan sonra arzu ederseniz ketçap la süslenerek servis yapın.
● afiyet olsun.
(Köri sevmeyen koymayin. Sevdiginiz sebze ve baharatla bu yemegi kendi uslü yapabilirsiniz)

Moderatörün son düzenlenenleri:
  Harika Beşamel Soslu Krep Hem de Sebzeli ! hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Ev yapımı kolay pizza tarifi Ev yapımı kolay pizza tarifi
Evet sevgili hanımlar günler uzadı ve çabucak acıkabiliyoruz. Sizlere yapılışı kolay ve bir o kadar lezzetli kolay pizza tarifi vericem. Bildiğimiz klasik kek hamurundan yapıcaz içinde sadece şeker olmiycak. 5 çayı için ideal olan bu tarifi...
Yemek Tarifleri 2
Çocuğunuz sebze yemiyorsa çözüm yolları burada Çocuğunuz sebze yemiyorsa çözüm yolları burada
çocuklara sebze yedirmenin yolları, çocuğum sebze yemiyor, çocuklara sebze nasıl yedirilir Birçok annenin ortak sorunu değilmidir çocukların beslenmesi... Hele birde onların büyüme ve gelişmesine büyük etki eden sebze tüketimi konusun da...
Diyet - Sağlıklı Beslenme 3
Izgara Sebzeli Lazanya Izgara Sebzeli Lazanya
Malzemeler: * 1 patlıcan * 1 kabak * 5-6 adet incecik pırasa ya da taze yeşil soğan...
Sebze Yemekleri 0
sebzeli kek nasıl yapılır melekler sebzeli kek nasıl yapılır melekler
Kek tatlı olur ama ben tuzlu kek te denemek istiyorum. Mesela sebzeli kek tarifiniz var mı ?
Soru-Cevap 1
Harika Beşamel Soslu Krep Hem de Sebzeli ! Harika Beşamel Soslu Krep Hem de Sebzeli !
beşamel soslu sebzeli krep beşamel soslu krep Sevgili melekler, Ramazan ayını yaşadığımız şu günlerde ister iftarda ara yemek olarak, ister sahurda tüketebileceğiniz harika bir...
Hamur İşleri 1