1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.451
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  "Şehidim, Ses Ver, Tut Ellerimi”

  Konu, 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]
  Şehit Eşi Hale Arslan: "Vatana bir şehit verdim, bir tane daha yetiştireceğim. Oğlum var arkada, babasının kanını yerde koymayacak…" Bitlis'in Çeltikli mevkiinde, terör örgütü PKK militanlarınca döşenen mayına basarak şehit olan ve Samsun'un Havza İlçe Mezarlığı'nda dün toprağa verilen Jandarma Uzman Çavuş Kaşif Arslan'ın eşi, mezarlığa kapanarak, "Şehidim, ses ver, tut ellerimi" diye ağladı. Şehit Kaşif Arslan'ın, operasyona çıkarken arkadaşlarına, şehit veya gazi olacağını söylediği öğrenildi.


  Şehit Uzman Çavuş Kaşif Arslan'ın eşi Hale, 1.5 yaşındaki oğlu Efe, annesi Muazzez, babası Selim, ağabeyleri, Şenol, Erol ve Üsteğmen Erhan Arslan, kayınpederi Mehmet ve kayınvalidesi Sevgül Kuytu ile yakınları mezarı başında Kur'an-ı Kerim okuyup salavat getirdi.

  Havza İlçe Mezarlığı, dün bütün Türkiye'yi ağlatan şehit eşi Hale Arslan'ın gözyaşlarına tanık oldu. Şehit eşinin mezarına kapanarak, "Sen büyüksün Rabbim, ona cennetini, güzel nimetlerini ver. Şehidim; ağabeylerin geldi, oğlun geldi. Annelerin, babaların, dostların, arkadaşların geldi. Gördün mü bizleri koçum, işittin mi bizi, bir isteğin var mı bizden koçum? Yapmam gereken bir isteğin var mı? Vazifem varsa yapayım yerine getireyim. Emrin varsa yapayım koçum, aslanım benim. Bu dünyadan bir isteğin varsa ben yapayım koçum. Ben çok güçlüyüm, ayakta duracağım senin için. Oğlumuz için ayakta duracağım koçum. Ben şehit eşiyim, senin için ayaktayım ben, yaşarsam senin için yaşayacağım. Dün akşam seninle konuştum, bugün neden konuşmuyorsun koçum" diye kısık sesle ağıtlar yakması herkesi ağlattı.


  Şehidin mezarı başında dua eden yakınlarını gözyaşlarına boğan Hale Arslan'ın yakarışları, eve dönüşte de yaşandı. Kayınları tarafından uzanıp sarıldığı mezarlıktan kaldırılırken baygınlık geçiren şehit eşi, otobüse bindikten sonra PKK'ya lanet yağdırdı.

  Hale Arslan, "Beni kocamdan koparanlara lanet olsun. Beni ciğerimden alanlara lanet olsun. Oğlumu öksüz koyanlara lanet olsun. İçime ateşler saldılar. Ama dimdik ayaktayım. Şehit eşiyim. Tüm şehit ailelerine örnek olsun. Herkese örnek olsun. Vatana bir şehit verdim, bir tane daha yetiştireceğim. Onların da ocaklarına kor ateşler düşsün. Seni şehadetlerle uğurladım, tekbirlerle uğurladım, mekanın cennet olsun. Bir Kaşif şehit öldü, bir Kaşif daha gelecek. Oğlum var arkada. Babasının kanını yerde koymayacak. Aslanım benim. Şehidim ölmedi. Akıttığı kanlar cennetinde gül olsun" diye konuştu.

  Acısını ne devletin ne de kulun anlayabileceğini, bu acının yaşanmadan anlaşılmayacağını dile getiren Hale Arslan, terörün bitirilmesini istedi.


  "Eliflerim, Efelerim, Ayşelerim, Fatmalarım öksüz, babasız kalmasın" diyen Hale Arslan, "Eşler hayat ortağını yitirmesin. Devlet duysun sesimi. İbret olsun aleme, ibret olsun, şehitlerimiz ölmesin. Daha fazla kanlarımız dökülmesin. Bu vatan için savaşanlara Allah güç kuvvet versin. Allah'ım sensin benim tek dayanağım, ne devlet anlar beni, ne millet anlar beni. Ciğerine bu ateşler düşen bilir. Ama ben gurur duyuyorum. Vatanım sağ olsun, yiğidim sağ olsun. Bir Kaşif gitti. Bir Kaşif daha gelecek. Canımız feda olsun. Durdurun bu canileri" şeklinde yakarışlarda bulundu.


  Şehidin annesi Muazzez Arslan, defalarca "Kahrolsun PKK" diyerek feryat ettikten sonra, "Efe mi asker edeceğiz, babasının kanını yerde koymayacak" dedi. Şehit ağabeyleri Şenol Arslan, "Buradakiler hep yeğenlerim. Hepsi askere gidecek. Kahrolsun PKK, kahrolsun Ermeniler, onlar Ermeni tohumu" derken, Üsteğmen Erhan Arslan, "Biz ağlıyoruz ama sevinçten ağlıyoruz. Sevinç gözyaşları bunlar. Hainler sevinmesin. Bilsinler ki vatanımızı kimseye, hiç kimseye böldürmeyeceğiz. Bundan herkes emin olsun" diye konuştu.

  Kardeşi Kaşif Arslan'ın operasyona çıkarken arkadaşlarına, "Ben bugün şehit ya da gazi olabilirim. Herhangi bir şey olursa evimin anahtarı cebimde. Kan grubum A grubudur. Bugün hissediyorum. Bugün mutlaka bir şeyler olacak. Vatan sağ olsun" dediğini kaydeden Erol Arslan ise, "Biz de diyecek bir şey bulamıyoruz. Hainleri sevindirmiyoruz. Söylenecek bir kelime yok. Hainler unutmasın, hiçbir zaman rahat edemeyecekler. Vatan bölünmeyecek, onlara böldürtmeyeceğiz. Bu vatan ebediyen ayakta kalacak. Tarih böyle yazılmış, böyle çizilmiştir" açıklamasını yaptı.

   
"Şehidim, Ses Ver, Tut Ellerimi” konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tut Elimden

  Tut Elimden

  Umudum var duy sesimi Bu sevda bu sevda bitmez bu sevda.. Umudum var duy sesimi Bu sevda bu sevda bitmez bu sevda.. Umudum var Tut elimi Vuslat yakindir ey sevgili Umudum var yarinlarla Vuslata inan ki az zaman var Umudum var bin sevda boyu Kır zincirlerini Gel benimle Sevda bir umut Hasret bir umut "Sev" dedi Tanri bana Sevdim iste.. Aglama N'olur gül yarim Can...
 2. elimi tut

  elimi tut

  Çocukken düştüğünüzü ve canınızın yandığını anımsıyor musunuz? Annenizin acinizi hafifletmek icin yaptiklarini animsiyor musunuz? Annem Grace Rose beni hemen kucaklar, yatagina goturup oturtur ve "aciyan" yerimi operdi. Sonra da yatakta yanima oturur, elimi ellerinin arasina alir ve "canin yaninca elimi sIk, o zaman sana seni ne kadar cok sevdigimi soyleyecegim" derdi....
 3. Ellerinden Tutsam İyileşmez Yaram

  Ellerinden Tutsam İyileşmez Yaram

  Bu evin içine yaLnızLık qirdiqinden beri Her odası darmadaqın, tıpkı ruhum qibi.. Ya a$k bitti, ya zaman.. İkisinden biri… HaLa yanaqımda qözya$ımın izLeri… Artık susuyorum… SözLerim bitti.. Bu kez qidiyorum.. sahiden bitti…. MutLu sonLa biten hikayen oLamam.. ELLerinden tutsam iyiLe$mez yaram Yüzüne baksam.. Aynı a$kLa bakamam.. SevgiLim ho$çakaL… Yüzüme yaLanLarLa Baktıqından beri.....
 4. Antalyalı şehidimizi bugün toprağa verdik....................

  Antalyalı şehidimizi bugün toprağa verdik....................

  Bugün sabah 9 da kızımı hastaneye götürdüm bir baktım ki hastane bahçesi polis asker kaynıyor hemen merak ettim ve güvenlikçiye sordum bu ne kalabalığı böyle diye.Öğrendimki şehit cenazesi varmış morgtan alıncakmış.O anda dondum kaldım ve bende çıkışını beklemeye başladım.Daha sonra ailesinin yanına taziye de bulunmaya gittim bir de öğrendim ki Şehit Üsteğmen Gökhan Korkut benim hemşehrim...

Sayfayı Paylaş